Як полагодити колесо


Правильне обслуговування вашого велосипеда має важливе значення для його збереження, не має значення чи будете ви їздити на ньому щодня або ж час від часу, при гарній погоді. Коли люди чують обслуговування велосипеда вони швидше за все думають про гальмівній системі, зубчастої передачі і ланцюги. Про колесах і шинах тільки тоді, коли шина здувається. Зберігайте колеса справними, що значить абсолютно рівними і круглими, тобто з рівним напругою з усіх спиць - це дуже важливо для безпеки і легкості катання. Погане колесо може бовтатися або протертися на гальмах нерівномірно, що може привести до аварії. Наступні кроки покажуть вам як полагодити колесо.

Кроки


Метод 1 з 4: Підготовка


 1. Як полагодити колесо
 2. Перевірте колесо на наявність спиць.

 3. Як полагодити колесо
 4. Перевірте міцність ваших спиць за допомогою ключа для спиць. В кінці кожної спиці є ніпель, який можна використовувати, щоб затягнути чи послабити спицю, тим самим регулюючи тиск на кожну спицю. На абсолютно справному колесі і ободі, все спиці однаково туго закріплені.
  • Ви можете виділити особливо тугозатянутие або навпаки слабозатянутие. Деякі люди використовують різні кольорові стрічки для цієї мети.


  • Як полагодити колесо
  • Переверніть ваш велосипед вгору колесами, щоб він спирався на кермо і сидіння. Велосипедні магазини використовують велосипедні підставки, але розташування велосипеда вверх колесами дозволяє колесам вільно обертатися, так що ви зможете визначити їх хиткість.

  Метод 2 з 4: Перевірка рівності колеса

  1. Як полагодити колесо
  2. Зніміть шину і трубку для досягнення найкращих результатів. Форму оправи легше визначити без них. Встановіть оправу на велосипед для тестування.

  3. Як полагодити колесо
  4. Наведіть або приклейте лінійку, олівець або інший прямий край з боку вилки так, щоб інструмент майже стосувався обода. Це дозволить вам побачити незначні нерівності, де обід наближається або віддаляється від краю.

  5. Як полагодити колесо
  6. Обертайте колесо. Місце на колесі, де цей інструмент стикається або майже стосується, несправне і ви повинні будете налаштувати його.

  7. Як полагодити колесо
  8. Затягніть спиці знизу, де вони стикаються з ободом. Переконайтеся в тому, що кожна спиця затягнута однаково і не більше ніж на півоберта за один раз. Також переконайтеся, що ви затягнули спиці по обидві сторони, інакше колесо буде вести убік.

  9. Як полагодити колесо
  10. Прокрутіть колесо після кожного регулювання. Продовжуйте настройку обода, поки колесо не буде крутитися на однаковій відстані від лінійки або будь-якого іншого обраного вами інструменту.

  Метод 3 з 4: Перевірка протертості колеса

  1. Як полагодити колесо
  2. Прокрутіть колесо і подивіться наскільки рівно ваше колесо. Колесо абсолютно справно, коли кожна точка на ободі розташована на однаковій відстані від гальмівної колодки при прокручуванні.

  3. Як полагодити колесо
  4. Натискайте на гальма поступово і слідкуйте за тією стороною, яка перша стикається з колесом.

  5. Як полагодити колесо
  6. Затягніть спиці з боку зворотної тієї, до якої гальмівна колодка торкається першої. Також, працюйте повільно і акуратно.

  7. Як полагодити колесо
  8. Відрегулюйте і затягніть спиці, крутячи колесо, поки пляма від гальмівної колодки не з'явиться в іншому місці.

  Метод 4 з 4: Перевірка спиці знову

  1. Як полагодити колесо
  2. Перевірте спиці, які ви позначили на початку процесу. Велика частина внесених коригувань, повинна виправити проблеми з герметичністю колеса або фіксованістю спиць, з якими ви спочатку зіткнулися. Якщо ні, повторіть процес.

  Поради

  • Переконайтеся, що видно тільки ніпель, коли ви затягнули або послабили спиці. Спиці не повинні повертатися разом з ніпелем, якщо це відбудеться, спробуйте використовувати трохи масла, щоб звільнити його. Ніколи не витягуйте ніпель, якщо спиця рухається разом з ним.