Як продовжити життя своїй машині


З ростом цін на пальне і дорогим ремонтом автомобіля останнє, про що ви хочете турбуватися - це поломка автомобіля. Замість цього, захистіть свої інвестиції, і добиратися з пункту А в пункт Б настільки надійно, як це можливо. Забезпечення вашій машині довгого терміну служби може бути також просто, як перевірка рівня рідини і впевненість, що шини добре надуті.

Кроки


  Як продовжити життя своїй машині
 1. Прочитайте посібник з експлуатації автомобіля і відповідно йому сплануйте графік технічного обслуговування. Вчасно виконане технічне обслуговування вашого авто може допомогти уникнути дорогих проблем з системою охолодження, трансмісією, підвіскою та іншими компонентами; слідування рекомендуемому графіку також забезпечить повну віддачу гарантії виробника.

 2. Як продовжити життя своїй машині
 3. Менше їздите. Особливо уникайте коротких поїздок. Холодні запуски не корисні для двигунів, збільшують витрату палива і забруднюють навколишнє середовище. Короткі поїздки також можуть значно скоротити термін служби вашого глушника. В принципі, у вас утворюється конденсат в вихлопі при запуску холодного двигуна, і якщо ви не запускали двигун досить довго, щоб випарувати весь конденсат із системи, в глушнику може накопичитися надмірна кількість води, і іржа проїсть в ньому отвір. Не використовуйте холодний запуск автомобіля тільки, наприклад, для того, щоб завезти машину в гараж. Сходіть в найближчий магазин для різноманітності. Об'єднайте дрібні доручення, і, якщо у вас є кілька автомобілів, проедьтесь ще раз на тому, на якому ви недавно вже виїжджали. Водите машину, принаймні, кожного тижня або близько того, так як автомобілі, на яких не їздять довше, ніж тиждень або два, можуть придбати інші проблеми, такі, як поступовий злив рідини із систем. Зверніться до механіка, якщо ви не будете їздити на автомобілі протягом тривалого часу.

 4. Як продовжити життя своїй машині
 5. Перевіряйте рідини: ви повинні регулярно перевіряти рівень антифризу, масла, трансмісійної рідини, рідини рульового управління і гальмівної рідини при кожній заправці. Навіть якщо ваш автомобіль не виділяє рідини, в ньому може утворитися витік, внаслідок чого може бути небезпечне скорочення рівня якийсь рідини. Також ви повинні перевіряти колір цих рідин. Деякі з них мають прозорі пластикові резервуари, крізь які можна подивитися всередину, а деякі з них мають щупи. Антифриз повинен бути рожевий, зелений або жовтий (рожевий для нових авто з «Dex-Cool», зелений для старих автомобілів з простим етил-гликолем, а зелений або жовтий для автомобілів, в яких робилася промивка, і вони заповнені універсальним антифризом ... коричневий антифриз завжди слід промивати, він або з іржею, або в ньому багато бруду, ймовірно, і те, і інше. Крім того, ніколи не змішуйте антифризи; якщо ви не знаєте, якого кольору антифриз потрібен вашому автомобілю, купуйте універсальну марку. Масло повинно бути відносно чистим, не чорним - чорне масло знаходилося надто довго в двигуні. Масло, яке виглядає білим і схожим на молочний коктейль, має в своєму складі воду, ймовірно, від внутрішньої витоку антифризу або рідше від великої кількості конденсату. Рідина трансмісії повинна бути яскраво-червоного кольору і не повинна пахнути горілим, ... можливо, її потрібно замінити, якщо вона коричнева або пахне горілим.

 6. Як продовжити життя своїй машині
 7. 4Регулярно замінюйте масло: Це зменшить витрату палива і захистить ваш двигун. Рекомендований пробіг між замінами масла становить 5000 - 8000 кілометрів або кожні 3 або 6 місяців. Роблячи це, ви можете дати можливість своєму автомобілю пройти більше 300 000 км. Замініть також і масляний фільтр, так як немає сенсу заливати чисте масло в брудний фільтр, тому як фільтри доступні за ціною і продаються в будь-якому магазині запчастин. Будь ласка, прочитайте керівництво по експлуатації або зверніться до дилера для того, щоб точно дізнатися, що потрібно саме вашому авто.

 8. Як продовжити життя своїй машині
 9. Замініть повітряний фільтр: це ви можете зробити легко в домашніх умовах і без використання інструментів, це повинно виконуватися на кожні 20 000 км. Ви можете купити підходящий фільтр майже в будь-якому магазині автозапчастин і в керівництві по експлуатації машини буде вказано, де розташований повітряний фільтр. Брудний, запорошений фільтр може збільшити витрату бензину.

 10. Як продовжити життя своїй машині
 11. Замінюйте рідини кожні два роки: рідина підсилювача керма, гальмівну рідину і систему охолодження антифриз. Звірте цей графік з керівництвом користувача. Нові автомобілі, як правило, дозволяють збільшити інтервали між замінами. Замінюйте рідина передачі і фільтр, принаймні, кожні 80 000 км (65-70 тис. Км буде ще краще). Якщо ви пройшли 80000 км без заміни, для багатьох трансмісій краще НЕ міняти їх взагалі і сподіватися на краще. Часто затоку нову рідину передачі в трансмісію, яка пройшла занадто багато кілометрів на одній рідини, насправді, можуть викликати проблеми, тому що це може зламати «лак» та інші гуми / тверді речовини, які утворилися в трансмісії через перетримки рідини.

 12. Як продовжити життя своїй машині
 13. Слідкуйте за товщиною гальмівних колодок і не дозволяйте колодкам зноситися до металу - це може привести до пошкодження, принаймні, гальмівних дисків («диски») і, можливо також, супортів. Заміна дисків і супортів коштує набагато дорожче, ніж заміна колодок. У гальмівній колодці немає такого поняття, як «очистка», в той час як ця деталь знаходиться все ще в машині - тертя між колодкою і диском зітре будь-які зовнішні речовини майже відразу.

 14. Як продовжити життя своїй машині
 15. Міняйте шини. Зміна положення шин дуже важливо і зменшує нерівномірний знос на протекторі, тим самим продовжуючи термін служби шини. Рекомендований цикл зміни шин - два рази на рік або кожні 10 000 кілометрів. Міняйте їх по діагоналі - праву передню з лівою задньою, передню ліву з правою задньою. Хоча, ця схема може змінюватися в залежності від трансмісії автомобіля і типу шин. Інструкція по експлуатації вашого транспортного засобу повинна містити детальну інформацію про зміну. Майте на увазі, деякі шини (особливо на спортивних автомобілях) є спрямованими і призначені для того, щоб крутитися тільки в одному напрямку. У них є велика стрілка на боковині, яка вказує на це.

 16. Як продовжити життя своїй машині
 17. Тримайте шини накачаними. Ненакачанние шини можуть скоротити термін їх служби на 15% і трохи збільшити ваш витрата палива, можливо, на 10%. Накачування шин, мабуть, найпростіший із усіх видів профілактичних робіт, і багато магазинів продають колісні манометри по дуже низькій вартості. Перевірка тиску в шинах через раз після заправки знизить знос шин і запобіжить ці проблеми. Слідкуйте за протекторами шин за допомогою монети. Вставте монету в протектор орлом вниз. Якщо верхня частина орла не зачинені протектором, то шини слід замінити. В принципі, якщо ви можете бачити всього орла, то вам необхідно замінити шини.

 18. Як продовжити життя своїй машині
 19. Тримайте передню частину рівною. Якщо ви помічаєте, що ваш автомобіль трясеться під час водіння на високих швидкостях (не під час гальмуванні - тремтіння при гальмуванні вказує на деформовані диски), або якщо ваш протектор варто нерівномірно, то вам може знадобитися відрегулювати розвал. Це також спосіб до продовження терміну служби шин, і навіть підвищить безпеку протектора.

 20. Як продовжити життя своїй машині
 21. Заводите свій автомобіль щоразу з гарного старту. Рушайте повільно і обережно, поки автомобіль не прогріється до робочої температури. Це зменшить навантаження на двигун, а бензин і раніше буде холодним і густим. Інший варіант - це використовувати електричний нагрівач простору двигуна, і запускати привід з зігрівшись двигуном. Поступово прискорюйтеся до потрібної швидкості. Для більшості сучасних автомобілів холостий хід холодного двигуна є одночасно неефективним і марнотратним. Крім того, у міру прискорення трохи випустіть газ, щоб запрацювала автоматична коробка передач і відбулося перемикання на підвищену передачу, поки ви не натиснули на газ. Це сприяє меншому зносу внутрішнього зчеплення. Для автомобіля легше переключатися на зчепленні, коли ви послабляєте газ.

 22. Як продовжити життя своїй машині
 23. Використовуйте стоянкове гальмо. Навіть якщо ви знаходитесь за кермом автомобіля з автоматичною коробкою передач, варто регулярно використовувати стоянкове гальмо, особливо якщо ви припаркувалися на схилі. Це допомагає тримати регулювання гальм в задній частині автомобіля і сприяє їх довгому терміну служби. Не використовуйте стоянкове гальмо в зимовий час, тому що він може замерзнути, і машина застрягне, поки він не відтане.

 24. Як продовжити життя своїй машині
 25. Мийте автомобіль: дорожня сіль, бруд і викиди можуть привести до дорогого ремонту кузова. Без регулярного очищення ви почнете помічати іржу внизу вашої двері вже протягом перших чотирьох років. Ще три-чотири роки і корозія просунеться вже в компоненти нижньої частини кузова, таких, як гальмівні шланги. Ремонт, пов'язаний з іржею, встане вам в тисячі, якщо ви будете нехтувати миттям свого автомобіля, особливо поблизу океану / затоки берегової лінії, де дорожній пісок або ранкова роса можуть виявитися солоною.

Поради


 • Графік технічного обслуговування автомобілів на ручному управлінні або авто з турбо / нагнітачами трохи відрізняється, в залежності від клімату і дорожніх умов. Завжди переглядайте керівництво користувача або задавайте питання місцевому відділенню дилерського сервісу.

 • Синтетичні масла спочатку можуть бути дорожче, але вони забезпечують кращий захист, ніж звичайне моторне масло. Масла класу SM - найновіші, і забезпечують максимальний захист. Масла володіють холодної та гарячої в'язкістю, переконайтеся, що ви придбали правильний вид для літа та зими, особливо якщо ви живете там, де буває сніг. Найголовніше правило полягає в використанні якісних фірмових масел. Хороші масла, коли свіжі, мають медовий колір. МІНЯТИ МАСЛО потрібно кожні 3 або 6 місяців АБО РАНІШЕ, ЯКЩО ВИ ДОСЯГЛИ 10 000 км пробігу. Перевіряйте дрібний шрифт в керівництві з експлуатації автомобіля. Багато європейських автомобілі заявляють про пробіг в 15000 км між замінами масла. Але в наші дні власники в усьому світі виявляють, що це занадто довго, і тому змушені здійснювати дорогий ремонт двигуна.

 • Регулярна заміна масла - дуже дешева страховка, і ви в будь-якому випадку отримаєте кращий пробіг. Завжди розігрівайтеся не менше 30 секунд. ЯКЩО ви прямуєте прямо на шосе по похилій, дайте двигуну прогрітися, перш ніж пуститися в дорогу, інакше ви пройдете на великій швидкості при холодному водінні, що не дуже добре для двигуна.

 • Якщо в інструкції сказано, що краще, щоб спочатку машина хоч трохи зігрілася, перш ніж змусити її подати живлення в колеса, то краще слідувати їй і робити так завжди; це неодноразово написано тими, хто краще розбирається в таких питаннях.

 • Найкраще, що ви можете зробити, щоб продовжити термін служби вашого автомобіля і потенційно заощадити багато грошей - це техобслуговування автомобіля на регулярній основі. Всі виробники автомобілів мають графік рекомендованих оглядів для кожного продаваного автомобіля. Дотримуйтесь цього графіку. Найкраще місце для проведення перевірки транспортного засобу, який ще на гарантії, є дилерська служба. Якщо автомобіль без гарантії, то краще знайти авторитетний незалежний автосервіс і звертатися туди на регулярній основі.

 • Запитайте у свого місцевого дилера автозапчастин довідники по вашій конкретній марці машини з повними інструкціями щодо виконання основних вимог з обслуговування вашого транспортного засобу. Найчастіше ви будете економити купу грошей, виконуючи просте регулювання самостійно. Schucks і Autozone - відмінні магазини, в яких можна знайти ці довідники.

Попередження

 • Уникайте ям на дорозі, які можуть лопнути шини або перемістити вагу і вивести колеса з рівноваги. (Якщо ви в'їдете в яму і пошкодив автомобіль, зверніться в муніципальне управління, вони можуть відшкодувати вам шкоду).

 • Уникайте паливних добавок : Варто додавати тільки очищувач інжектора, чи не заморачивайтесь октановими прискорювачами, просто купуйте паливо високої якості.

 • Уникайте ПОТОКА моторного масла, якщо ваш двигун застоявся через пропущені замін масла, то ці припливи можуть змусити відірватися великий шматок відстою і заблокувати олійною канал. Робіть це тільки за рекомендацією вашого механіка.

 • Остерігайтеся першого ремонту: Не намагайтеся зробити ремонт автомобіля без нагляду, якщо ви ніколи до цього не ремонтували авто. Сучасні автомобілі є складні головоломки-пазли, і може знадобитися видалити кілька компонентів, щоб дістатися до одного конкретного гвинтика. Вперше зробіть це з чиєюсь допомогою.

 • Перевірте гарантію: Перевірте умови перед самостійним ремонтом вашого автомобіля, якщо раптом він ще на гарантії. Якщо ви не кваліфікований механік, то це може призвести до втрати гарантії.