Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію


Ви вже знаєте, на яких швидкостях вам потрібно їздити, щоб уникати аварійних ситуацій, але як бути, якщо у вас «на хвості» сидить інший автомобіль? У цій статті даються рекомендації про те, які заходи можна вжити, щоб уникнути потенційно небезпечних ситуацій, викликаних що йде впритул ззаду автомобілем.

Кроки


 1. Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію
 2. Зберігайте спокій! Втрачаючи контроль над собою, ви одночасно втрачаєте контроль над керуванням автомобіля, а це вже небезпечно для життя. Кілька глибоких вдихів зазвичай допомагають заспокоїтися. Зосередьтеся на ситуації, а не на радіо, розмовах з пасажирами, або мобільному телефоні (чого взагалі потрібно уникати, особливо, при інтенсивному русі).

 3. Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію
 4. Визначте для себе комфортну дистанцію. Водіям, часто їздять по місту, звичніше триматися ближче до попереду йде автомобілю, в той час, як водіям, рідко виїжджають в місто, більш зручно дотримуватися довгу дистанцію. Враховуючи цей факт, ваша думка про те, що водій, який їде ззаду, не дотримується дистанції, може не відповідати реальності, або думку їде ззаду водія. Важливою метою, в такому випадку, є зниження стресу для обох водіїв, так як кожен з них схильний, на його думку, агресивної поведінки на дорозі.

 5. Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію
 6. Будьте в курсі місцевих правил дорожнього руху. Як правило, недотримання дистанції вважається порушенням ПДР, оскільки може створити аварійну ситуацію на дорозі. У разі зіткнення, винним буде водій, що їде ззаду. Якщо водій усвідомлює наслідки зіткнення з вами, то, швидше за все, не буде сидіти у вас на хвості.

 7. Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію
 8. Якщо це безпечно, притисніться до узбіччя, щоб пропустити їде позаду автомобіль. Зазвичай, це найшвидший спосіб позбутися «хвоста». Якщо їде позаду автомобіль швидко починає вас наздоганяти, це показник того, що він хоче вас обігнати. Якщо це безпечно, пропустіть його.
  • На вузьких дорогах, використовуйте запасну смугу руху, щоб дозволити «переслідувачеві» проїхати. У багатьох містах прийнято, щоб більш повільне транспортний засіб користувалося запасний смугою, в іншому ж випадку, це буде просто ввічливим водійським жестом.

  • На звивистій дорозі не варто різко прискорюватися на смузі обгону, так як це завадить проїхати іншим. Багато водіїв їдуть повільно і плавно на поворотах, і починають прискорюватися, лише виїхавши на пряму смугу і переконавшись, що у них достатньо місця і видимості для обгону. Проявляйте терпіння, даючи іншим можливість проїхати.


  • Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію
  • Якщо можливо, знизьте швидкість, і змістити з центру дороги, пропускаючи що йде ззаду машину вперед. Часто такі водії просто хочуть їхати швидше, тому, якщо ви їх пропустите, вони рвонуть вперед, і залишать вас одних. Якщо ви помітили, що вас хочуть обігнати, З'їдьте з смуги швидкісного руху.

  • Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію
  • Зберігайте швидкість постійною. Це дозволить «переслідувачеві» визначити, коли він може вас обігнати. Не піддавайтеся бажанням прискоритися або пригальмувати, щоб вилаяти порушника - це не принесе нічого, крім розчарування.
   • Якщо сумніваєтеся, використовуйте круїз-контроль. Це допоможе їхати на постійній швидкості, і уникнути небажаного прискорення, підбурюваного іншим водієм. До того ж, ви і так вже будете перебувати в напруженій ситуації. Використання круїз-контролю дозволяє приділяти менше уваги швидкості, і сконцентруватися на пошуку виходу зі сформованої ситуації.


   • Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію
   • Що б не трапилося, не стаєте джерелом проблеми. Якщо ви з якоїсь причини не можете змінити смугу руху, закони фізики не дозволять порушнику проїхати крізь вас. Однак якщо ви порівнялися з іншим автомобілем, який їде з однаковою з вами швидкістю, то краще знизити швидкість і звільнити смугу. Небезпечні ситуації на дорозі не стоять відстоювання своїх прав.

   • Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію
   • Якщо, при їзді на багатосмуговій трасі, ви помічаєте, що у вас часто «сидять на хвості», спробуйте трохи знизити швидкість і влаштуватися ззаду до якомусь далекобійникові. Водії, що наближаються до вас ззаду, побачивши перед вами фуру, відразу перебудуються на іншу смугу, чи не наблизившись до вас занадто близько.

   • Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію
   • Спілкуйтеся. Водій, що перемикає поперемінно ближній і далекий світ, просить вас таким чином поступитися йому смугу, але не має на увазі при цьому, що це потрібно зробити різко. Наклейки з написами типу: «Водій-новачок», або «Якщо ти це прочитав, значить, ти занадто близько» можуть бути дуже ефективними. Включивши аварійну сигналізацію, ви дасте зрозуміти, що у вас технічні проблеми, які позначаються на швидкості (пам'ятаєте, що при цьому необхідно якнайскоріше з'їхати на узбіччя). З іншого боку, образливі жести руками нічим не допоможуть, а скоріше, тільки загострити ситуацію. Розводячи руками, ви можете мати на увазі, що не в силах вплинути на ситуацію, але цей жест може бути сприйнятий іншим водієм, як зухвалий. Крім того, при цьому ви відриваєте руки від керма!

   • Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію
   • Якщо ви не можете змінити ситуацію, приготуйтеся зустріти образи з боку агресивних водіїв. Вони можуть включити дальнє світло, сигналити, викрикувати образи чи показувати недружні жести. У разі, якщо хтось увімкне дальнє світло фар, перемкніть дзеркало заднього виду в нічний режим, а морально підготувавшись до можливих гудкам або брані, ви зможете більш спокійно відреагувати.

   • Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію
   • Якщо в салоні знаходяться пасажири, постарайтеся їх не турбувати. Попросіть їх не турбуватися і зберігати спокій, поки ви залагоджуєте ситуацію з скривдженим водієм. Вони можуть щось порадити, але, в кінцевому рахунку, відволікання повинні бути зведені до мінімуму.

   • Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію
   • Не сприймайте агресора як ворога або «неосвіченого водія, якого потрібно провчити». Уникайте бажання лінчувати порушника. Це - не час вчити його правилам дорожнього руху, які, все-одно, не принесуть йому ніякої користі, крім образи. Просто зосередьтеся на розрядці обстановки. Нехай за виконанням законів стежать правоохоронні органи.

   • Як вести себе з водіями, що порушують дистанцію
   • Кілька разів злегка натисніть на педаль гальма, щоб їде позаду водій помітив ваші стоп-сигнали, але не вичавлювати педаль повністю, щоб не знизити швидкість. Це ще один спосіб показати, що потрібно збільшити дистанцію. (Не гальмуй різко, щоб викласти йому урок - Це лише призведе до нещасного випадку, що буде гірше для всіх.)

   Поради


   • Зберігайте спокій, коли інші водії намагаються вас спровокувати.

   • Намагайтеся завжди їздити за правилами: пропускайте пішоходів і "гонщиків", плавно вписуватися в ряд при обгоні, завжди користуйтеся сигналами і т.д. Чим більше водіїв будуть себе так вести, тим приємніше водіння стане для всіх.

   • Пам'ятайте, що ви завжди повинні їхати якомога безпечніше, і подавати в цьому приклад іншим.

   • Пам'ятайте, що безпечніше поводитися на трасі передбачувано, і в разі, якщо на вас чиниться тиск, використовуйте для спілкування сигнали.

   • Чи не посилюйте проблему. Навіть якщо ви не зобов'язані звільняти дорогу, все одно змініть смугу - це найкраще рішення з точки зору безпеки і стресу.

   • Керуйтеся правилом: "Повільний транспорт їде першим".

   • Коли порушник вас обганяє, зверніть увагу на його номерний знак і подумайте, чи необхідно повідомити його правоохоронним органам (наприклад, ДАІ). Якщо на автомобілі є логотип якої-небудь компанії, або її номер телефону, це ще краще. Ніколи не сперечайтеся з порушником особисто, але ви можете посприяти тому, щоб він був притягнутий до відповідальності за погане водіння.

   • Пам'ятайте, що безпечніше плисти за течією, Ніж бути валуном в потоці. Якщо середній потік руху для вас занадто швидкий, розгляньте альтернативні варіанти.

   • Не думайте, що, якщо ви пригальмуєте, водій "піде з хвоста" - це хибне уявлення. Якщо ви знизите швидкість, він теж пригальмує, щоб уникнути зіткнення, але якщо ви продовжите гальмувати, у нього не з'явиться "шляхи відступу", поки ви не відновите швидкість.

   Попередження

   • Ніколи не намагайтеся викласти комусь урок на дорозі. Всі водії мають одні і ті ж права і обов'язки. Якщо ви не співробітник правоохоронних органів, то ви можете порушувати закон, нав'язуючи свої погляди з водіння.

   • Якщо ви возите з собою мобільний телефон, то було б непогано зберегти номер служби екстреної допомоги та номера правоохоронних органів під кнопками швидкого набору. Якщо хтось створює небезпечні ситуації на дорозі, ви повинні повідомити про це відповідним правоохоронним органам (краще, щоб дзвінок зробив пасажир!).

   • Не робіть навмисно речі, які дратують інших водіїв. Це, як мінімум, образливо. В гіршому випадку, ви можете наштовхнутися на крутих хлопців, які возять з собою зброю і не відрізняються психічної врівноваженістю, що може закінчитися дуже погано. Ні за яких обставин не погіршуйте і так вже погану ситуацію.