Як зменшити вагу велосипеда


Збираєтеся брати участь в Тур де Франс або просто хочете зробити велосипед легше? У цій статті ми розповімо, як зменшити вагу велосипеда. Більш легкий велосипед набагато ефективніше важковаговика, Оскільки велосипедисту не доводиться докладати надмірних зусиль для переміщення. Способи зменшення ваги залежать від типу велосипеда та його обладнання: одним потрібно зняти всі, залишивши тільки раму, і повністю замінити всі частини; іншому буде досить зняти кілька зайвих елементів; третій замінить основне обладнання на більш легке. Ця стаття також стане в нагоді дрібним фірмам з виробництва велосипедів, яким необхідно знизити витрати.

Кроки


  Як зменшити вагу велосипеда
 1. Займіться основними компонентами. До основних елементів будь-якого велосипеда відносяться рама, колеса, шини і кермо. Якщо ви готові витратити гроші на нову раму, вибирайте раму з титану або карбону - вона буде набагато легше. Розгляньте всі можливі бюджетні варіанти рам і керма, оскільки саме вони в першу чергу відповідають за вагу велосипеда. Що стосується коліс і шин, міський велосипед переважніше гірського, але ви можете замінити шини на покришки з ободами з титану, карбону або алюмінію або покришки з меншим протектором, оскільки це дозволить зменшити тертя і вага коліс.

 2. Як зменшити вагу велосипеда
 3. Підберіть відповідний велосипед. Якщо ви їздите тільки по місту, купіть міський велосипед, а не гірський. Міський велосипед розрахований тільки на переміщення по дорозі, в той час як гірський велосипед може витримати стрибок з висоти трьох метрів.

 4. Як зменшити вагу велосипеда
 5. Віддавайте перевагу якості при виборі компонентів. Щоб переміщатися швидше, почніть з заміни шин, потім переходите до спиць, ободів і втулкам.

 6. Як зменшити вагу велосипеда
 7. Поставте легке сидіння. Сучасні сидіння стали більш ергономічними і легкими. Вони мають вирізи і поглиблення, які відповідають анатомії людини.

 8. Як зменшити вагу велосипеда
 9. Відріжте зайвий метал. Якщо ви не міняєте висоту сидіння, ножівкою відріжте 3-5 сантиметрів металевого стержня, на якому воно кріпиться (можна і менше - все залежить тільки від вас). Якщо сидіння завжди піднято майже по максимуму, вам доведеться відрізати зовсім небагато.

 10. Як зменшити вагу велосипеда
 11. Укоротіть рукоятки керма. Ця порада стосується швидше гірських велосипедів та велосипедів BMX, оскільки вони часто оснащуються дуже широкими рукоятками.

 12. Як зменшити вагу велосипеда
 13. Позбавтеся від дрібниць. Якщо ви хочете зробити велосипед максимально легким і ефективним, відмовтеся від речей, покликаних підвищити комфорт і безпеку. Зніміть передній і задній катафот, а також катафоти на колесах, відкидну ніжку, оскільки вони все одно не роблять велосипед могутніше. Можна замінити заводські педалі на пластикові або маленькі металеві педалі, які важать зовсім мало, а замість щільних прогумованих ручок використовувати поролон або схожий матеріал.

 14. Як зменшити вагу велосипеда
 15. Скоротіть кількість передач. Якщо ви не використовуєте всі передачі, зніміть зайві і перенастройте механізм перемикання передач (якщо цього не зробити, ви будете перемикатися в порожній простір, а це небезпечно). Можна зовсім позбутися всіх передач, знявши механізм перемикання. Якщо ви налаштовані зовсім радикально, поставте на свій велосипед систему фіксованою передачі. Така система включає в себе одну передачу на педалях і одну на задньому колесі. Система синхронізує дії обох передач. З такою системою вам доведеться завжди крутити педалі інтенсивно, оскільки якщо ви спробуєте крутити їх повільніше, ваша швидкість впаде. У той же час, це дозволить зняти гальмівну систему з велосипеда. Зазвичай так влаштовані прості міські велосипеди, однак популярністю користуються і гірські велосипеди з однією передачею.

Поради


 • Зазвичай відрізати зайві частини стрижня сидіння і керма нескладно, якщо тільки вони не зроблені з міцного металу (карбон або титан).

 • Почніть шукати легкі велосипеди на спеціалізованих сайтах. Крім того, корисно почитати відгуки про велосипеди на спеціальних сайтах, присвячених оглядам рам і обважування.

 • Якщо ви відчуваєте, що не зможете самі зробити щось з вищеописаного, зверніться в салон з продажу та / або обслуговування велосипедів. Швидше за все, співробітники такого согласяться допомогти вам за невелику плату. Крім того, там напевно будуть продаватися легкі елементи обладнання.

Попередження

 • Перш ніж зняти катафоти та інші компоненти, що відповідають за безпеку, переконайтеся, що законодавство вашої країни дозволяє це.

 • Будьте обережні при поводженні з ножівкою та іншими ріжучими предметами. Дітям не можна користуватися ними самостійно.

 • Чи не відріжте нічого зайвого. Переконайтеся, що на велосипеді можна буде їздити після таких маніпуляцій.

 • Якщо у вас гірський велосипед або BMX, вам потрібно бути двійні обережним, оскільки ці велосипеди зроблені з урахуванням можливих навантажень, тому, відрізавши щось зайве, ви можете знизити ефективність велосипеда.