Як перевірити кульові шарніри


Кульова опора дозволяє опускати і піднімати передню частину коліс автомобіля, захищаючи від горбів на дорозі і дозволяючи робити повороти, при впливі на рульовий механізм. З часом кульова опора автомобіля може зноситися. Якщо кульова опора починає слабшати, то ви почуєте глухий звук в передній частині машини, так як шарнір тріщить в з'єднанні. Якщо опора затягнута, то рульове управління стане тугим і у вас можуть виникнути труднощі, коли ви повертаєте кермо. На щастя, ви швидко і легко можете перевірити шарову опору на ознаки надмірного зносу, перш ніж ви випробуєте труднощі з керуванням або проблемами підвіски.

Кроки


Кульова опора, як і кулястий суглоб в вашому тілі, зроблена з корпусу, кулі, підшипників, захисної кришки, шайби та / або ресори. Зазвичай використовують пружину Бельвілля, яка являє собою шайбу конусоподібної форми, пружінящую при аксіальній навантаженні. Як кулястий суглоб, опора зношується від стресу після довгого життя і повинна бути перевірена, особливо, якщо ви помітили стукіт під час поворотів. Завжди звертайтеся до інструкції по експлуатації для більш конкретних інструкцій і вказівок. Автомобільні виробники роблять підвіски з різними установочними параметрами, тому прочитайте інструкцію, що б визначити тип кульової опори вашого транспортного засобу.

Частина 1 з 2: Перевірка автомобілів з підвіскою важеля управління


  Як перевірити кульові шарніри
 1. Знайдіть покажчик зносу. Тоді як ваш транспортний засіб нерухомо стоїть на землі, загляньте під машину, подивіться на нижню частину поворотного кулака, прикріпленого до колеса. Найпоширеніший індикатор - це прес-маслянка, яка служить як покажчик зносу. Гарнітура, або втулка колеса, буде стирчати з нижньої частини корпусу шарніра приблизно на половину дюйма (1,25 сантиметра). Якщо опора зношується, втулка колеса буде западати в корпус. Поки втулка колеса висовується, шарнір повинен бути в порядку. Якщо ж втулка колеса знаходиться на одному рівні з корпусом або ж більш того запалу, вам потрібно замінити кульової шарнір.
  • Якщо ви не можете знайти покажчик зносу, або якщо індикатор не дає вам достатньо ясний знак, підійміть автомобіль, щоб оглянути шарнір більш ретельно.


  • Як перевірити кульові шарніри
  • Підніміть передню частину автомобіля. В деяких випадках, виробник рекомендує вам поставити домкрат під нижній поперечний важіль переднього колеса якнайближче до кульовій опорі, потім підніміть машину на рівень, щоб колеса не торкалися землі. Якщо ви не зробите цього то, коли ви будете піддомкрачувати автомобіль, кульової шарнір все ще буде в напрузі, внаслідок чого буде важко його посунути і перевірити люфт у важелі.
   • Переконайтеся, що немає компресії в підвісці компресії, коли ви перевіряєте кульової шарнір. Якщо у вас є важелі управління нерівній довжини, переконайтеся, що верхній відбійник не стосується важеля.


   • Як перевірити кульові шарніри
   • Покачайте колеса і перевірте люфт. Переконайтеся, що ваш автомобіль надійно встановлений за допомогою домкрата, бажано на підпорах. Для перевірки люфту бік у бік, помістіть стрілочний індикатор всередині обода колеса поруч з кульової опорою. Візьміть колесо за обидві сторони (3 і 9 годин), щоб підштовхнути його і витягнути вбік.
    • Для перевірки вертикального люфту, помістіть стрілочний індикатор проти гайки поворотного кулака або корпуса кульового шарніра, в залежності від виробника. Візьміть колесо вгорі і низу (12 і 6 годин), щоб підняти його і опустити.

    • Подивіться показання стрілочного індикатора і перевірте на відповідність технічним вимогам виготовлювача. Якщо вільний хід не відповідає технічним характеристикам, замініть шарову опору.

    • Досвідчені механіки будуть також просто перевіряти люфт на дотик, уважно прислухаючись до будь-якого тріску або легкому рухові, який підкаже, що кульова опора зношена. В якості альтернативи, ви могли б попросити помічника подивитися уважно на сам шарнір, щоб простежити, не бовтається він, коли ви його рухаєте.


    Частина 2 з 2: Перевірка автомобілів з підвіскою

    1. Знайдіть прес-маслянку. Якщо ваша передня підвіска використовує підвіску Макферсона, шукайте покажчик зносу, яким зазвичай є прес-маслянка. Візьміть маслянку і спробуйте покачати її. Якщо маслянка переміщається всередині корпусу, вам потрібно замінити кульову опору.

    2. Підніміть машину за допомогою домкрата на передню траверсу. Багато автомобілів з приводом на передні колеса і підвісками не варто піднімати, використовуючи нижній важіль незалежної підвіски, тому хорошою ідеєю буде звернутися до керівництва користувача перед спробами оглядати шарнір. Взагалі, ви захочете підняти машину за допомогою домкрата в регульованому місці, як звичайно, на поперечному елементі рами.
     • Якщо у вас підвіски Макферсона, розтягніть розпірку якнайдалі, перш ніж ви спробуєте перевірити колеса на люфт.


     • Як перевірити кульові шарніри
     • Використовуйте монтировку або інший інструмент, щоб перевірити вертикальний люфт в кульовій опорі. Типово ви не будете здатні рухати кульової шарнір тільки своїми руками, але зазвичай ви можете застосувати монтировку, або навіть довгу викрутку під колесом, щоб підняти і використовувати землю як важіль, перевіряючи, чи не потрібно замінити кульову опору.

     • Слухайте. Складальна кульова опора в автомобілі з підвіскою повинна видавати легкий клацали звук при її переміщенні вгору і вниз і ви повинні легко почути, зношений чи шарнір і чи не працює гладко, як слід було б. Якщо ви помітили значний люфт при переміщенні монтування, вам необхідно замінити кульову опору.
      • Як альтернатива, нехай хтось дивиться на кульовий шарнір, поки ви намагаєтеся його посувати. Він буде трохи тремтіти і виглядати неміцним, якщо його потрібно замінити.


      Що вам знадобиться

      • Керівництво по обслуговуванню вашого автомобіля

      • Домкрат, якщо вам потрібно підняти автомобіль

      • Стрілочний індикатор