Як вибрати велосипед


Існує безліч типів велосипедів і безліч різних людей з різними вимогами до велосипеда. Деякі люблять виконувати на велосипеді трюки, іншим подобаються велосипедні гонки, а треті зволіють хороший контроль швидкостей. Вам потрібно буде слідувати своїм власним уподобанням при виборі велосипеда.

Кроки


  Як вибрати велосипед
 1. Навчіться їздити на велосипеді, якщо ви ще цього не вмієте. Це перший і найважливіший крок. Ви можете зробити це на будь-якому відповідному вам за розміром велосипеді, але найкраще починати на одношвидкісному велосипеді з ножним гальмом, так як вам не доведеться піклуватися про переключення швидкостей і передньому гальмі.

 2. Як вибрати велосипед
 3. Дізнайтеся про різні типи велосипедів. Ось кілька прикладів з коротким описом.
  • Стандартний велосипед. Це старомодні, одношвидкостні велосипеди з ножним гальмом (натискання педалі назад для гальмування). Вони хороші для їзди по місту, якщо на шляху немає височин або інших перешкод.

  • Велосипед типу BMX. Велосипеди низького профілю з 20-дюймовими зазвичай шипованими шинами. Такі велосипеди призначені для змагань на трасі. У них мається, керований шляхом кабелю, ручної кліщовий гальмо, як передній, так і задній. Ці велосипеди оснащені однією зубчастої передачею.

  • Шосейний велосипед. Це загальний термін для традиційних велосипедів, спроектованих для зручної їзди по асфальту. Існує широкий вибір всередині даної категорії; часто вони поділяються на дві великі групи: гоночні або прогулянкові. Гоночні велосипеди спроектовані для досягнення кращої швидкості, при цьому акцент ставиться на їх легкій вазі. Прогулянкові велосипеди створені для підтримки комфорту і розраховані на вантажопідйомність. Вони володіють більш важкими елементами, розрахованими на долгопрочность, металевими каркасами для сідла, а також більш прямий посадкою під час їзди. Шосейні велосипеди зазвичай оснащені гоночним кермом з опущеними вниз ручками, який дозволяє велосипедисту розташовувати руки в різних позиціях для більшого комфорту, а також для заняття велосипедистів аеродинамічно ефективної позиції.

  • Гірські велосипеди. Велосипеди, призначені для позашляхової їзди, компактних розмірів, з стійким сідлом, широкими шипованими шинами і високим кермом для більш прямий посадки. Зазвичай такі велосипеди оснащені низьким діапазоном швидкостей. Існує багато підвидів цих велосипедів, наприклад, велосипеди для швидкісного спуску або велосипеди для пересування по пересіченій місцевості. Вони можуть бути екіпіровані значною підвіскою і системою дискових гальм. Гірські велосипеди також використовуються повсякденно завдяки їх універсальності. Маючи шини без протекторів, вони можуть бути дуже ефективні на дорогах.

  • Велосипед-тандем. На цих велосипедах передбачено другий сідло і педалі для двох людей - підійде для спільних поїздок.

  • Лежачий велосипед. У цих велосипедів педалі розташовані трохи попереду, що дозволяє сидіти на велосипеді в більш природній позиції. Для більшої аеродинамічнішу ці велосипеди обладнають козирками від вітру. Однак, вони зазвичай важче і не можуть виконувати швидкісних показників гоночних велосипедів.


  • Як вибрати велосипед
  • Вибирайте гірський велосипед, якщо вам подобається їздити по купинах і бруду. Багато з цих велосипедів оснащені, принаймні, передньою підвіскою для поліпшення комфорту і рульового управління при їзді по нерівних поверхнях. Гірські велосипеди також можуть бути хороші для звичайної їзди по місту, так як вони володіють особливою стійкістю і добре справляються з подоланням бордюрів і подібними перешкодами. Новачкам також може здатися, що рульове управління гірського велосипеда простіше у використанні.

  • Як вибрати велосипед
  • Подумайте про те, як ви будете використовувати велосипед. Якщо ви не плануєте виїжджати за простір асфальту, краще буде взяти шосейний велосипед. Однак, гоночні шосейні велосипеди будуть не дуже зручними або практичними в щоденному користуванні. Шосейний велосипед більш комфортабельного типу буде непросто знайти в магазинах. В них зазвичай продаються або гоночні, або гірські велосипеди. Популярний компромісс- це велосипед-гібрид.

  • Як вибрати велосипед
  • Якщо ви плануєте прикріпити до велосипеда корзину, седловую сумку або крісло для дитини, вам потрібно переконатися, що каркас велосипеда буде сумісний з цими доповненнями. У багатьох магазинах є вже зібрані варіанти велосипедів з даними доповненнями, так що вам не доведеться думати, чи підійде каркас чи ні.

  • Як вибрати велосипед
  • Шосейні і гірські велосипеди зазвичай оснащені передачею або перекладним механізмом, який управляється за допомогою важеля. Це дуже корисно для велосипедистів, особливо, в гористій місцевості або при необхідності розвитку високій швидкості. Вони зазвичай дозволяють вам підлаштувати роботу педалями для їзди по горбах, при вітрі або, якщо ви просто втомилися. Однак, подібні вбудовані системи підвищують вартість велосипеда також, як і його вага. Тому багато велосипедисти вибирають велосипед тільки з однією передачею. Будь велосипед можна переробити в одношвидкісний, однак, для цього буде потрібно натяг ланцюга.

  • Як вибрати велосипед
  • Велосипед повинен підходити вам за фізичними параметрами. Різні типи велосипедів володіють різними розмірами для різних типів тіла. Переконайтеся, що сідло не надто високо для вас, що сідати і злазити з велосипеда буде зручно. Велосипеди зазвичай випускаються, починаючи від 12-дюймового розміру шин для дітей, і закінчуючи нормальними 26-28-дюймовими шинами для дорослих, і навіть великим розміром шин для деяких спеціалізованих велосипедів.

  • Як вибрати велосипед
  • Проведіть тест-драйв велосипеда перед тим, як купувати його. Якщо в одному магазині не можна провести тест-драйв вподобаного вам велосипеда, йдіть в інший або позичте велосипед у одного. Краще купувати велосипед, який добре вам підходить, ніж потім постійно його регулювати і підлаштовувати, якщо він вам не підходить.

  • Як вибрати велосипед
  • Купуйте тільки професійно зібраний велосипед. На це особливо варто звертати увагу в разі, якщо велосипед екіпірований системою передач. Професійна збірка дає вам гарантію, що всі деталі, також як і аксесуари велосипеда прикручені і тримаються міцно.

  Поради


  • Краще купувати велосипед в спеціалізованому магазині, а не в крамничці, де торгують усім підряд. Так ви завжди зможете проконсультуватися з фахівцями і зробити правильний вибір.

  • Пам'ятайте про різні види велосипедів, які включають в тому числі гірський, шосейний, мопед, велосипед для стрибків, BMX і велосипед-позашляховик.
  • Якщо ви хочете їздити по бруду і траві, при цьому виконуючи деякі трюки і стрибки, вам знадобиться гірський велосипед або велосипед для стрибків. Ці велосипеди найкраще підійдуть для стрибків і трюків.

  • Якщо ви хочете водити велосипед також по-майстерно як чемпіон Тур де Франс або плануєте їздити від дому на роботу і назад, вам, швидше за все, знадобиться шосейний велосипед. У нього дуже тонкі покришки, так що ви зможете розвивати високу швидкість. Шосейні велосипеди не використовуються для трюків і стрибків.

  • Також якщо ви хочете високі стрибки, придбайте спеціальний велосипед для стрибків, так як вони кращі в цьому ділі.

  • Якщо вам хочеться піти на скейт-майданчик або вело-майданчик і виконати там кілька трюків, вам, швидше за все, захочеться придбати BMX. Ці велосипеди зроблені для трюків, так як вони маленькі і легкі.

  • Якщо ви хочете розвивати велику швидкість і вам дозволяють кошти, вам потрібен мопед. У мопедів всередині вбудований мотор, і ви зможете розвинути на ньому швидкість, яка перевищує швидкість всіх звичайних велосипедів.


 4. Гірські велосипеди часто купують для переміщення по звичайній дорозі. Хоч вони легкі в експлуатації і гарні на дорозі, при купівлі гірського велосипеда, який ви хочете використовувати просто для їзди по місту, потрібно звертати увагу на 2 речі:
  • Поставте на велосипед бризковики. Проблема з гірськими велосипедами у тому, що вони спочатку спроектовані для позашляхової їзди, при якій бруд, листя і гілки можуть легко зачепитися за бризковики, тому бризковики на них не передбачені зовсім. Однак, для ваших щоденних поїздок бризковики необхідні (інакше у вас вся спина буде в грязі, і велосипедисти позаду вас теж). Так що якщо ви берете гірський велосипед не для екстремальних поїздок, переконайтеся в тому, що вам поставлять якісні бризковики, що покривають колеса повністю (а не ті, які встановлюються позаду сідла - прибережіть їх для позашляхової їзди).

  • Уникайте шипованих шин. У гірських велосипедів зазвичай бувають добре прошіпованние шини з глибоким протектором. Такий тип шин добре підходить для переміщення по бруду, але на дорозі (навіть мокрою) такі шини будуть вкрай неефективними. Буде потрібно більше енергії для крутіння педалей з такими шинами. Ви навіть можете чути гудіння, яке вони видають! Так що, якщо ви не розраховуєте їздити в важких умовах, не купуйте велосипед з шипованими шинами. Гладкі голі шини відмінно підходять для асфальту, але особливо для гонок. Вони можуть ковзати, якщо на дорозі волого, і вони досить дороги. Однак, існує цілий ряд шипованих шин, призначених для спільних цілей, але які також зможуть відмінно перетворити гірський велосипед.

  • Кермо гірського велосипеда може викликати дискомфорт, коли ви проводите довгий час в одному положенні. Існує кілька способів, як це можна виправити. Перше, це кермові наконечник. Це екстра роги керма, за які можна триматися. Вони також можуть вам допомогти пересунути тіло вперед для їзди в сильний вітер. Інший спосіб, це самі ручки. Одна компанія стала виготовляти ручки велосипеда по анатомічній формі руки. Це допоможе відчувати себе більш комфортно під час їзди.


  • Попередження

   • Завжди надягайте шолом. Ушкодження голови можуть привести до інвалідності на все ваше життя.