Як доглядати за машиною


Багато статей присвячено тому, як вибрати і купити машину, проте мало хто замислюється про те, що після покупки, за машиною потрібно буде стежити. В сучасних автомобілях може бути до 75 000 різних деталей, і поломка хоча б однієї з них може привести до серйозних проблем. Своєчасний догляд за машиною дозволить вам почувати себе на дорогах в повній безпеці, продовжить життя автомобілю і допоможе вам продати його за хорошою ціною.

Кроки


  Як доглядати за машиною
 1. Складіть графік обслуговування. Пам'ятайте, що вам необхідно буде стежити за рівнем масла та інших рідин, станом шин, стекол, гальм, салону. В інструкції з експлуатації автомобіля або у сервісній книжці будуть вказані терміни обслуговування всіх компонентів машини.

 2. Як доглядати за машиною
 3. Шини. Переконайтеся, що тиск в шинах відповідає вимозі інструкції по експлуатації. Ручним манометром користуватися досить просто, і коштує він недорого. Шини слід замінювати, коли індикатор зносу наближається до одного рівня з протектором. Якщо ви не впевнені, наскільки зношені ваші покришки, попросіть фахівців СТО показати вам, як визначати знос за індикатором. Перевіряйте тиск в шинах через день і ступінь зносу - раз на тиждень. Замінюйте шини, якщо вони зносилися більше допустимого (законодавчо дозволена глибина протектора складає 1.6 мм).

 4. Як доглядати за машиною
 5. Масло. Масло - це кров вашого автомобіля, без нього машина не зможе виїхати далеко і буде нездатна рухатися тихо. Попросіть працівників СТО показати вам, як перевіряти рівень масла в двигуні, і замінюйте масло через кожні 5-10 тисяч кілометрів. Хоча виробники стверджують, що їх масла вистачить на більш, ніж 15 тисяч кілометрів, краще не використовувати масло довше, ніж 8-10 тисяч кілометрів, оскільки це знизить ризик пошкодження двигуна і продовжить йому життя. Регулярно перевіряйте рівень масла (раз в один-два тижні) і вчасно замінюйте його.

 6. Як доглядати за машиною
 7. Скла. Переконайтеся, що всі стекла, дзеркала і фари чисті і на них немає сколів або тріщин. Замінюйте розбиті фари та пошкоджені дзеркала якнайскоріше. Якщо на лобовому склі є невеликі тріщини, зверніться на СТО, щоб з'ясувати, чи можна відремонтувати скло або його потрібно обов'язково замінювати. Регулярно оглядайте скла, дзеркала і фари.
  • На дорогах дотримуйтеся дистанції, особливо якщо з-під коліс попереду йдуть машин в ваше лобове скло можуть летіти камені або осколки. Навіть невеликий камінь, що вилетів з-під коліс вантажівки, може серйозно пошкодити ваше скло.


  • Гальма, ремені, акумулятор.
   • Гальмівна система автомобіля вимагає регулярної заміни її складових частин - це забезпечує ефективне гальмування. Перевіряйте стан гальмівної системи раз на півтора-два місяці. При виникненні будь-яких проблем з гальмами зверніться до фахівців. Несправності гальмівної системи можуть привести до серйозної аварії.Як доглядати за машиною

   • Регулярно оглядайте приводні ремені, щоб перевірити ступінь їх натягнення і зносу. Занадто вільні ремені викликають різкий свистячий звук. Якщо ви чуєте такий звук, зверніться на СТО.Як доглядати за машиною

   • Раз в півтора-два місяці оглядайте акумулятор. Він повинен бути чистим, без слідів корозії. При необхідності протирайте його сухою чистою ганчіркою. Не піддавайте акумулятор надмірним навантаженням - це скорочує термін його служби. З часом акумулятори зношуються, тому не лише перевіряйте його стан, але і вчасно замінюйте.Як доглядати за машиною


   • Як доглядати за машиною
   • Салон. Протирайте поверхні в салоні і чистите сидіння, підлогу і стелю пилососом. На салон завжди звертають увагу при покупці, тому хороший стан крісел, статі і всіх панелей дозволить вам продати машину дорожче. Багатьох покупців не хвилює стан шин або кузова, але якщо CD-програвач не працює або салон виглядає брудним, вони відразу втрачають інтерес до цієї машини. На шкодуйте грошей на догляд за салоном, і кожна вкладена копійка окупиться!

   • Як доглядати за машиною
   • Рідини. Омиває, охолоджуюча, гальмівна, трансмісійна, а також інші рідини не менш важливі, ніж масло. Фахівці СТО можуть показати вам, як перевіряти рівень всіх цих рідин, а робити це потрібно приблизно раз в 2-4 тижні.

   • Як доглядати за машиною
   • Фари. Ви можете перевірити роботу фар самостійно, припаркувавши машину перед будівлею з великими стеклами, в яких відбивався б світло фар, або можете попросити друга обійти вашу машину, поки ви вмикаєте й вимикаєте всі режими світла. Вам необхідно перевірити роботу ближнього і дальнього світла, протитуманних фар і габаритів.
    • Фари ближнього світла повинні бути спрямовані під певним кутом - відрегулюйте їх нахил при необхідності. Вони повинні світити вниз і вправо, а не прямо перед собою по центру або вгору. Напрямок світла можна оцінити в темний час доби. Неправильно спрямовані фари можуть становити небезпеку для водіїв, що рухаються вам назустріч або в'їжджають з доріг, що примикають.Як доглядати за машиною


    • Як доглядати за машиною
    • Двірники. Замінити зношені щітки двірників можна самостійно. Рекомендується замінювати щітки двічі на рік: перед зимою і перед початком літа. Якщо вам доводиться багато їздити в дощову погоду, вам підійде спеціальне водовідштовхувальне засіб для лобового скла.

    • Як доглядати за машиною
    • Вихлопна система. У різних країнах існують різні вимоги до припустимого рівня CO / CH в вихлопі. Перевірка проводиться фахівцями за допомогою датчика кисню і клапана рециркуляції відпрацьованих газів. .

    Поради


    • Задавайте питання своєму майстру на СТО. Майстри звикли до питань і завжди готові на них відповідати.

    • Корисно тримати в багажнику невеликий килимок - він знадобиться вам, щоб ставати на коліна при перевірки тиску в шинах, рівнів рідин та ін. Для цих же цілей тримаєте в багажнику ліхтарик.

    • Якщо щось викликає у вас підозри, якомога швидше зверніться на СТО. Незвичайний запах, незвичний звук, вібрація, новий значок на приладовій панелі можуть бути сигналами про поломку. Ваш обов'язок як водія - стежити за справністю свого автомобіля, щоб не створювати небезпеки на дорозі як собі, так і іншим учасникам дорожнього руху.

    • Прочитайте інструкцію по експлуатації автомобіля. Там ви знайдете дуже багато корисної інформації про вашу машину.

    • Зверніть увагу на витрату палива. Так ви не тільки навчитеся водити машину в економному режимі, але і зможете помітити, якщо в результаті несправності машина почне споживати більше палива, ніж зазвичай. Також стежте за витратою масла.