Як заклеїти велосипедну камеру


Тільки уявіть собі: на середині 30-кілометрової велосипедної гонки по бездоріжжю ви раптом натикаєтеся на старий іржавий цвях і пробиваєте переднє колесо. Що будете робити в цьому випадку: пішки повернетеся на старт і вирушите додому або закладіть прокол і фінішіруете переможцем? Якщо ви знаєте, як знайти дірку і накласти латочку на камеру велосипеда, а в якості запобіжного заходу возите з собою найпростіший ремонтний комплект в далекі поїздки - у вас буде можливість вибирати (адже в іншому випадку у вас залишиться лише один варіант).

Кроки


Частина 1 з 3: Знаходимо прокол


  Як заклеїти велосипедну камеру
 1. Зніміть колесо з велосипеда. Перше, що потрібно зробити у випадку проколу колеса - зняти пошкоджене колесо. Огляньте колесо збоку, в центрі, де сходяться спиці. Якщо у вас колесо на ексцентрики (він схожий на невеликий важіль), підійміть його і обертайте проти годинникової стрілки, щоб послабити затискач. Потім відключіть гальма, відсуньте гальмівні колодки від обода (якщо у вас ободниє гальма) і зніміть колесо.
  • Якщо у вас прокол заднього колеса, вам доведеться мати справу ще й з ланцюгом і перемикачем швидкостей. Ослабьте ланцюг, переключившись на найменші зірочки. Ослабьте затиск, відкрутивши ексцентрик або гайку, яка утримує колесо. При необхідності, руками відведіть задній перемикач (лапка з маленькими роликами, через які проходить ланцюг) і приберіть ланцюг, якщо вона заважає вам зняти колесо.


  • Як заклеїти велосипедну камеру
  • За допомогою монтажек зніміть шину. Після того як знімете пробите колесо, зніміть зовнішню шину. У цій справі вам придатися міцний важіль. В деяких веломагазинах продаються спеціальні невеликі інструменти - монтажки. Якщо ви використовуєте монтажки або інші інструменти, знімаючи шину, будьте акуратні і не защемить камеру, пошкодивши її ще сильніше. Можна не знімати шину з обода повністю, залишивши один край шини на ободі, щоб полегшити собі зворотну збірку по закінченню роботи.
   • Якщо бути точним, то для цього завдання вам не потрібні саме монтажки. Підійде будь-який досить міцний інструмент, який послужить важелем. Для цієї роботи згодяться навіть вельми незвичайні рішення, наприклад викрутки або ножі для масла.Як заклеїти велосипедну камеру


   • Як заклеїти велосипедну камеру
   • Знайдіть місце проколу. Знявши шину, витягнете сдувшійся камеру і визначте місце проколу. Це можна зробити різним способами і деякі з них перераховані нижче:
    • Накачайте камеру і спробуйте візуально знайти отвір (або отвори) в гумовій поверхні.Як заклеїти велосипедну камеру

    • Прислухайтеся до шиплячому звуку вихідного повітря.Як заклеїти велосипедну камеру

    • Постарайтеся відчути потік повітря, що виходить.Як заклеїти велосипедну камеру

    • Опустіть камеру в воду і знайдіть, звідки виходять бульбашки повітря.Як заклеїти велосипедну камеру


    • Як заклеїти велосипедну камеру
    • Помітьте прокол в камері. Проколи можуть бути напрочуд крихітними. Якщо вже ви знайшли прокол - не загубити його! Мелом намалюйте хрестик з центром в місці проколу. Якщо ви будете заклеювати дірку - зробіть позначку досить великий, щоб її було видно після того, як ви завдасте клей.
     • Якщо крейди в вашому ремкомплект немає, підійде ручка або інший пише прилад. Але крейда краще, оскільки білий колір на чорній гумі, звичайно ж, трохи помітніше, ніж синя або чорна ручка.


     Частина 2 з 3: Закладаємо прокол

      Як заклеїти велосипедну камеру
     1. Витягніть з проколу сторонні об'єкти. Знайшовши прокол, перевірте, що могло стати його причиною: осколок скла, гострий камінь і т.д., або ж дірка з'явилася внаслідок защипування - прокол буде схожий на слід зміїного укусу, але ніяких сторонніх об'єктів не буде.Уважно огляньте виворіт шини та обід - чи немає на них виступаючих (стирчать) предметів, і, якщо є - видаліть їх. Адже вам би не хотілося роздобути новий прокол на тому ж місці через те, що ви прогледіли причину першого проколу?

     2. Як заклеїти велосипедну камеру
     3. При необхідності зашкурьте поверхню навколо проколу. Різні заплатки застосовуються по-різному: для деяких потрібен клей, для інших - не потрібний; для деяких поверхню потрібно зашкурівают, а інші і так без проблем приклеяться до поверхні камери. Подивіться інструкцію до вашого ремкомплект. Якщо потрібно зашкуріванія, за допомогою невеликого шматочка наждачного паперу зачистите поверхню площею трохи більше, ніж розмір заплатки. Надавши поверхні шорсткість можна поліпшити клеющую здатність деяких видів клею.
      • Якщо ви не впевнені, чи потрібно вам зашкурівают, то невелика обробка наждаком навряд чи погіршить приклеювання більшості латочок, тому можете зашкуріть поверхню просто на всякий випадок.


      • Як заклеїти велосипедну камеру
      • Застосуйте латочку. Далі, прикладіть латку поверх проколу згідно інструкції, що додається до ремкомплект. Для деяких латок обов'язково потрібно клей, деякі є самоклеящимися. Другий варіант зручніше, але вважається менш надійним. Базові принципи застосування обох видів латок приведені нижче. Якщо інструкція до вашого ремкомплект відрізняється від даних вказівок - дотримуйтесь інструкції.
       • Латки, які клеяться за допомогою клею: нанесіть клей (краще гумовий) на область камери навколо проколу, почекайте поки клей не схопитися (як правило, клей повинен підсохнути, не бути липким, подивіться інструкцію до клею). І, нарешті, помістіть латочку на підсохлий клей і щільно притисніть на кілька хвилин, поки вона не приклеїться, закривши прокол.Як заклеїти велосипедну камеру

       • Бесклеевие латки (так звані самоклейки): Зніміть з латки захисну плівку і прикладіть латочку до зашкуреной поверхні, як наклейку. Щільно притисніть її, щоб вона добре приклеїлася і, якщо потрібно, почекайте поки вона висохне, перш ніж кататися.Як заклеїти велосипедну камеру


       • Як заклеїти велосипедну камеру
       • Зрозумійте, що іноді краще замінити камеру повністю. Якщо камера сильно пошкоджена, краще не витрачати даремно латки, замість цього просто замінивши камеру нової. Камери з серйозними ушкодженнями навіть з латками можуть пропускати повітря, тому розумніше буде провести повну заміну. На щастя, якщо у вас під рукою є нова камера, процедура заміни не надто складна. Нижче наведені деякі ознаки, наявність яких говорить про необхідність заміни камери:
        • Множинні проколи

        • Великі розриви

        • Витік повітря навіть після нанесення заплатки.


        Частина 3 з 3: Зворотній зборка колеса

         Як заклеїти велосипедну камеру
        1. Встановіть камеру в шину. Після того як латочка на колесі приклеїться, акуратно вкладіть відремонтовану камеру в порожнисту частину шини. Найлегше буде злегка накачати камеру і вкласти один край, а потім заправити решту камери. Після закінчення перевірте, що камера ніде не виступає за край шини.
         • Чи не переплутайте - вкладайте камеру в шину так, щоб клапан для повітря був спрямований всередину (у напрямку від шини), щоб надалі ви могли накачати камеру.Як заклеїти велосипедну камеру


         • Як заклеїти велосипедну камеру
         • Заправте шину і камеру назад в обід колеса. Далі, за допомогою великих пальців заправте шину (з частково накачаною камерою) назад у обід. Натисніть на зовнішній край шини, щоб вона зайшла за край металевого обода і зафіксувалася. Обережно, не прищемити камеру між шиною і ободом. Щоб заправити останню частину шини вам можуть знадобитися монтажка або інший інструмент, оскільки іноді це буває не так вже й легко.
          • Зверніть увагу, що деякі висококласні шини призначені для обертання в одному конкретному напрямку. В такому випадку, передбачуване напрямок обертання буде позначено невеликими стрілками на бортах шини. Не встановлюйте шину в зворотному напрямку! Інакше знизяться експлуатаційні якості шини, і збільшиться її знос.

          • Не забудьте зняти ковпачок з повітряного клапана перед заміною камери. Клапан без ковпачка повинен без проблем проходити крізь отвір в ободок і бути легко доступним для накачування шини.


          • Як заклеїти велосипедну камеру
          • Поступово накачайте камеру, щоб вона села на місце. Далі, візьміть ручний або автоматичний насос і почніть накачувати камеру. Качайте не дуже різко, щоб камера могла розподілитися і сісти на місце в шині. Коли ви повністю накачаєте камеру, спробуйте стиснути шину, перевіривши її щільність. Потім залиште велосипед на пару хвилин і потім стисніть шину знову. Якщо вона така ж тверда, як і при першій перевірці - ви готові продовжити поїздку!
           • Якщо ви боїтеся неправильно встановити камеру в шині, можете спокійно накачати камеру повністю до того як встановлювати шину на колесо. Але, майте на увазі, що одягнути шину так буде складніше.


           • Як заклеїти велосипедну камеру
           • Встановіть колесо на велосипед. Ви майже закінчили: вам залишилося лише повернути колесо на місце, закріпити його за допомогою ексцентрика або гайки, підключити гальма - і можна рухатися в дорогу (якщо, звичайно, ви працювали не з заднім колесом - в такому випадку вам потрібно акуратно завести ланцюг на зірочки передач). Спочатку їдьте обережно, поки не відчуєте, що латочка тримається добре, а потім можете набрати свій звичний темп!

           • Як заклеїти велосипедну камеру
           • По можливості купите запасну камеру. Зарплати для камери зручні, але не вічні. Заплатки - відмінний варіант, щоб виїхати з хащі, якщо ви пробили колесо, а запасного немає, але це не надто надійний варіант в якості постійного рішення. Хоча якісні латки по надійності наближаються до надійності нової камери, деякі латки можуть пропускати повітря буквально відразу після заклеювання, або виступати суто як тимчасовий захід. Нову камеру заміниш нічим, тому при нагоді варто купити нову камеру, щоб вона була у вас під рукою, якщо раптом станеться черговий прокол.

           Поради

           • У деяких камерах є спеціальна рідина, яка заповнює діру, автоматично усуваючи прокол. Але іноді цей спосіб не спрацьовує. Єдине, що ви можете зробити в такому випадку - витягти камеру і, накачавши повітрям видавити рідину з камери. Якщо вона не виходить - очистіть місце проколу від сміття, це може спрацювати і рідина заповнити прокол. Якщо все вийшло - встановіть камеру на місце, накачайте її і їдьте далі. Якщо ніякої рідини не спостерігається - пора клеїти звичайну латочку.

           • Самоклеящиеся заплатки тримаються, як правило, недовго, потім вони починають пропускати повітря. Заплатки же, які кріпляться за допомогою клею, хімічним шляхом привариваются до поверхні камери, дозволяючи уникнути пропускання повітря.

           • Клей, що йде в наборі ремкомплекта безпечний для шкіри, не переживайте, якщо торкнетеся його.

           Попередження

           • Щоб не пробило вашу камеру - напевно воно було гострим. На випадок, якщо цей предмет застряг в камері - будьте обережні, обмацуючи камеру.

           Вам знадобляться

           • Ремонтний комплект

           • Насос

           • Гайковий ключ (якщо колесо не на ексцентрики)

           • Монтажки