Як змастити велосипедну втулку


Підшипники в велосипедної втулці фіксуються між чашкою на самій втулці і конусом на осі. Вони повинні бути нормально притиснуті і змащені. Щоб зрозуміти, чи потрібно поводити обслуговування підшипників, не розбираючи самої втулки, зніміть колесо з велосипеда, і тримаючи велосипедне колесо за вісь у вертикальному положенні, повільно його прокрутите. Якщо колесо погано обертається і відчуваєте опору пальцями - підшипники потребують обслуговування.

Кроки


  Як змастити велосипедну втулку
 1. Вам будуть потрібні ріжкові гайкові ключі. Найбільш популярні розміри 13мм і 15мм. Для контргайки може підійти розвідний ключ.

 2. Як змастити велосипедну втулку
 3. Одягніть гайковий ключ на конус між втулкою і контргайкой. Розвідним ключем захопіть контргайку. Утримуйте конус ключем і викручуйте контргайку. Найкраще робити жто стоячи над колесом, поставивши його на землю. Чи не викручуйте конуси, поки колесо в вертикальному положенні. Відкрутіть тільки контргайки, конуси ви зможете відкрутити пальцями пізніше.

 4. Як змастити велосипедну втулку
 5. Покладіть колесо горизонтально і відкрутите в контргайку. Скрутіть контргайку з осі. Далі, потрібно відкрутити конус, щоб звільнити підшипники. Є мастило на підшипниках ??

 6. Як змастити велосипедну втулку
 7. нанесіть мастило. Найпростіший спосіб змастити підшипники - нанести мастило на кульки, накрутити назад конус, перевернути колесо, утримуючи конусом кульки, викрутити вісь з конусом з іншого боку і змастити кульки з іншого боку втулки. Але краще все розібрати, вимити всі кульки, конуси, чашки, ретельно змастити і зібрати назад.

 8. Як змастити велосипедну втулку
 9. Зберіть. Накрутите конус назад на вісь, щоб він щільно фіксував підшипники, але не сильно їх притискав. Кульки повинні вільно обертатися, але при цьому не повинно бути люфту. Накрутите контргайку і перевірте все знову.

Поради


 • Існує гарне змащення на основі літію, вона часто продається під назвою Lubriplate®.
 • Щоб змастити підшипники на задньому колесі, вам потрібно зняти зірки. Для цього вам буде потрібно спеціальний знімач. В веломагазині вам підкажуть, який знімач потрібен, щоб зняти зірки.


 • Переконайтеся, що конуси добре зафіксовані контргайками, і підшипники не пошкоджена. Підшипники не повинні бути перетягнуті і колесо має обертатися вільно, але вісь не повинна бовтатися.

 • Можна змащувати підшипники, заливаючи мастило через шприц.

 • Хорошим мастильним матеріалом буде суміш зеленого солідолу і білої тефлоновій мастила 50/50. Тефлоновая мастило хороша, але швидко випаровується і тече при тепловій дії, так що додавання солідолу дозволить збільшити в'язкість.

 • Скручуйте конус тільки з одного боку осі, це дозволить вам зберегти центрування.

 • Попередження

  • Чи не мастила поєднуються один з одним.

  • Втулки з планетарним механізмом рідко потребують мастилі і дуже складні у розбиранні

  • Якщо після складання ви чуєте хрускіт при обертанні колеса - в підшипник потрапила бруд. Вам доведеться все розібрати і зробити заново. Щоб уникнути попадання бруду, підготуйте своє робоче місце. Якщо підшипник чистий, значить на кульках і конусі з'явилися дефекти поверхні. У такому випадку їх потрібно замінити.