Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду


Страшно керувати автомобілем у дощову погоду. Ще страшніше це робити вночі: за вікном не видно ні зги, а світло фар інших машин тільки заважає, особливо коли автомобіль раптом втрачає контакт з поверхнею дороги і виникає явище «водяного клина»! Ось кілька порад, які допоможуть уникнути аварії під час дощу.

Кроки


 1. Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду
 2. Тримайте кермо обома руками весь час! Відкладіть подалі і вимкніть все, що могло б вас відволікти, наприклад, мобільний телефон або радіо. Зосередьте увагу на дорозі, але не забувайте поглядати в дзеркала заднього і бічного виду, тоді ви будете відслідковувати все, що відбувається навколо вас: грязьові потоки, повалені дерева або електричні стовпи, що звисають дроти та інші можливі джерела небезпеки.

 3. Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду
 4. Увімкніть фари. У багатьох регіонах закон зобов'язує водіїв вмикати фари під час дощу навіть удень. Таким чином, ви будете краще бачити дорогу, що допоможе уникнути аварії.

 5. Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду
 6. Дотримуйтеся дистанції, рівній довжині п'яти машин, до попереду автомобіля. Ніколи не знаєш, що прийде в голову іншому водієві або що трапиться з вами в наступну секунду! Якщо зазначена дистанція здається вам занадто великий або, навпаки, занадто маленькою, дотримуйтеся наступного правила: закладайте одну секунду на подолання відстані до наступної машини на кожні 15 км на годину вашої швидкості. Це вірний розрахунок особливо для поганих погодних умов.

 7. Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду
 8. Дотримуйтеся швидкості на рівні або навіть нижче встановлених обмежень, орієнтуйтеся при цьому на власне відчуття безпеки і оцінку ступеня видимості для того, щоб при необхідності ви встигли прийняти правильне рішення.

 9. Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду
 10. Пам'ятайте, що максимальна швидкість, яку ви можете собі дозволити, безпосередньо залежить від типу шин. Ви повинні знати, в якому стані знаходиться ваша гума. У радіальних шин краще зчеплення з поверхнею дороги, ніж у старих діагональних поліефірних шин, але навіть вони у міру зношування протекторів втрачають силу зчеплення з мокрим асфальтом і здатність видаляти воду з області контакту з дорожнім покриттям.

 11. Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду
 12. Бійтеся стану аквапланування, коли машина майже не стосується асфальту і ковзає по поверхні води. У цей момент зчеплення з дорожнім покриттям практично відсутня. Щоб безпечно вийти зі стану аквапланування, відпустіть газ і продовжуйте їхати прямо або злегка повертайте в потрібному напрямку. Не робіть різких рухів і зберігайте спокій.

 13. Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду
 14. Уникайте затоплених доріг. Якщо у вас є вибір, ніколи не проїдьте по дорозі зі стоячою водою або потоком або йдіть за ким-небудь, хто може оцінити глибину. Якщо ви заллєте мотор, є небезпека, що він затихне, а в глибокій воді машина може поплисти, і потік понесе її з дороги.

 15. Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду
 16. Увімкніть обігрів, якщо вітрове скло пітніє. У жарку і задушливу погоду очистити лобове скло допоможе кондиціонер, так як охолоджене повітря містить менше вологи.

 17. Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду
 18. Пам'ятайте, що вода також може зіпсувати і гальма. Гальмо барабанного типу особливо схильний негативному впливу при намоканні.

 19. Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду
 20. Слідкуйте за бризками води, яка накопичується у вибоїнах, вибоїнах і в низьких ділянках дорожнього покриття, коли засмічуються водостічні труби. На автострадах також утворюються колії через рух важких великовантажних фур, тому ви можете постаратися уникнути цих вибоїн, правильно розташувавши вашу машину в ряду.

 21. Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду
 22. Скористайтеся водовідштовхувальним засобом, щоб позбутися від дощових крапель на бокових вікнах і дзеркалах.

 23. Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду
 24. Остерігайтеся вести автомобіль в дощову погоду, особливо вночі. Мотоциклісти і темного кольору машини можуть бути практично непомітні в бічні дзеркала і вікна через блискучих крапель дощу. Краще, щоб машина була пофарбована у світлий колір, тоді вона буде більш помітна вночі.

Поради


 • Замініть двірники, якщо вони починають залишати сліди на склі. Навіть в областях з посушливим кліматом, де двірники використовуються рідко, ультрафіолет негативно позначається на стані гуми, тому, навіть якщо двірники не використовуються, вони можуть бути досить зношені.

 • Зберігайте спокій.

 • Весь час дивіться на дорогу.

 • Слідкуйте, що відбувається навколо.

 • Фари допомагають поліпшити видимість, але більш важливо - щоб інші водії також могли бачити дорогу! Дуже складно зрозуміти, де знаходиться автомобіль, якщо у нього працює тільки одна фара, особливо в умовах зі зниженою видимістю!

 • Тренуйтеся управляти ковзанням автомобіля на порожніх парковках, щоб ви могли зорієнтуватися в екстремальній ситуації на дорозі.

 • Ведіть автомобіль як можна спокійно і обережно.

 • Коли дощ ллє стіною, може виникнути спокуса включити аварійні вогні, але пам'ятайте, що їх призначення - попередити інших водіїв, що ваш автомобіль зупинився. Працюючі аварійні вогні можуть збити інших водіїв з пантелику. Якщо ситуація далека від загрозливою, краще утриматися від їх включення. Більш переважно зовсім з'їхати з дороги, якщо умови настільки погіршилися, що ви взагалі не бачите дорогу.

 • Тримайте поверхню двірників в чистоті, це допоможе максимально поліпшити видимість.

Попередження

 • Пам'ятайте: шини - єдине, чим ваша машина торкається землі. У будь-яких погодних умовах зношена гума надзвичайно погано позначається на керованості автомобіля: прискоренні, гальмуванні, маневреності.

 • Якщо дощ ллє стіною і ви не бачите нічого на дорозі, незалежно від того, в якому стані ваші двірники, поверніть на узбіччя! Якщо ви не бачите дороги, все може закінчитися аварією.

 • Не намагайтеся прискорюватися, знижувати швидкість або повертати під час аквапланування. Почекайте, коли ви зможете вийти з цього стану, щоб направити автомобіль, куди вам потрібно.

 • Ніколи не зупиняйтеся на дорозі. Якщо вам все ж доводитися зробити зупинку, згорніть до узбіччя, але завжди намагайтеся зупинятися у відведених для цього місцях.

 • Вимикайте функцію круїз-контролю під час снігу або дощу! Якщо машина увійде у стан аквапланування при працюючому круїз-контролі, система може інтерпретувати ситуацію, як якби задана швидкість не була досягнута, і буде посилати сигнал колесам обертатися все швидше і швидше. Комп'ютер на більшості сучасних автомобілів розпізнає відмінність між швидкістю обертання коліс і відключить систему круїз-контролю, але це також може привести до несподіваного зміни в розподілі крутного моменту і загострити неприємну ситуацію.