Як прочистити забиті форсунки склоомивача


Уявіть, що у вас раптом засмітилася одна або кілька форсунок склоомивача. Якщо це відбудеться в самий невідповідний момент (як це зазвичай і буває), то може статися непоправне. На щастя, ця проблема дуже легко вирішується - що вдома, що в дорозі. Читайте далі, і ви дізнаєтеся, як це робиться.

Кроки


  Як прочистити забиті форсунки склоомивача
 1. Переконайтеся, що бачок з омиваючої рідиною заповнений.

 2. Як прочистити забиті форсунки склоомивача
 3. З'ясуйте, яке з сопел засмічено. Розберіться, де трапився засмічення: у самому соплі або в трубці, по якій до форсунки надходить омиває рідина. Якщо не працює тільки одне з сопел форсунки, то трубка, швидше за все, в порядку.

 4. Як прочистити забиті форсунки склоомивача
 5. Візьміть балончик зі стисненим повітрям (такі використовуються для очищення електроніки), пріладьте до нього тонку трубочку, що йде в комплекті, інший її кінець притисніть прямо до засмічуючи соплу і починайте в нього пшикати, поки не почуєте, як в бачку омивача завирує рідину.

 6. Як прочистити забиті форсунки склоомивача
 7. Поприскать склоомивача. На даному етапі висока ймовірність того, що все запрацює.

 8. Як прочистити забиті форсунки склоомивача
 9. Якщо нічого не вийшло, то за допомогою плоскогубців і викрутки зніміть трубку, підключену до форсунки із зворотного боку капота. Можливо, цю форсунку вам доведеться замінити. Як правило, стoіт вона зовсім недорого, всього кілька доларів. Купити її можна як у дилера, так і на авторинку (тільки не забудьте взяти з собою зразок). Заміна займе всього пару хвилин: вщёлкніте форсунку на місце і підключіть трубку із зворотного боку капота.

 10. Як прочистити забиті форсунки склоомивача
 11. Якщо стиснене повітря не допоміг, то спробуйте наступні варіанти.

 12. Як прочистити забиті форсунки склоомивача
 13. Зніміть з капота форсунку і спробуйте прочистити засмічення сопло гітарної струною. Наприклад, для Ford Taurus 2003 відмінно підходить третя гітарна струна (товщина 0,0025 дюйма або 0,063 мм). Вона являє собою дві тонкі зволікання, сплетені разом таким чином, що одна обвиває іншу. Якщо скористатися цією струною для очищення сопла, то зовнішня зволікання зіграє роль своєрідного йоржика.

 14. Як прочистити забиті форсунки склоомивача
 15. Є ще один варіант. Ви можете набрати в рот води, притиснути форсунку до губ і продути її у зворотному напрямку. Якщо після цього ви спробуєте промити сопла прямо, то, цілком можливо, отримаєте чудові струменя - такі потужні, яких ви не бачили з моменту покупки машини.

 16. Як прочистити забиті форсунки склоомивача
 17. Примітка. Ви НЕ помрете від того, що доторкнетеся губами до форсунки. Просто попередньо гарненько промийте її руками в рідкому милі.

Поради


 • Балончики зі стисненим повітрям комплектуються шикарними тонкими трубочками, які відмінно відповідають діаметру крихітних сопел склоомивача. Просто гріх не скористатися таким зручністю і не добитися ідеально точного попадання потоку повітря в сопло.

Попередження

 • Постарайтеся не тримати балончик з повітрям догори ногами.

 • Врахуйте, що дуючи в сопло стисненим повітрям, ви можете випадково зірвати трубку, по якій до форсунки подається омиває рідина. Якщо це сталося, то вам доведеться встановити трубку назад. Для цього необхідно відкрити капот і отримати доступ до форсунки з його зворотного боку. Як правило, для цього достатньо отщёлкуть кілька кліпс, залізти під шумоізоляцію капота в районі форсунок і надіти трубку на місце.

Що вам знадобиться

 • Балончик зі стисненим повітрям - зазвичай продається в канцелярських магазинах

 • Маленька викрутка

 • Маленькі плоскогубці з загостреними кінцями

 • Склоомиваюча рідина