Як швидко проходити круті повороти


Рано чи пізно, але в своїй практиці водія ви обов'язково зіткнетеся з необхідністю швидко подолати крутий поворот. Це вміння необхідно всім водіям - від поліцейського під час погоні до звичайного автомобіліста, що минає від зіткнення. Існує безліч технік проходження крутих поворотів, аж до лівого розвороту навколо ліхтарного стовпа на парковці. Якщо ви бажаєте дізнатися, як все це робиться - читайте далі.

Кроки


Метод 1 з 3: Поворот на 90 °


 1. Як швидко проходити круті повороти
 2. Пересуньтеся якнайближче до правого краю проїзної частини. Таким чином ви зменшуєте кривизну траєкторії і збільшуєте ефективність маневру. Дана вказівка ​​відноситься до лівого повороту, а якщо ви збираєтеся повернути праворуч, то зміститься до лівого краю дороги.

 3. Як швидко проходити круті повороти
 4. Почніть повертати, при цьому тримайтеся якомога ближче до апексу. Апексом називається точка траєкторії, найближча ко внутрішній стороні повороту. Проведіть автомобіль якомога ближче до апексу, але дивіться, чи не зачепите встречку або узбіччя, якщо дорога одностороння.

 5. Як швидко проходити круті повороти
 6. Починайте гальмувати якомога пізніше. Коли почнете повертати, злегка натисніть на гальмо, щоб запобігти некерований занос. Пригальмуєте так, щоб автомобіль сповільнилося до швидкості, безпечної для проходження даного повороту. Перетормажівать не варто, інакше машина може почати рисканье або відхилитися від безпечної траєкторії.
  • На момент проходження апекса педаль гальма повинна бути злегка натиснута - це додатково завантажить передні провідні колеса, поліпшивши їх зчеплення з дорогою. При проході апекса починайте додавати газ доти, поки машина не піде рівно, не розганяючись і не вповільнюючись. Після того, як ви минули апекс, одночасно з поступовим поверненням керма в центральне положення продовжите плавно додавати газ.


  • Як швидко проходити круті повороти
  • Виходьте з повороту, знову-таки, як можна ближче до правого краю дороги. Це максимально збільшить радіус і максимально спрямит траєкторію, що дозволить вам рухатися з максимально можливою швидкістю. Крім того, так ви досягнете кращого зчеплення коліс з дорогою і більш ефективного набору потужності при виході з повороту.

  Метод 2 з 3: Розворот на 180 °

  1. Як швидко проходити круті повороти
  2. Рухайтеся зі швидкістю 55-65 км / ч. Ця швидкість безпечна для скоєння розвороту. Якщо у вашого автомобіля ручна коробка, то переключіться на першу або другу передачу. Розворот на 180 ° ще називають «поліцейським розворотом» або «розворотом на ручнику», так як цей маневр настільки екстремальний, що вимагає застосування ручного гальма. Це - ралійна техніка; користуйтеся їй тільки в самих крайніх випадках.

  3. Як швидко проходити круті повороти
  4. Розташуйте руки на кермі таким чином, щоб ви легко змогли прокрутити його, зробивши повний оборот. Таким чином, якщо ви збираєтеся повернути праворуч, то перемістіть свою праву руку на ліву частину обода рульового колеса, щоб можна було швидко повернути його вправо.

  5. Як швидко проходити круті повороти
  6. Почніть поворот, не чіпаючи поки ручник. Відпустіть газ. Якщо у вас автомат, то включите нейтраль, якщо ж механіка - вичавіть зчеплення. Швидко поверніть кермо у напрямку розвороту, поки колеса ще не заблоковані.

  7. Як швидко проходити круті повороти
  8. За мить після повороту керма підійміть ручник. Як тільки почнете поворот, підійміть важіль ручного гальма (тобто, увімкніть його - конструкція ручника може відрізнятися в залежності від моделі вашого автомобіля). Задні колеса машини заблокують, виключивши можливість подальшого некерованого заносу.

  9. Як швидко проходити круті повороти
  10. Поворотом керма вирівняйте передні колеса. Тепер автомобіль рухається в напрямку, протилежному споконвічного.

  11. Як швидко проходити круті повороти
  12. Опустіть ручник. Після того, як ви вирівняли автомобіль, настав час знову отримати повний контроль над задніми колесами і напрямом руху - для цього вимкніть ручник.

  13. Як швидко проходити круті повороти
  14. Якщо тепер вам необхідно потрапити в правий ряд, то просто пригальмуєте. Легке натиснення на педаль гальма допоможе спрямити траєкторію і запобіжить зрив в некерований занос по завершенні маневру розвороту.

  Метод 3 з 3: Проходження пологого швидкого вигину

  1. Як швидко проходити круті повороти
  2. Візьміться за кермо обома руками. Це дозволить вам раптово не втратити контроль над автомобілем.

  3. Як швидко проходити круті повороти
  4. М'яко заведіть автомобіль в вигин. Як можна акуратніше поверніть кермо і несильно натисніть на газ.

  5. Як швидко проходити круті повороти
  6. Контролюйте радіус повороту педаллю газу. Більше газу - ширше траєкторія, менше газу - крутіше траєкторія. Якщо машина прагне в поворот занадто наполегливо, то, швидше за все, стався знос задньої осі. В такому випадку вам потрібно майже повністю відпустити газ, дозволити керму чуть ковзнути в ваших руках і на короткий момент знову газануть - цього разу якнайсильніше (наскільки дозволяє ситуація, звичайно).

  7. Як швидко проходити круті повороти
  8. Завершіть маневр. По виходу з швидкісного вигину ви можете знову швидко газануть, бо маневрування кермом на таких швидкостях становить небезпеку.

  Поради

  • Якщо шини під навантаженням пробуксовують до такої міри, що почався знос задньої осі, то, швидше за все, ви занадто сильно тиснете на газ. Варто тільки злегка його скинути, як зчеплення задніх коліс з дорогою відновиться, і ви проскочите поворот швидше. Однак будьте обачні: зайво енергійне убирание газу може привести до того, що передок завантажиться всім вагою автомобіля, а задня вісь, навпаки, відразу ж розвантажиться. Це посилить занос і викличе втрату контролю над машиною. Тут необхідно вловити баланс.

  • Також дуже важлива плавна робота газом і гальмом. Зокрема, м'яке маніпулювання педаллю газу при вході і виході з повороту виключає пробуксовку і блокування коліс.

  • Якщо ви збираєтеся застосовувати перераховані вище техніки за кермом задне- або повнопривідного автомобіля, то врахуйте, що ні в якому разі не можна при цьому дріфтовать (тобто, навмисно вводити автомобіль в занос і проходити поворот в ковзанні). Запорукою максимально швидкого проходження повороту є зчеплення задніх коліс з дорогою (за винятком, мабуть, екстремально вузьких шпильок або вологого покриття).

  • Круті повороти вимагають від водія реакції і швидкості. Для досягнення прийнятних результатів потрібна постійна практика.

  • Чим крутіше поворот, тим менше повинна бути швидкість його проходження. Але якщо ви хочете зробити все правильно і пройти поворот швидше того хлопця, то ось вам істина, на яку варто орієнтуватися: «повільно увійшов - швидко вийшов».

  • У більшості машин є так звана «майданчик для відпочинку» - плоска похила поверхня для розміщення лівої ноги, що знаходиться зліва від педалей, її ще іноді називають «мертвою педаллю». При проходженні швидких поворотів ця площадка дуже корисна. Упираючись в неї лівою ногою, ви утискує себе в сидіння, мінімізуючи переміщення тіла, що викликаються поперечними моментами сил, що з'являються при поворотах. Таким чином, можна помітно підвищити точність рулювання.

  • Огляньте внутрішню сторону повороту, намітьте точку апекса і траєкторію виходу (а також, якщо можливо, загляньте якнайдалі вперед), навіть якщо для цього доведеться дивитися не тільки крізь лобове, але і крізь бокове скло. Так ви досягнете більш простого і природного проходження повороту.

  • Якщо увійти в поворот трохи пізніше, то можна домогтися більш спрямлённой траєкторії і швидшого виходу; це твердження справедливо для більшості поворотів.

  • Якщо при вході в поворот відразу після натискання на гальмо ви виявили, що машина повертає недостатньо активно, то відпустіть педаль трохи пізніше (або це треба було зробити трохи раніше). Якщо ви відпустіть гальмо прямо зараз, то розвантажите передні колеса автомобіля, послабивши їх зчеплення з дорогою.

  • Техніка ковзання або дріфтованія прийшла зі світу ралі, вона була розроблена спеціально для швидкісного проходження ґрунтових поворотів. Відповідно до даної технікою, початок і закінчення маневру виробляється зовсім по-іншому, все відбувається на набагато більшій швидкості, тому повороти проходяться швидше.

  • Чим крутіше поворот, тим різкіше рулювання. У швидкому вигині управляти потрібно м'яко, не переміщаючи руки на кермі буде. В звичайному повороті рулити треба теж м'яко, але більш активно. У крутому повороті рулить потрібно різко, навіть якщо дорога слизька. В цьому випадку автомобіль може реагувати на рулювання з деякою затримкою, проте якщо маніпулювати кермом різко, але не надмірно, то все вийде ідеально.

  Попередження

  • У світлі того, що вам треба чимало тренувань, потрібно обмовитися, що перераховані вище маневри досить небезпечні і при їх виконанні цілком можна пошкодити автомобіль. Особливо сильному зносу або разрегуліровка схильні опори двигуна, підшипники і багато інших вузли, а також сход-розвал. Деякі любителі навіть воліють обзаводитися спеціальним найдешевшим автомобілем для тренувань.

  • Ніколи не порушуйте правил дорожнього руху! Не перевищуйте швидкість, ще раз уважно простудіюйте правила та дотримуйтеся їх.

  • Завжди водите максимально акуратно. Уважно стежте за пішоходами та іншими учасниками дорожнього руху.

  • Деякі моделі позашляховиків при виконанні екстремальних маневрів мають схильність до перевертання.

  • Очевидно, що дані маневри досить небезпечні і потенційно можуть привести до отримання каліцтв або навіть до смерті. Тактичне або екстремальне водіння слід застосовувати тільки у виняткових випадках, коли не залишається ніяких інших варіантів.

  • Якщо ви керуєте машиною з заднім або повним приводом, то майте на увазі, що використання ручника при маневруванні обов'язково повинно супроводжуватися вижимом зчеплення або включенням нейтральній передачі. Залежно від конструктивних особливостей повного приводу, включення ручника під час руху може привести до виходу з ладу диференціалів і / або трансмісії цілком.

  • Врахуйте, що якщо на ґрунтовках дріфтованіе / ковзання є найшвидшим способом проходження поворотів, то на дорогах з асфальтовим покриттям ситуація інша. Якби різниці не було, то всі пілоти Формули-1 тільки б і робили, що дріфтовать. В реальності, асфальтовий поворот проходиться максимально швидко тоді і тільки тоді, коли колеса жодного разу не втратили зв'язок з дорогою. Ковзання, звичайно, виглядає дуже круто, але на асфальті це всього лише понти.

  • Ніяких тренувань на дорогах загального користування! Найкращий варіант - практикуватися на власній ділянці.

  Додаткові статті

  • Як домогтися плавної їзди на механіці

  • Як рушати на автомобілі з механічною коробкою

  • Як освоїти подвійний вижим зчеплення