Як водити автомобіль по бруду


Грунтові дороги, після тривалих дощів перетворюються в болота з бруду. На таких дорогах дуже легко застрягти. Якщо ґрунтова дорога проходить по горбистій місцевості або по ній інтенсивний рух, дощі сильно погіршувати аварійність цієї дороги. Щоб не застрягти в грязі або не перекинути автомобіль вам знадобляться певні навички.

Кроки


  Як водити автомобіль по бруду
 1. Чи не розвивайте велику швидкість! У вас значно менше шансів вилетіти з дороги, якщо ви рухаєтеся повільно. Рухайтеся на зниженій передачі, щоб краще контролювати зчеплення коліс з грунтом.

 2. Як водити автомобіль по бруду
 3. Уникайте різких натискань на педаль газу! Якщо колеса втратили зчеплення з дорогою при русі з гори - відпустіть педаль газу, якщо при русі в гору - утримуйте педаль в тому ж положенні. Якщо ви розкрутіть колеса, різким натисканням на газ, ви застрягнете в одну мить, і подальше натискання на газ тільки посилить ситуацію.

 4. Як водити автомобіль по бруду
 5. Якщо у вас задньопривідний автомобіль (Не 4WD, AWD або FWD), завантажте задню вісь, поклавши щось важке в багажник або в кузов, якщо у вас пікап. Камені, гравій та дрова - особливо добре, так як допоможуть вам виїхати, якщо ви застрягнете.

 6. Як водити автомобіль по бруду
 7. Ведіть автомобіль так, щоб колеса не потрапляли в колію. У колії більше вологи, відповідно, грязь більш слизька.

 8. Як водити автомобіль по бруду
 9. Не використовуйте плавне гальмування. Якщо ви їсте з гори, гальмуєте двигуном!

 10. Як водити автомобіль по бруду
 11. Уникайте різких натискань на педаль гальма. Гальмуєте плавними періодичними натисканнями. Гальмування імпульсами дасть такий же ефект як дає АБС на слизькій дорозі.

 12. Як водити автомобіль по бруду
 13. Якщо вас заносить, вивертайте кермо в сторону, протилежну заносу і гальмуєте імпульсами. Якщо ви не можете зупинитися і вас виносить з дороги, намагайтеся вирулити якнайдалі від краю дороги. Різкі повороти керма можуть перевернути автомобіль!

 14. Як водити автомобіль по бруду
 15. Якщо ви застрягли, зберігайте спокій і виходьте з машини.
 1. Досліджуйте місцевість і знайдіть спосіб вибратися звідти.

 2. Збирайте камені, гілки та кидайте їх під провідні колеса вашого автомобіля, щоб поліпшити зчеплення з дорогою, не робіть занадто велику гірку перед колесом.

 3. Сідайте в автомобіль і пробуйте повільно їхати, тримаючи кермо прямо. Якщо колеса починають пробуксовувати, здайте трохи назад, потім, знову вперед. Розгойдуючи автомобіль таким чином, ви можете зачепити провідні колеса за надійну поверхню

 4. Можливо, вам знадобиться набагато більше каменів і гілок, ніж здавалося на перший погляд.

 5. Зменшення тиску в шинах допоможе поліпшити контакт дорогою. Тиск в шинах залежить від ваги автомобіля, моделі покришок і т.д. Не варто зменшувати тиск, якщо вам доведеться їхати по асфальтовій дорозі, і ви не зможете накачати колеса назад. Занадто низький тиск негативно вплине на керованість і збільшить ризик пошкодження покришки і диска. Не опускайте тиск нижче 20psi або половину рекомендованого тиску.


Як водити автомобіль по бруду
 • Завжди майте при собі мобільний телефон, щоб мати можливість викликати підмогу. Якщо у вас немає телефону або в місці, де ви їздите, немає покриття мобільних мереж, майте при собі достатній запас питної води і спальний мішок, щоб дочекатися допомоги.

 • Поради


  • Якщо вам часто доводиться їздити по бруду, попросіть продавця в магазині покришок допомогти вам вибрати відповідну модель.

  • Якщо ви хочете поліпшити зчеплення з дорогою, трохи спустіть покришки, це збільшить площу плями контакту і збільшить зчіпні властивості. Але при виїзді назад на дорогу накачайте тиск до рекомендованого.

  • Якщо вам доведеться часто їздити по бруду, при виборі автомобіля віддавайте переваги повнопривідним моделям.

  • Водите автомобіль плавно, інакше ви ризикуєте застрягти.