Як полагодити пробите колесо велосипеда


Ніщо так не псує поїздку на велосипеді, як пробите колесо. Але полагодити прокол досить легко, якщо ви не боїтеся трохи забруднити руки і у вас є потрібний інструмент і матеріали.

Кроки


  Як полагодити пробите колесо велосипеда
 1. 1Визначте причину і місце проколу. Якщо шина лопнула або в ній утворилася велика діра, її доведеться замінити. Якщо ви проїхалися по колючим гілці, в ній може бути купа дірок, але якщо це один невеликий прокол, наприклад від цвяха або шипа, ремонт може бути проведений не відходячи від каси, Тобто, не знімаючи колесо з велосипеда.

 2. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 3. 2Переверніть велосипед догори ногами, щоб він стояв на кермі і сідлі. Переконайтеся, що він не спирається на ручки гальм і перемикачі швидкостей (манетки). Якщо потрібно - підкладіть дерев'яні бруски.

 4. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 5. Повільно перейдіть колесо. Огляньте, не стирчить в ньому цвях, шуруп, шип, шматок дроту або ще щось.

 6. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 7. Випустіть залишився повітря з камери. Натисніть на ніпель сірником або стрижнем ручки і випустіть повітря. Ніпель (він же автомобільний ніпель, ніпель Шредера або золотник) - маленький металевий циліндрик під ковпачком, через який повітря накачується в колесо.

 8. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 9. Зніміть покришку з обода. За допомогою монтажек зніміть покришку з обода колеса. Запускаємо першу монтажку під борт покришки і прикладаємо зусилля, щоб частина корду випустити на зовнішню сторону обода, вижимки не виймати, щоб покришка НЕ ​​зіскочила назад. Беремо другу монтажку і повторюємо те ж саме діяння, відступивши трохи (10-15 см) від першої монтажки. Якщо у вас немає монтажек, можете скористатися викруткою, поступово наступним чином: просуньте край тупий плоскої викрутки між краєм покришки і ободом, а потім, віджавши покришку від обода, заведіть її (покришку) за край обода. Не зашкодить камеру викруткою! Вам потрібно віджати мінімум 2,5 - 5 см покришки, щоб її край можна було завести за край обода.

 10. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 11. Витягніть камеру з покришки. Обережно, не відірвіть ніпель. Камера повинна звисати між ободом і рамою, тому, якщо чините заднє колесо, стежте, щоб вона не заплуталася в ланцюги і чи НЕ намоталася на зірочку.

 12. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 13. Злегка накачайте камеру, щоб визначити витік. Чим більше ви накачаєте повітря, тим сильніше роздується камера (і прокол) і тим легше буде виявити місце проколу.

 14. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 15. 8Пошукайте в камері дірочку. Почуйте або відчуйте потік повітря, що виходить. Найпростіший спосіб - занурити частину камери під воду, наприклад у відро, і по вихідним бульбашок знайти прокол.

 16. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 17. 9Знайшовши дірку, позначте її. За допомогою кулькової ручки або крейди намалюйте хрестик, з діркою в центрі. Інакше вам буде складно визначити, куди клеїти латку. Знову спустіть повітря з камери.

 18. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 19. Зачистіть місце, де будете клеїти латку. Для цього в більшості ремкомплектов є маленька металева терка або шматочок наждачки.

 20. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 21. Нанесіть тонкий шар клею навколо проколу. Дайте йому підсохнути до зникнення вологого блиску (5-10 хв). Максимально випустіть з камери повітря.

 22. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 23. 12Відірвіть захисну фольгу з заплатки. Чи не торкаючись липкою боку, прикладіть латку цією стороною до камери на місце проколу і міцно притисніть. Однією рукою тримайте камеру, а другою рукою міцно притисніть до камери латку. Видаліть захисну плівку з заплатки.

 24. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 25. Вставте камеру назад в покришку. Починаємо з ніпеля камери - заштовхуємо цю частину камери в покришку і вставляємо ніпель в обід.

 26. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 27. За допомогою долонь вставте покришку назад в обід. Важливо: Бажано не використовувати для цієї мети монтажки, і вже тим більше - викрутку. Наше завдання - заправити борт покришки за край обода, що не защемивши камеру між покришкою або ободом, і не пробивши камеру знову.

 28. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 29. Ставимо колесо назад на велосипед. Застебніть гальма, якщо ви порозстібали їх, щоб зняти колесо. Якщо це було заднє колесо, заведіть ланцюг на блок зірочок. Перевірте, чи рівно виставлено колесо по відношенню до гальмівних колодок. Затягніть колесо гайками або ексцентриком.

 30. Як полагодити пробите колесо велосипеда
 31. Накачайте колесо. Подивіться, який тиск вказано на боці покришки і накачайте колесо, перевіряючи тиск за допомогою манометра, щоб не перекачати його. Приберіть інструменти і можете їхати далі.

Поради


 • У продажу є відмінні ремкомплекти для ремонту проколів без повної розбортування покришки і зняття колеса. Проте врахуйте, що вам знадобиться насос, щоб потім накачати колесо. Також існують спеціальні аерозолі, наприклад Fix-a-flat - Балон з сумішшю латексної гуми і пропелента, але ця суміш знаходиться під високим тиском і легко запалюється, так що залишимо її для автомобільних коліс. Крім того, подібний спосіб ремонту утяжелит колесо.

 • Знайте свій велосипед. Зняти колесо може бути непростим завданням в залежності від виду перемикачів, ланцюга, гальм та інших деталей. Не зайвим буде потренуватися знімати колесо вдома, а не робити це безпосередньо в аварійній ситуації.

 • Якщо у вас немає заплатки або гумового клею, може скористатися звичайним суперклеєм, без заплатки. У такому випадку, залиште камеру висохнути на ніч.

Попередження

 • Викрутка згодиться, якщо немає інших інструментів, але вона може проколоти камеру, подряпати обід (вийшла стружка, знову-таки, може пробити камеру). По можливості, використовуйте пару монтажек. Монтажка теж можна пошкодити камеру, але з набагато меншою ймовірністю.

 • Чи не ремонтуйте велосипед в зонах з щільним дорожнім рухом та інших небезпечних ситуаціях, в тому числі і на велосипедних доріжках. Відкотити свій велосипед в сторону, де ви нікому не будете заважати. Ви буде занадто зайняті ремонтом, щоб помітити машину, що наближається або велосипедиста.

 • Перекачування, як і недокачіваніе колеса вельми небезпечно, крім того, підвищує ризик повторного проколу. При накачуванні завжди дотримуйтесь рекомендацій виробника відносно рівня тиску, який зазвичай вказаний на боці покришки.

Вам знадобляться

 • Вміст вашої велоаптечки підбирається залежно від умов і зони катання. Всі наведені нижче предмети легко увійдуть в поясну або підсідельну сумку, і будуть важити менше 2 кг. Мінімальний набір приблизно такий:

  Як полагодити пробите колесо велосипеда

 • Пара монтажек

 • Запасна камера (на випадок, якщо проколота не підлягає ремонту)

 • Компактний велонасос

 • Ремкомплект (латки, наждачка, клей)

 • Ручка або крейда (для відмітки проколу)

 • Велосипедний мультитул або хоча б ключ для зняття колеса

 • Веломанометр (іноді вбудований в насос)