Як перевірити рівні рідин в автомобілі


Ваш автомобіль - це велике вкладення. Регулярна перевірка рівня рідин в автомобілі дозволяє запобігти поломки, механічні пошкодження і навіть можливі аварії. Навчіться перевіряти рівні рідини вашого автомобіля самостійно і робіть це регулярно. Як тільки ви наб'єте руку в цьому, перевірка не буде забирати багато часу.

Кроки


  Як перевірити рівні рідин в автомобілі
 1. В інструкції з експлуатації автомобіля зазначено, коли ви повинні перевіряти рівень рідин, але це тільки мінімум для збереження гарантії. Відзначайте в календарі, коли ви останній раз виробляли перевірку або просто робіть її часто.

 2. Припаркуйте автомобіль на плоскій, рівній поверхні і поставте його на ручник.

 3. Як перевірити рівні рідин в автомобілі
 4. Відкрийте капот.

 5. Як перевірити рівні рідин в автомобілі
 6. Перевірте моторне масло. Рівень моторного масла можна перевіряти після того, як автомобіль охолоне десь на протязі години, коли масло стече з поздовжніх каналів, западин головки циліндрів і т. Д., Для отримання точних результатів. Знайдіть масляний щуп (зверніться до інструкції з експлуатації). Просуньте палець в петлю і витягніть щуп, перед цим послабивши засувки, які можуть його тримати. Використовуйте паперовий рушник або ганчірку, щоб витерти його до чиста, для точності результату. Вставте щуп в отвір і протолкніте його до кінця. Витягніть його для отримання інформації про рівень масла. Коли ви закінчите, встановіть щуп назад.
  • На щупі є позначення допустимого рівня масла (зазвичай це зазубринки, поглиблення або гравіювання). Двічі перевірте позначення, які ви бачите, в інструкції з експлуатації. Якщо рівень масла занадто низький, перед поїздкою потрібно долити відповідну кількість моторного масла. Якщо у вас нова машина, зверніться в службу технічного обслуговування від автосалону, де ви придбали автомобіль, купіть у них масло і попросіть показати, як його доливати. Якщо ж у вас більш стара машина, зверніться в магазин автозапчастин, вони порекомендують вам масло і покажуть, як його доливати. Так як деякі двигуни споживають більше олії, ніж інші, його додавання може стати частою практикою.Як перевірити рівні рідин в автомобілі

  • Зверніть увагу на колір масла. Чисте моторне масло має бути прозорим і золотистого кольору. Брудне моторне масло має чорний або коричневий колір. Якщо ваше моторне масло чорного кольору, подивіться записи технічного обслуговування автомобіля і з'ясуйте, коли його міняли востаннє. Потемніле моторне масло може також відмінно виконувати свої функції, тому потрібно спиратися на інтервали зміни масла, а не на його колір.

  • Масло потрібно міняти в залежності як від часу, так і від пробігу. Перегляньте в інструкції по експлуатації, через які інтервали потрібно міняти моторне масло. Навіть якщо ви не проїхали вказане там кількість кілометрів, плануйте заміну масла кожні 6 місяців. Навіть якщо ви не виїжджаєте на своїй машині, моторне мало поступово втрачає свої властивості і стає менш ефективним. Якщо ви весь час у дорозі, міняйте масло частіше, ніж зазначено в керівництві.

  • Повторна явна втрата масла може свідчити про те, що у вас витік на ущільнювальної прокладці або ваш автомобіль надмірно споживає масло. Слідкуйте, чи не залишається масляної плями на місці парковки вашого автомобіля. Також пошукайте сліди протікання масла на двигуні, і якщо ви їх помітите або автомобіль буде і далі споживати велику кількість масла, зверніться до механіка, пояснивши проблему.

  • Якщо масло виглядає каламутним або пінистим, в нього може потрапити охолоджуюча суміш, в такому випадку, механік повинен це перевірити. Надута прокладка блоку циліндрів може свідчити про цю та інших серйозних поломках.


  • Як перевірити рівні рідин в автомобілі
  • Перевірте трансмісійну рідина (якщо у вас автоматична коробка передач, дивіться поради в інструкції). Зазвичай це робиться на робочому і повністю прогрітому двигуні, на нейтральній передачі або в положенні паркінг, В залежності від моделі та виробника. Для цього використовується другий щуп. Як і у випадку з масляним щупом, знайдіть його, потім витягніть (знімаючи засувки, які його тримають), витріть і вставте його назад до упору, після цього можете його витягати для з'ясування рівня рідини. Подивіться на рівень між двома відмітками на щупі.
   • Рідина для трансмісії червонява, бо вона відносно свіжа. Трансмісійна рідина не вимагає такої частої заміни як моторного масла, але іноді її треба міняти. На нових автомобілях інтервал заміни може досягати 160 000 км, для більшої надійності подивіться в вашому керівництві. Якщо вона виглядає коричневої, чорної, горілої або з її вигляду не можна сказати, що рідина коли-небудь змінювали, задумайтеся про заміну. Трансмісійна рідина змащує трансмісію, привід вашого автомобіля.Як перевірити рівні рідин в автомобілі


   • Як перевірити рівні рідин в автомобілі
   • Перевірте гальмівну рідину. Подивіться в керівництві або озирніться, щоб знайти пластиковий бачок як той, що на малюнку, з написом гальмівна рідина (Brake fluid). Якщо бачок виглядає як цей, ви можете побачити рівень рідини прямо крізь нього. Витріть бруд зовні бачка, щоб було краще видно. Також, для невеликого зміщення рівня рідини, можна злегка покачати автомобіль або його підвіску з допомогою стегон, рук або колін. Якщо ви все ще її не бачите, зніміть кришку і загляньте всередину.
    • Автомобілі не повинні споживати гальмівну рідину. Низький рівень гальмівної рідини може свідчити про витік в гальмівній системі або зношеності робочої поверхні гальма. Якщо рівень гальмівної рідини низький, щоб з'ясувати причину, перевірте автомобіль. На автомобілі з низьким рівнем гальмівної рідини або з її витоком можуть не спрацювати гальма.


    • Як перевірити рівні рідин в автомобілі
    • Перевірте рідина для механізму посиленого рульового управління. Зазвичай це теж пластиковий бачок. Подивіться на рівень рідини через пластиковий бачок, як ви робили це з гальмівною рідиною, і в разі необхідності зніміть кришку і долийте відповідну кількість рідини до необхідного рівня. На бачку може бути два позначення рівня, перший - для гарячого двигуна і другий - для холодного. Орієнтуйтеся на те позначення, яке підходить під поточний стан автомобіля.

    • Як перевірити рівні рідин в автомобілі
    • Перевірте охолоджуючу рідину. Переконайтеся, що двигун охолонув, інакше гаряча вода може бризнути, коли ви відкриєте бачок! Бачок для охолоджувальної рідини повинен бути розташований десь спереду, поруч з радіатором.
     • Як охолоджуючої рідини для автомобілів використовується антифриз, не вода. Антифриз - це суміш, яка має більш низьку температуру замерзання і, як правило, більш високу точку кипіння, ніж вода. Якщо вам потрібно долити антифриз, придбайте пляшку відповідної рідини.

     • Прочитайте етикетку на антифризі. Деякі рідини потрібно змішувати 50 на 50 з водою, інші відразу ж можна заливати. На етикетці має бути все вказано.


     • Як перевірити рівні рідин в автомобілі
     • Перевірте рідина для омивання скла.
      • Рідина для омивання скла ніяк не вплине на роботу вашого автомобіля, але це те, чим ви користуєтеся для миття скла під час їзди.

      • Рідина, призначена для очищення скла від жуків та іншої дорожньої грязі - не дорога, хоча в крайньому випадку можна долити трохи води.

      • Автомобілю не буде ніякої шкоди, якщо рівень рідини для склоочисника буде низьким. Ви використовуєте її для очищення скла під час їзди на автомобілі. Просто наповніть бачок перед тим, як рідина повністю не закінчилася.

      • Якщо на вулиці очікуються морози, використовуйте рідину, що не замерзне при низькій температурі. Рідина склоочисника з низькою температурою замерзання позначена відповідним чином.


      • Перевірте тиск в шинах. Це не одна з рідин під капотом, але тиск в шинах дуже важливо для характеристик автомобіля і вашої безпеки. Ви повинні її перевіряти ще частіше, ніж рівні рідин двигуна. Заодно можете перевірити знос покришок автомобіля.

      Поради


      • Настав час для обслуговування вашого автомобіля. Коли ви востаннє змінювали моторне масло або проводили технічне обслуговування систем автомобіля? Коли наступне ТО? Ви міняли останнім часом шини?

      • Якщо ви виявили низький рівень рідини, через невеликий проміжок часу перевірте його знову і робіть це якомога частіше. Також спостерігайте, чи не залишає машина слідів витоків рідин. Якщо факт витоку підтвердився, зверніться на станцію технічного обслуговування.

      • Стандартна трансмісія використовує мастило, яку також треба перевіряти, і це робиться знизу автомобіля.

      • Холодним називається двигун, який не працював протягом декількох годин. Гарячий або теплий двигун має автомобіль, на якому недавно їздили.

      • Також гарною ідеєю є часта перевірка повітряного фільтра. Вони бувають різних форм і розмірів і встановлюються в різноманітних корпусах. Не рекомендується продувати фільтр компресором, так як це може його пошкодити. Кошти, витрачені на заміну фільтру, повернуться вам в якості економії на паливі.

      • Автомобілі з ручною коробкою передач також можуть мати бачок головного циліндра зчеплення, який, як і головний гальмівний циліндр, може протікати і потребувати поповненні рідини.

      • Робіть собі нотатки про те, що особливого ви помітили, на що слід звернути увагу. Також записуйте собі про заміну рідин і обслуговуванні.

      • В задньопривідних автомобілях також перевіряйте корпус диференціала.

      Попередження

      • Гальмівна рідина повинна бути ідеально чистою і не містити вологи. Тому надзвичайно важливо добре витерти всі поверхні перед відкриттям бачка з гальмівною рідиною. Найменші домішки можуть перешкоджати роботі гальмівної системи. Також не використовуєте гальмівну рідину, яка була відкрита більше місяця. Незапечатаний ємність з гальмівною рідиною може вбирати вологу з повітря. Занадто велика кількість вологи в гальмівній системі може привести до відмови гальм. Якщо ви сумніваєтеся в тому, як довго ємність була відкритою, придбайте нову запечатану ємність з гальмівною рідиною.

      • Не перевіряйте рівень моторного масла відразу ж після вимкнення двигуна. Почекайте деякий час, щоб масло стекло з двигуна в резервуар. В іншому випадку, ви можете побачити низький рівень масла, що насправді не відповідає дійсності, і ви можете налити його занадто багато.

      • При поповненні будь-яких рідин автомобіля, переконайтеся, що ви використовуєте відповідний тип, в іншому випадку, ви можете пошкодити автомобіль. Якщо для вашого автомобіля потрібно трансмісійна рідина Mercon V, а ви залили звичайну Mercon / Dexron 3, Ви можете пошкодити свою трансмісію.

      • Ніколи не виливайте автомобільні рідини на землю, водостічну канаву або в раковину. Злийте їх в одну пляшку і попросіть у місцевому автомагазині або СТО віддати їх на переробку або позбавитися від них належним чином. Антифриз привертає домашніх тварин і дуже отруйний.

      • Уникайте потрапляння автомобільних рідин на фарбу кузова, деякі з них можуть пошкодити лакофарбове покриття. Якщо щось все-таки потрапило на поверхню автомобіля, добре почистіть це місце.