Як безпечно керувати автомобілем в туман


Туман - один з найбільш жахливих факторів, що підвищують небезпеку руху, особливо якщо у вас немає навичок водіння в таких умовах. Туман - це дуже низька «хмарна гряда», що досягає землі. Наступні поради розкажуть, як безпечно їздити на машині в туман.

Кроки


  Як безпечно керувати автомобілем в туман
 1. Дізнайтеся місцеві кліматичні особливості. Зазвичай туман з'являється в ранкові та вечірні години, тому краще уникати поїздок в цей час. Також потрібно дізнатися, на яких ділянках місцевості туман з'являється частіше. Як правило, це морське узбережжя та інші низинні ділянки, розташовані поблизу озер або річок.

 2. Як безпечно керувати автомобілем в туман
 3. Збільшіть дистанцію між машинами. У звичайних умовах відстань до наступної машини долається за 2 секунди, в тумані потрібно збільшити цей інтервал до 5 секунд. Ніколи не поспішайте і не намагайтеся швидше вибратися зі смуги туману.

 4. Як безпечно керувати автомобілем в туман
 5. Дотримуйтесь додаткові заходи безпеки. Атмосферна волога може накопичуватися на лобовому склі, погіршуючи видимість. У разі необхідності, включіть дефростера і встановіть таку швидкість двірників, щоб підтримувати нормальний огляд.

 6. Як безпечно керувати автомобілем в туман
 7. 4Увімкніть протитуманні фари або підфарники (Якщо вони встановлені). Зараз у більшості машин такі фари встановлені вже в заводській комплектації. Як правило, вони розташовані низько - на передньому бампері або під ним. Ці фари спрямовані у бік землі перед машиною, щоб висвітлити максимальну відстань. Вони також випромінюють світло трохи інакше, ніж стандартні фари. Протитуманна фара може мати прозору або жовтувату лінзу, яка дає плоский широкий промінь. Плоский промінь допоможе не висвітлювати товщу туману по висоті, а ширина потрібна для того, щоб зробити видимими об'єкти навколо дороги (стовпчики, огорожа, узбіччя і т.д.). Підфарники зазвичай дають один яскравий промінь світла, спрямований у темряву ночі кілька далі вперед, ніж світло основний фари. Для туману краще використовувати протитуманні фари, але при необхідності їх можна замінити підфарниками, оскільки вони також розташовані низько. Експериментуйте з різними комбінаціями підфарників (ПФ) і протитуманних фар (ВТФ) - тільки ВТФ, тільки ПФ, ПФ і ПТФ - і визначте, яка з них дає кращу видимість в конкретних умовах. Не вимикайте габаритні або «паркувальні» вогні, завдяки їм іншим водіям (ззаду і по краях) буде легше помітити вашу машину.

 8. Як безпечно керувати автомобілем в туман
 9. Використовуйте ближнє світло. Видимість в тумані різко зменшується, тому включіть ближнє світло, якщо у вашій машині відсутні підфарники і протитуманні фари. В умовах густого туману заборонено використовувати дальнє світло, промені якого будуть відбиватися від крапельок вологи, ще більше погіршуючи видимість. Але використання дальнього світла може виявитися більш ефективним, коли туман трохи розсіється. Час від часу ви можете перемикати ближнє / дальнє світло, щоб перевірити, наскільки зменшилася щільність туману.

 10. Як безпечно керувати автомобілем в туман
 11. Ніяких заметів і дрейфу! В умовах поганої видимості люди схильні з'їжджати на середину дороги. Слідкуйте, щоб ваша машина не перетинала розділову лінію!

 12. Як безпечно керувати автомобілем в туман
 13. Бійтеся раптової появи живих істот. Тварини - особливо білохвостий олень - поводяться хоробрішим у прикритті туману, до того ж помітити їх набагато важче.

 14. Як безпечно керувати автомобілем в туман
 15. Бійтеся мерзнучого туману. У деяких кліматичних поясах туман може виникати при температурі, близькій до точки замерзання. Він утворює полій на всіх холодних поверхнях, включаючи дороги! Так може утворитися ожеледиця.

 16. Як безпечно керувати автомобілем в туман
 17. При повній відсутності видимості з'їжджайте на узбіччя. Якщо дуже густий туман обмежує видимість майже до нуля, краще з'їхати в бік і почекати. Обов'язково включіть аварійні вогні, щоб інші водії могли вас помітити.

 18. Як безпечно керувати автомобілем в туман
 19. Використовуйте правий край дороги як направляючого. Завдяки цьому ви не зіткнетеся з зустрічною машиною, і вас не буде зліпити світло зустрічного транспорту.

 20. Зверніться по допомогу до пасажирів. Не соромтеся просити знаходяться в салоні, щоб вони наглядали за що наближаються машинами і поглядали, чи немає на дорозі перешкод.

Поради


 • Опустіть вікно і вимкніть музику. Так вам буде легше орієнтуватися, прислухаючись до шуму машин і іншим важливим звукам.

 • Під час повороту або гальмування, використовуйте сигнальні вогні і повороти довше, ніж у звичайних умовах. Потрібно бути впевненим, що інші учасники руху знають про намір маневру.

Попередження

 • Ніколи не зупиняйтеся посередині дороги!

 • Намагайтеся не включати дальнє світло, оскільки відображені в тумані промені осліплять вас на деякий час!

 • Чи не продовжуйте рух, якщо ви нічого не бачите.