Як перевірити форсунки


Через форсунки в циліндр двигуна вашого автомобіля розпорошується паливо, яке, змішуючись з повітрям утворює топливовоздушную суміш. Ці невеликі механізми є частиною складної паливної системи, до якої також входять такі елементи як, наприклад, паливний насос і паливний бак. З часом форсунки виходять з ладу і вимагають перевірки на справність. Форсунки мають свій ресурс і після певного часу вимагають заміни. Якщо ви хочете переконатися, що форсунки в двигуні вашого автомобіля працюють справно, у цій статті ви зможете знайти кілька основних способів, якими користуються професійні механіки, постійно займаються ремонтом паливних систем.

Кроки


  Як перевірити форсунки
 1. Зніміть форсунки або високовольтні дроти форсунок. Для деяких тестів необхідно зняти форсунку з двигуна. Для того щоб перевірити форсунки омметром, досить просто від'єднати високовольтний провід.

 2. Як перевірити форсунки
 3. Перевірте форсунки мультиметром. Електронна система вприскування приводиться в дію керуючими електричними імпульсами. Вимірюючи опір форсунки мультиметром або омметром, ви можете перевірити справність ваших форсунок. Форсунки про опору діляться на два типи: високого імпедансу і низького імпедансу. Опір форсунок високого імпедансу повинно лежати в межах 12-17 Ом, а форсунок низького імпедансу - 2-5 Ом. Дізнайтеся які форсунки встановлені у вашому двигуні з заводу.

 4. Як перевірити форсунки
 5. Послухайте звук мотора. Поряд з перевіркою електричної складової, неправильну роботу форсунок можна виявити по характерному звуку. Глухий, дзвінкий звук може свідчити про неправильну роботу форсунок.

 6. Як перевірити форсунки
 7. Протестуйте механічну роботу форсунок. Автомагазини і авто виробники пропонують пристрої для тестування механічних характеристик та очищення форсунок від забруднень. Використовуючи ці пристрої ви зможете перевірити чи добре форсунки розпилюють паливо.
  • Виміряйте потік, що проходить через форсунку. Багато хто з приладів для перевірки форсунок дозволяють заміряти яка кількість палива потрапляє в циліндр через форсунку.

  • Подивіться на форму факела форсунки. З часом форсунки засмічуються. Споконвічні розпилюючі характеристики форсунок можуть погіршуватися. Перевірка форми факела форсунки, при розпиленні через неї рідини під тиском, може повідомити вам про несправність.

  • Використовуючи прилади для чистки форсунок, видаліть забруднення. Багато з цих приладів дозволяють продути форсунки, що допоможе їм працювати більш ефективно.


  Поради


  • Корисно розуміти, як працює система уприскування на вашому автомобілі. Автомеханіки відзначають, що на різних двигунах може бути здійснена одна або многоточечная система уприскування, що може впливати на знос форсунок і на алгоритм їх роботи.

  • Перевірте інші елементи паливної системи, такі як паливний фільтр. Паливний фільтр здійснює очищення палива перед подачею до форсунок. Якщо паливний фільтр працює не правильно, це може впливати на роботу форсунок. Разом з перевіркою паливного фільтра, перевірте систему подачі повітря, починаючи з повітряного фільтру, це допоможе вашому мотору отримувати правильну топливовоздушную суміш.

  • Проводьте профілактичний огляд і чистку форсунок. Перевірка і чищення форсунок кожні 30 000 км збільшить термін служби вашого двигуна.