Як вести себе при незначному дорожньо транспортній пригоді


Уявіть, що ви виїжджаєте з місця стоянки або міняєте смугу руху і раптом звідки не візьмись взявся інший автомобіль, і ви вже учасник невеликого дорожньо-транспортної пригоди. На щастя ніхто не постраждав і автомобілі не знищені, але невеликі пошкодження є і знадобляться ремонтні послуги. Якщо ви ніколи не потрапляли в подібні ситуації, то можливо не знаєте, як чинити, і що аварія разом з автомобілем може завдати шкоди вашому гаманцю.

Кроки


Що робити при незначному дорожньо-транспортній пригоді


  Як вести себе при незначному дорожньо транспортній пригоді
 1. Зверніть увагу на номерний знак, марку і модель іншого автомобіля. Бувають випадки, коли інший учасник покидає місце події, тому не зайвим буде подивитися на задню частину і вголос вимовляти номер автомобіля до тих пір, поки не з'явиться можливість записати його (або зняти на камеру мобільного телефону).

 2. Як вести себе при незначному дорожньо транспортній пригоді
 3. Увімкніть аварійну світлову сигналізацію.

 4. Як вести себе при незначному дорожньо транспортній пригоді
 5. Як тільки з'явиться можливість зателефонуйте в поліцію. Можливо у вас є переконання, що поліцію потрібно викликати в разі великих пригод, однак дзвонити потрібно не залежно від значущості ДТП, особливо якщо знадобиться ремонт автомобіля. Звіт поліції з місця події допоможе страхової компанії визначити, хто буде виплачувати витрати.
  • Запитайте у поліції, чи можна обережно прибрати автомобіль з проїжджої частини, якщо він на ходу і це можна зробити безпечно. Не потрібно від'їжджати далеко, інакше інші водії подумають, що ви залишаєте місце події.


  • Покидайте свій автомобіль тільки у випадку, якщо зовні досить безпечно або безпечніше, ніж усередині машини. При незначних сутичках ймовірність, що автомобіль запалає, мала. Не виходьте, якщо перебуваєте на швидкісній смузі - при необхідності скористайтеся протилежної дверима. Коли приїде на місце поліція, вона зможе безпечно спрямувати рух в об'їзд. Особлива обережність потрібна в темний час доби. Набагато краще, якщо вас вдарять під час знаходження в автомобілі, ніж зіб'ють незахищеного. Краще втратити свідка, який допоможе у встановленні справедливості, ніж потрапити під автомобіль.

  • Як вести себе при незначному дорожньо транспортній пригоді
  • Переконайтеся, що всі цілі. Перевірте себе і пасажирів у вашому автомобілі, чи є поранення, подряпини, синці або випадки дезорієнтації.

  • Знайдіть свідків. Якщо пригода сталася в зоні видимості пішоходів, відвідувачів магазинів або інших водіїв, попросіть їх залишитися на місці до прибуття поліції і дачі показань про побачене. Якщо є можливість, візьміть їх імена та номери телефонів.

  • Як вести себе при незначному дорожньо транспортній пригоді
  • Обміняйтеся інформацією з іншими водіями. Потрібно обмінятися наступною інформацією:
   • Імена, адреси, телефонні номери.

   • Номерні знаки автомобілів.

   • Компаніями, в яких застраховані автомобілі (включаючи імена, адреси, телефонні номери і номер страхового поліса).

   • Розкажіть поліцейському в точності все, що сталося. Будьте точні і не перебільшуйте.Як вести себе при незначному дорожньо транспортній пригоді


   • Як вести себе при незначному дорожньо транспортній пригоді
   • Складіть вимога або повідомлення в свою страхову компанію. Є страхові вимоги і страхові повідомлення. У другому випадку ви ставите до відома страхову компанію про подію, але не пред'являєте ніякого відшкодування збитку. Залежно від вартості страхового звернення ви можете заощадити досить багато грошей.

   Поради

   • Ці вказівки описують, що потрібно робити стосовно до США, однак правильна реакція може відрізнятися в залежності від країни.

   • Якщо ви не винні у трагедії і ваш автомобіль пошкоджений, інший водій може спробувати переконати вас у тому, що не слід викликати поліцію і складати заяву. Унаслідок того, що домовленість здійснюється без присутності поліції і є страхові зобов'язання, мова не йде про будь-які гарантії. Якщо людина пропонує виплату за шкоду на місці, він також легко може стверджувати, що ніякого події не відбувалося або все сталося з вашої вини. Без участі поліції є ймовірність, що ви не отримаєте жодної компенсації.

   • Якщо ніхто з вас не хоче складати страхове вимога, все одно 'НЕ відмовляйтеся від участі поліції.


   Попередження

   • Деякі водії на місці події можуть вести себе агресивно і нечемно.

   • Оцініть ситуацію після того, що сталося, щоб не потрапити поду загрозу бути збитим іншим автомобілем, поки розглядаєте місце зіткнення.