Як боротися з яскравим зустрічним світлом при нічній їзді


Їзда в темний час доби може виявитися бентежний завданням як для новачків, так і для досвідчених водіїв, адже найбільша кількість аварій відбувається саме в нічний час (18: 00-06: 00). Мало того, кількість нічних аварій перевищує денний число в 3-4 рази. Існує безліч причин, що пояснюють цей факт. Основна проблема полягає в тому, що вночі зір серйозно утруднено (ближнє світло погіршує сприйняття перспективи, обмежує периферичний зір, змушує зіниці розширюватися і часто викликає «замилювання» видимих ​​предметів). Крім того, яскраве світло фар зустрічних автомобілів може викликати тимчасове осліплення. Вдобавок, вночі на дорозі набагато більше водіїв, які перебувають у стані сп'яніння або просто втомлених. Найстрашніший фактор зі всіх вищеперелічених - яскраве світло фар в обличчя, адже він може викликати тимчасове осліплення, запаморочення і втрату орієнтації.


На щастя, існують способи, що дозволяють боротися з яскравим зустрічним світлом і зменшувати його шкідливий вплив за допомогою спеціальних технік, стратегій і устаткування.

Кроки


 1. Як боротися з яскравим зустрічним світлом при нічній їзді
 2. Вимийте лобове та бокові скла, а також всі скляні поверхні. Включаючи дзеркала заднього виду. Наліт пилу, острівці бруду та інші забруднення мають властивість розсіювати світло, зменшувати контрастність спостережуваних об'єктів і навіть робити їх невидимими. Також не забудьте вимити внутрішню поверхню лобового скла, тому що на ньому поступово накопичуються частинки пластику. Паперовим рушником і склоомиваючої рідиною очистіть лопаті двірників, видаливши з робочих поверхонь грязь і шматочки окислилася гуми. Після цього щітки перестануть залишати за собою смужки. Якщо цього не сталося, і за двірниками і раніше тягнуться довгі сліди, то, можливо, прийшла пора міняти щітки. Якщо на вашому лобовому склі присутні відколи й / або тріщини, то негайно їх відремонтуйте або навіть замініть лобове скло.

 3. Як боротися з яскравим зустрічним світлом при нічній їзді
 4. Вимийте фари. Навіть невелика кількість бруду на фарах в два рази зменшує їх яскравість, обмежуючи вам видимість і знижуючи вашу помітність. Особливо це актуально для ксенонових фар: бруд переломлює світло газорозрядної лампи, розсіює світловий потік і засліплює зустрічних водіїв. Коли ви потрапите на черговий огляд до свого майстра або офіційного дилера, то попросіть провести регулювання фар. Щонайменше у половини автомобілів на дорозі збита регулювання хоча б однієї фари, а іноді й обох. Правильно виставлені фари не тільки ефективно висвітлюють дорогу, головне - вони при цьому не засліплюють зустрічних водіїв. На старіших автомобілях є ще один спосіб поліпшення світловіддачі фар - поліровка їх стекол. Під впливом грязі, піску і пилу скла фар покриваються мікровибоінамі і втрачають прозорість. У більшості магазинів запчастин можна придбати спеціальну полірувальну пасту для автомобільного скла.

 5. Як боротися з яскравим зустрічним світлом при нічній їзді
 6. Правильно налаштуйте бічні дзеркала заднього виду. Американська автомобільна асоціація (ААА) рекомендує наступний метод настройки. Нахиліться убік двері і торкніться головою бокового скла. Тепер налаштуйте бічне дзеркало з боку водія таким чином, щоб ви побачили відображення заднього лівого кута автомобіля. Після цього відхиліться до центру машини і підведіть дзеркало з пасажирського боку так, щоб в ньому ледь-ледь відбивався правий задній кут автомобіля. Така настройка бічних дзеркал зменшує відблиски і мертві зони, а також полегшує спостереження за іншими учасниками руху, розташованими збоку та ззаду. (Зрозуміло, якщо ви живете в країні з лівостороннім рухом, то поміняйте в цьому алгоритмі сторони.)

 7. Як боротися з яскравим зустрічним світлом при нічній їзді
 8. Регулярно перевіряйте свій зір. Відповідно до рекомендацій Американської оптіметріческой асоціації, кожній людині молодше 60 років стоїть перевіряти своє зір не рідше, ніж раз на два роки, а старше 60 - не рідше, ніж раз на рік. З віком наші очі стають чутливішими; однак проблема може значно посилюватися іншими медичними показаннями, пов'язаними із зором. Вчасно схаменувшись, ви, з високою часткою ймовірності, встигнете отримати ефективне лікування. Якщо ви носите окуляри або контактні лінзи, то переконаєтеся, що на них немає бруду та / або подряпин, тому що в іншому випадку вплив яскравого зустрічного світла буде помітно сильніше.
  • Під час нічного водіння принаймні кожен третій водій відчуває труднощі із зором. При найменшому сумніві зверніться до окуліста.

  • Регулярно перевіряйте відповідність очок та / або контактних лінз своєму зору. Це можна зробити у найближчого окуліста.


  • Як боротися з яскравим зустрічним світлом при нічній їзді
  • Уникайте прямого погляду на фари зустрічних автомобілів. Замість цього переміщайте погляд якомога правіше і нижче. Має сенс, наприклад, перевести погляд на бордюр або розмітку біля узбіччя. Ви все одно зможете розрізняти інші автомобілі периферичним зором, зате уникнете засліплення яскравим зустрічним світлом. (Якщо ви живете в країні з лівостороннім рухом, то поміняйте в цьому алгоритмі сторони.)

  • Як боротися з яскравим зустрічним світлом при нічній їзді
  • Опустіть салонне дзеркало заднього виду. Ви можете скористатися нічним режимом салонного дзеркала, перещелкнув спеціальну рукоятку в нижній частині корпусу. Відбите світло нікуди не дінеться, однак він перестане бути яскравим і беспокоящим.

  • Як боротися з яскравим зустрічним світлом при нічній їзді
  • Під час тривалих нічних перегонів робіть часті зупинки для відпочинку. Перерви значно знижують загальну втому і дають очам час на відновлення. Крім того, можна трохи подрімати або прогулятися для збереження бадьорості.

  Поради


  • Якщо в темний час доби ви їдете по звивистій або горбистій дорозі, то скиньте швидкість. Несподіваний спалах фар з-за повороту або з гребеня гірки може застати вас зненацька і засліпити. Якщо ви будете їхати повільно, то у вас буде достатньо часу на приборкання своїх рефлексів і безпечне проходження складної траєкторії.

  • Пластикові скла фар деяких автомобілів з часом мутніють і стають менш прозорими, помітно послаблюючи випромінюваний світло і надаючи йому жовтуватий відтінок. Існують спеціальні поліролі для корабельних плексигласові вітрових стекол - вони граючи справляються з такими замутнених. Просто розмажте пасту по фарі, витріть майже насухо і відполіруйте фару бавовняної ганчіркою (не використовуйте для цього мікрофібру або папір - після них можуть залишитися подряпини).

  • В деяких автомагазинах і дилерських центрах продаються самозатемняющееся дзеркала заднього виду, що ослабляють яскраве світло без погіршення загальної видимості. Вони працюють за принципом хамелеона - при попаданні на скло яскравого світла воно темніє, а при зникненні - світлішає.

  • Якщо у вас неважливе зір, то придбайте окуляри з антивідблисків (просвітленими) лінзами, адже ефект віддзеркалення світла від поверхні в них виражений набагато менше. Такі лінзи не погіршують огляд - навпаки, вони пропускають на 8% більше світла; вдобавок, просвітлена оптика покращує нічний зір. Більш того, противідблискуючі лінзи забезпечують більш контрастну і детальну картинку навіть вдень.

  • Якщо один або кілька перерахованих вище рад здаються вам нездійсненними, то підійдіть до питання з іншого боку. Спробуйте скоротити нічну їзду або вибирати освітлені маршрути з яскравою, добре помітною розміткою. Крім того, ви можете попросити про допомогу водія, який володіє хорошим нічним зором, або взяти з собою пасажира, готового допомагати вам підказками і попереджати про моменти, які ви пропустили.

  Попередження

  • Не використовуйте «нічні» водійські окуляри з затемненими лінзами (іноді їх позначають терміном «поляризовані»), які, як вважається, блокують яскравий зустрічне світло. Насправді, такі лінзи просто затримують частину світу - тобто, погіршуючи загальну видимість, вони попутно відсікають і світло фар зустрічних автомобілів.

  • Не встановлюйте в фари лампочки «під ксенон». Це - прості галогенові лампи з нанесеною тонуванням. Відповідно, при інших рівних вони дають більш слабке світло, ніж прозорі безбарвні галогенові лампочки тієї ж потужності. Встановлюйте або справжні ксенонові фари, або лампи, рекомендовані виробником вашого автомобіля.

  • Нічна їзда також може представляти проблему для людей з астигматизмом. Зверніться за порадою до свого окуліста. Можливо, він порекомендує вам в темний час доби використовувати очні краплі.

  • Ніколи не надягайте сонцезахисні окуляри в темний час доби. Це, само собою, погіршує нічний зір, але крім того ваші очі швидко звикнуть до темних лінзам, і днем ​​ці окуляри втратять для вас ефективність.

  Що вам знадобиться

  • Окуляри з антивідблисків лінзами, відповідні вашому зору (або контактні лінзи)

  • Регулярні перевірки зору (принаймні - раз на два роки; якщо ви вже носите окуляри, то бажано - раз на рік)

  • Рідина для очистки лобового скла (найкраще - з водовідштовхувальним ефектом)

  • Автозатемняющееся дзеркала заднього виду (по можливості)