Як буксирувати автомобіль


Часом трапляється так, що автомобіль раптово глухне і завести його ніяк не виходить. Тому, вам може знадобитися відбуксирувати його в найближчий автосервіс, або будь-яке інше безпечне місце, де ви б змогли полагодити поломку самостійно. У даній статті наведені поради як правильно, а головне безпечно буксирувати автомобіль.

Кроки


  Як буксирувати автомобіль
 1. Попросіть випадкових попутників взяти ваш автомобіль на буксир, при цьому буксировщиком повинен служити автомобіль могутніше вашого. Не можна використовувати седан або малолітражку для буксирування позашляховика або пікапа.

 2. Як буксирувати автомобіль
 3. Придбайте відповідний буксирувальний трос. У важку хвилину, як буксирувального тросу можна використовувати ланцюг для буксирування на невелику відстань. Однак, це може виявитися небезпечним, так як ланцюг не розтягується, а ланки ланцюга можуть роз'єднатися під час буксирування. Для безпечної буксирування підійдуть синтетичні троси з нейлону або поліефіру із заводськими петлями на кінцях.

 4. Як буксирувати автомобіль
 5. Зачепите трос за призначене для буксирування місце. Трос бажано закріплювати на кулі зчіпного пристрою тягача. Закріплення троса на буксируваному автомобілі можна опинитися трохи складніше, оскільки компоненти підвіски не розраховані на буксирування, до того ж деякі металеві компоненти можуть розрізати буксирувальний трос. В ідеальній ситуації кріпити трос необхідно біля компонентів округлої форми або до передньої опори бампера, проте у всіх автомобілів конструкція різна.

 6. Як буксирувати автомобіль
 7. Перед тим як починати буксирування, перевірте гальма, рульове управління, а також попереджувальні сигнали. Якщо автомобіль обладнаний гідропідсилювачем керма і гальмом з підсилювачем, то при непрацюючому двигуні, використання даних систем буде обмежено. У такому випадку, найкращим варіантом буде орендувати підкатний візок.

 8. Як буксирувати автомобіль
 9. Огляньте всі електричні під'єднання, використовувані при буксируванні, а також заздалегідь домовтеся з шофером, надають вам допомогу, про подання умовних сигналів. Обговоріть маршрут буксирування, а також постарайтеся уникнути буксирування на завантажених магістралях і заміських шосе.

 10. Як буксирувати автомобіль
 11. Сядьте за кермо буксирі автомобіля, відключіть гальмо стоянки і переведіть важіль КПП в нейтральне положення. Злегка натисніть на педаль гальма, щоб не дозволити автомобілю котитися вперед. Це потрібно для натягу буксирувального тросу.

 12. Як буксирувати автомобіль
 13. Буде не зайвим встановити на буксирувальний трос прапорець для позначення його натягу. Відпустіть педаль гальма і приготуйтеся до буксирування як тільки трос натягнеться до межі.

 14. Як буксирувати автомобіль
 15. Намагайтеся тримати буксируваний автомобіль в одній колії з тягачем. Пригальмовуйте у разі якщо тягач гальмує або їде вниз по схилу, щоб не наздогнати буксирує автомобіль. Слабина буксирує троса може викликати різкі ривки під час руху. Їхати потрібно так, щоб трос був завжди натягнутий - це дозволить уникнути різких ривків.

 16. Як буксирувати автомобіль
 17. Буксируваний автомобіль повинен подавати сигнал при перестроюванні або поворотах, щоб його дії не стали несподіваними для інших водіїв.

Поради


 • Згідно з правилами деяких юрисдикцій, на заднє скло автомобіля, що буксирується необхідно встановити знак на буксирі, Або буксируваний автомобіль.

 • Увімкніть аварійний проблисковий сигнал на буксируваному автомобілі, щоб попередити інших водіїв про буксирування.

 • У деяких юрисдикціях заборонена буксирування автомобіля на автомобільних дорогах загального користування.

 • Буксируваний автомобіль повинен постійно пригальмовувати, щоб забезпечити постійне натяг троса.