Як водити автомобіль по снігу і льоду


Кращий спосіб уникнути аварійних ситуацій в зимовий час року, коли дороги покриті льодом і снігом -це зовсім уникати водіння, але бувають такі ситуації, коли їхати в погану погоду просто необхідно і тоді вас можуть здорово виручити навички зимового водіння. Їзда по слизькій дорозі надзвичайно небезпечна, але відповідні навички істотно знизять шанс виникнення аварійних ситуацій.

Кроки


  Як водити автомобіль по снігу і льоду
 1. Перш ніж почати рух, очистіть від снігу і льоду лобове, заднє і бічні стекла, а також фари і стоп сигнали. Найкраще користуватися скребком для льоду або щіткою. Якщо ви рухаєтеся під час снігопаду, при необхідності, зупиняйтеся і очищайте машину від снігу.

 2. Як водити автомобіль по снігу і льоду
 3. Увімкніть підігрів заднього і переднього скла. Увімкніть систему вентиляції на забір повітря зовні, щоб позбутися від конденсату на стеклах.

 4. Як водити автомобіль по снігу і льоду
 5. Завжди їздите з включеними фарами, навіть у денний час доби. Це зробить ваш автомобіль більш помітним для інших водіїв під час снігопаду.

 6. Як водити автомобіль по снігу і льоду
 7. Якщо дорога покрита снігом або льодом - сильно не розганяйтеся. Намагайтеся використовувати підвищені передачі, щоб не давати колесам пробуксовувати. Не використовуйте круїз контроль і та утримайтеся від обгонів.

 8. Як водити автомобіль по снігу і льоду
 9. Тримайте дистанцію до попереду автомобіля в 2-3 довжини кузова. На невеликих швидкостях це дасть вам запас відстані, щоб сповільнитися, що не зірвавши машину в занос, і зупинитися. Якщо швидкість вище 30 км / год, то потрібно ще більше збільшити дистанцію.

 10. Як водити автомобіль по снігу і льоду
 11. Якщо на заднеепріводном автомобілі зад автомобіля зривається в занос - відпустіть педаль газу. Виверніть із замету, повертаючи кермо в напрямку, якому ви хочете, щоб рухався автомобіль. Якщо автомобіль понесе в контр замет, крутите кермо в протилежному напрямку.

 12. Як водити автомобіль по снігу і льоду
 13. Якщо на заднеприводном автомобілі передні колеса входять в занос - відпустіть педаль газу. Не гальмуйте під час заносу. Повертайте колеса в сторону, куди повинен рухатися автомобіль. Якщо на автомобілі ручна коробка передач, включите нейтраль.

 14. Як водити автомобіль по снігу і льоду
 15. Щоб зупинитися, плавно натискайте педаль гальма. Якщо колеса заблокувалися, відпустіть педаль гальма.

Поради


 • Дізнайтеся, яка гальмівна система встановлена ​​на вашому автомобілі. На автомобілях без АБС, на слизькій дорозі, потрібно гальмувати, натискаючи на педаль гальма імпульсами. Якщо на автомобілі стоїть АБС - система сама буде гальмувати імпульсами і більше того, непостійне натискання на педаль гальма, тільки погіршить гальмування.

 • Якщо ви застрягли в снігу, що не наживати на педаль газу до кінця, щоб колеса буксували. Дістаньте сніг з-під днища автомобіля і насипте піску або тирси під ведучі колеса, щоб поліпшити зчеплення. Підштовхніть автомобіль, щоб допомогти йому рушити з мета, якщо є кому допомогти.

 • Завжди зберігайте в багажнику лопату. Автомобілі часто застряють під час снігопадів, особливо часто на парковках або в спальних районах. Так що, якщо ви застрягли, діставайте з багажника лопату і звільняйте колеса, щоб дати автомобілю можливість рухатися вперед-назад. Лопатою також можна ламати лід.

 • Зберіть набір для зими. Корисними речами в екстреній ситуації будуть ковдри, їжа і пісок, щоб поліпшити зчеплення з льодом. Завжди надягайте шапку, рукавички і теплі черевики або майте теплий одяг в автомобілі.

 • Для їзди по дорогах, завжди покритих снігом, одягайте ланцюги на колеса. Якщо ви виїдете на асфальтову дорогу з ланцюгами на колесах, вони дуже швидко порвуться і зашкодять ваш автомобіль. Одягання ланцюгів на колеса вимагає часу, так що підготуйтеся заздалегідь.

Попередження

 • Пригальмовуйте перед мостами і переїздами. Вони швидше обмерзають, і лід залишається на них довше, так як вони обдуваються вітром з усіх боків.

 • Повний привід означає повну безпеку на дорозі. Дотримуйтеся тих же правил безпеки, що і на заднеприводном автомобілі. Хоч повний привід забезпечить вам кращий розгін, він не забезпечить краще гальмування, оскільки всі автомобілі оснащені гальмами на всіх 4 колесах.

Речі які вам знадобляться

 • Щітка і скребок для снігу

 • Пісок

 • Вовняну ковдру

 • Шапка

 • Рукавиці або рукавички

 • Теплі чоботи

 • Лопата