Як водити машину в критичних умовах технічне водіння


Середньостатистичний водій ніколи не повинен думати про водіння автомобіля в бойових умовах, але в рідкісних випадках це стає необхідністю. Більш того, представники правоохоронних органів можуть розцінити такий вид водіння, як навик порятунку життя чи спосіб, за допомогою якого можна зловити 'поганих хлопців'. Це керівництво описує деякі з основ навичок і маневрів, які, як правило, вважаються прийомами водіння в критичних умовах, але також можуть бути корисні і під час екстремальних ситуацій, наприклад, для уникнення аварії.


Під час читання стаття може познайомити вас з водінням автомобіля в певних ситуаціях, насправді, застосування отриманих навичок на практиці в корені відрізнятимуться від теорії під час читання. Маневри повинні практикуватися і вдосконалюватися перш, ніж намагатися використовувати їх у разі, який зажадає їх бездоганного виконання в умовах стресової ситуації. Деякі з понять, згаданих у цьому посібнику, можуть бути незаконними в умовах суспільних вулиць, і їх краще ніколи не використовувати або не виконувати доти, поки це не виявиться абсолютно необхідним.

Кроки


Метод 1 з 6: Початок роботи


  Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
 1. Залежно від автомобіля, яким ви користуєтеся, будуть потрібні деякі зміни в процедурах для водіння саме вашого транспортного засобу. Якщо вас відвідують сумніви, придбайте автомобіль з кращою комплектацією.
  • Передньопривідні автомобілі (FWD) вважаються найменш використовуваними. Узагальнюючи, у цих машин недостатня обертальність керма (втрата ефективності гальмівної системи) в момент проходження кута, коли водій намагається дати газу для прискорення автомобіля з повороту. Це погана сторона, і в значній мірі обмежує поворотні можливості автомобіля.

  • Задньопривідні автомобілі (RWD) більш ефективні, ніж передньопривідні для поворотів і прискорення, але можуть бути небезпечні для недосвідченого водія. Поворот ковзанням може принести задоволення, але не під час критичної ситуації.

  • Все повнопривідні автомобілі (AWD) мають хороший баланс, але також можуть володіти поганий поворачиваемостью, якщо це не транспортний засіб з активним або ручним приводом, (більшість AWD автомобілів володіють цією функцією, якщо ні, то в іншому випадку вони класифікуються як частково повнопривідні автомобілі) .

  • Знання характеристики свого автомобіля є ключем для дій в екстремальних ситуаціях не піддаючи себе та інших небезпеці. Будь ласка, для отримання додаткової інформації почитайте про те, як вибирати автомобіль для тактичного водіння.


  • Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
  • 2Будьте пильні:
   • Всякий раз, коли ви водите машину, ви повинні стежити за навколишнім оточенням. Ви повинні в будь-який момент знати, які автомобілі знаходяться навколо вас.

   • Якщо ви рухаєтеся швидко, і автомобілі перед вами вдаряють по гальмах, ви повинні спочатку спробувати уповільнити хід, при цьому виглядаючи по сторонам шляху виходу. Не завжди є, але найчастіше вихід буває.
    • Іноді «вихід» - це не буквальний вихід, і може статися, що це буде менш руйнівний спосіб виходу (CTLD). Він може складатися з вибору зовсім зійти з дороги, а не тільки на узбіччя. Спочатку вибирайте найбезпечніший маршрут, а вже потім найдешевший.


    • Багато людей стають більш спостережливими після того, як вони недавно побували в аварії, не дозволяйте цього з вами трапитися. Ви повинні бути напоготові, щоб уникнути своєї першої аварії, а також інших навколо вас, коли в основному багато особливо не звертають уваги.


    Метод 2 з 6: Гальмування

     Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
    1. Гальмування відноситься до загубленого навику. Через великої кількості автомобілів з антиблокувальною гальмівною системою (ABS), люди легко в будь-якій ситуації натискають на гальма. Це може бути хорошим варіантом, але не завжди кращим. Гальмування (навіть з ABS) може привести до зниження здатності управління і, практично, піддати вас більшій небезпеці. Поворот під час гальмування може викликати відсутність повороту автомобіля, також як авто могло повернутися без гальм, або викликати менше уповільнення автомобіля, чим це могло статися без повороту (для подальшого поняття прочитайте про деякі маневрах).

    2. Водії гоночних автомобілів, які завжди знаходяться на грані разом зі своїм транспортом, придбали необхідний навик поділу гальмування від повороту. У 90% поворотів гонщики (будь-якого типу) використовують гальма перед входженням в поворот, повертають, а потім газують. Кожен сектор кута (або прямі ділянки до і після нього) має своє призначення, і поділ гальм і поворотів дає найкраще зчеплення для транспортного засобу для оптимального проходження кута.
     • Існує також метод, званий «яке продовжуватиметься гальмування», який, по суті, являє собою гальмування на поворотах. Найкраще цей трюк виконується в ході швидкого повороту і різкого гальмування перед поворотом. Продовжуйте гальмування, поки достатньо не сповільните хід. Яке продовжуватиметься гальмування переводить вага з задньої частини в передню, тим самим штовхаючи передні шини в землю вперед і даючи автомобілю більше зчеплення при гальмуванні. Це повинно застосовуватися тільки при наявності досвіду, бо можна легко отримати неприємні наслідки.Як водити машину в критичних умовах технічне водіння


     • Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
     • Використання гальм (якщо у вас немає ABS) повинно відбуватися плавно. Натисніть на педаль гальма, що не придавлюйте її до підлоги. Це метод, званий «вижиманням гальм», має важливе значення для отримання найкращого гальмування вашого автомобіля. Ви доводите шини вашого транспортного засобу тільки до точки розриву зчеплення. Деякі люди кажуть, що накачування своїх гальм - це хороший спосіб, щоб зупинитися, особливо на трасах з поганим зчепленням, взагалі, цей спосіб зупинки надійний тільки в разі надзвичайної ситуації.
      • Це можна легко здійснити на порожній стоянці. Опустіть свої вікна і почніть з одного краю парковки. Прискорюйтеся до безпечної швидкості (36-48 км / ч буде достатньо) і вдарте по гальмах якнайсильніше. Ви повинні почути сильний вереск гальм, (якщо ні, можливо, у вас стоїть система ABS, у вас немає дискових гальм або вам слід замінити гальма). Тепер поверніться в іншому напрямку і на цей раз швидко вдарте по гальмах, поки знову не почуєте вереск. Їздите назад і вперед, поки ви не навчитеся застосовувати свої гальма при першому шепоті вереску (це називається оптимальною точкою стиснення - OSP).

      • Про який шепоті вереску йдеться? Це той момент, коли гума автошини скручена і зім'ята до стану, що насправді тільки частини шин ковзають; це абсолютний межа тяги вашої шини, і найшвидший спосіб, щоб зупинитися.

      • Ви можете виміряти це, роблячи зарубки, при початку гальмування і при зупинці автомобіля, і ви можете своїми очима побачити різницю між шинами в стані спокою і не тільки.

      • Додаткова практика: спеціально заблокуйте гальма. Тепер попрактикуйтесь зниження тиску на педаль, поки вона не перестане блокувати, потім знову натиснете на OSP.

      • Візьміть до відома: кожна поверхню і швидкість буде мати різний показник OSP. Ось чому ви повинні практикуватися в суху погоду, в дощ і в снігопад (якщо можливо). Привчіть себе адекватно адаптуватися на поверхнях з різним зчепленням, щоб вже нічого вас не дивувало.


      • Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
      • Використання гальм, (якщо у вас є ABS) набагато простіше. Майже у всіх випадках, просте плавне опускання педалі гальма (але при цьому швидке) на підлогу часто найкраще. Ви, швидше за все, відчуєте вібрацію педалі (залежний ABS) або що вона ніби виходити зовсім (незалежний ABS). У кожному разі, це - ознака роботи ABS. Звичайно, якщо відчувається ніби педаль виходить, і ви не зупиняєтеся, ваші гальма, швидше за все, спустяться, і в цьому випадку ви повинні просто поцілувати їх на прощання (або прочитайте де-небудь про те, як зупинити автомобіль з відсутніми гальмами).

      • Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
      • Якщо вам цікава більш детальна інформація про гальма, пошукайте статті, навчальні як гальмувати і зупиняти машину на короткій відстані.

      Метод 3 з 6: Відхилення

       Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
      1. Ми почнемо з дуже простого маневру, але життєво необхідного навику, як для звичайних водіїв, так і для професіоналів. Цей навик може врятувати вам життя, коли вам раптово знадобиться змінити напрямок руху вашого автомобіля.

      2. Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
      3. 2Сценарій: ви їдете вночі по автостраді, йде дощ, так що зчеплення і видимість на дорозі погані. Ви рухаєтеся зі швидкістю 110 км / год, і на відстані 30 метрів перед вами виникає велика коробка, яка перебуває по середині дороги.
       • У вас є буквально одна секунда, щоб вирішити, що стане кращим вибором, і приступити до дії.

       • У великій коробці може виявитися щось важке, що може сильно пошкодити машину та піддати вас і ваших пасажирів небезпеці.


       • Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
       • 3Варіант перший (навколо вас немає жодної машини): ви вже повинні знати, чи є поряд з вами автомобілі (прочитайте вище абзац «Будьте пильні»). Чи не тисніть на гальма! Буквально за одну секунду гальмування зможе лише зменшити кількість тяги на передні шини, і під час швидкого маневру може вивести ваш автомобіль з рівноваги, і, таким чином, з-під контролю ,.
        • Ривок колесами в потрібному напрямку - також не самий безпечний спосіб згорнути (все ті ж причини - гальмування небезпечно). Найкраще - контрольоване відхилення. Якщо ви перенаправити свою підвіску, у вашої машини буде недостатня обертальність, внаслідок чого ви ударитеся в коробку. Ви повинні швидко повертати, але без ривків. Як тільки ви опинитеся поза шляхом, що веде до коробці, поверніть колесо в інший бік, щоб повернути свій автомобіль на потрібну дорогу. Знову-таки, якщо ви робите це занадто швидко, то ви пробуксуете! Використання гальм до випрямлення авто також призведе до пробуксовки. Після того, як ви виїдете з шляху з коробкою, у вас буде більше часу, щоб виправити напрямок вашого автомобіля, так що не поспішайте, і не перекорректіруйте.

        • У цій ситуації застосовується відсутність гальмування, і перший поворот від коробки повинен бути зроблений швидше, ніж зворотне виправлення в правильний напрямок.


        • Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
        • 4Варіант другий (навколо вас машини): ця ситуація набагато складніша. Якщо ви не в змозі заїхати в ближній провулок, ви повинні визначити, чи є там узбіччя, яку зможете використовувати. Якщо немає безпосереднього виходу, вихід CTLD, швидше за все, дасть вам в'їхати в коробку. Використовуйте метод гальмування, описаний вище, і сповільнюйте рух як можна швидше. Автомобіль, що рухається зі швидкістю 110 км / год, навряд чи зможе зупинитися через 30 метрів, але будь-яке скорочення швидкості зменшить ступінь пошкодження, заподіяної вам, вашим пасажирам і вашій машині.
         • У некритической (безпечної) обстановці: якщо в підсумку коробка виявиться порожньою, збиток не завдано, майте на увазі автомобілі позаду вас, які можуть врізатися в вас ззаду, так як ви повільно їдете або зупинилися на середині шосе. Знайдіть безпечний спосіб, щоб прибрати з шосе коробку і продовжуйте свій шлях. Якщо коробка пошкодила ваш автомобіль, переконайтеся, що ви і ваші пасажири в порядку. Якщо ви в змозі благополучно відвести машину в сторону від дороги, то зробіть це. Тримайте машину поза проїзною частиною, і залишайтеся в машині, так як шосе - це небезпечне місце для перебування. Зателефонуйте (швидше за все, у вас є мобільний телефон) в поліцію і повідомте про аварію.

         • У критичній (небезпечної) обстановці: якщо ваш автомобіль як і раніше працює нормально після удару по коробці (якщо ви намагаєтеся кудись дістатися), продовжуйте свою подорож. Якщо ваша машина не функціонує належним чином, хотілося б сподіватися, що за вами немає погоні, і вашої життю нічого не загрожує.


         • Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
         • 5Якщо об'єкт знаходиться трохи далі, кращим рішенням, найімовірніше, буде використання гальм протягом короткого періоду часу, відпустіть їх більшу частину шляху (всього шляху, і переклад тяжкості з передніх шин може привести вашу машину при спробі згорнути в нестійке положення або до недостатньої обертальності), потім скрутіть. Чим нижче ваша швидкість при повороті, тим безпечніше він буде виконаний.

         • Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
         • Дізнайтеся більше про безпечний S-відхиленні машини.

         Метод 4 з 6: Розворот заднім ходом на 180 градусів

          Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
         1. Зазвичай він починається з позиції зупинки, і ви зможете розвернутися навіть у тісному місці (без повороту вісімкою).

         2. Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
         3. Щоб виконати цей маневр правильно, вам знадобиться досить місця з обох сторін машини. Найкраще це попрактикувати на порожній стоянці або в глинистому місцевості (за допомогою бруду ви отримаєте ті ж навички, але вам потрібно менша швидкість, і бруд не так зносить шини).

         4. Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
         5. Поїдьте в потрібному напрямку в один кінець заднім ходом. Прискорте в зворотному ході до 12-36 км / год.
          • У переднеприводном автомобілі наступний крок дуже легкий. Направте колесо в одну сторону, щоб викликати ковзання передньої частини. Натискання дещо більшого газу, як тільки ви почнете поворот трохи допоможе. Як тільки передня частина автомобіля почне ковзати, злегка натисніть на гальма, поставте машину в нейтральне положення і будьте готові включити швидкість.

          • У заднеприводном автомобілі поверніть колесо в одному напрямку, щоб створити ковзання передньої частини, але в той же самий час досить сильно натисніть на педаль гальма, • не блокуйте ваші гальма, але це допоможе осі машини повернутися на задніх шинах. Поставте машину в нейтральне положення і будьте готові включити швидкість.


          • Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          • Як тільки ви проплисти з півдороги, поставте машину на передачу (рух) і будьте готові перейти на газ. Як тільки ви вказали на бажане напрямок руху, натисніть на педаль газу і внесіть за допомогою рульового колеса невеликі зміни в кут водіння.

          • Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          • Вам потрібно практикувати обертання в обох напрямках. І експериментуйте з різною кількістю використання газу та гальм на самому початку ковзання.

          • Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          • 6Якщо ви скоріше не поставив машину в нейтральне положення або не включите передачу, у вас є всі можливості зіпсувати у вашій машині коробку передач..

          Метод 5 з 6: Зробіть крутий поворот, швидко

           Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          1. Чим крутіше ваш поворот, тим повільніше він повинен бути, але якщо ви все робите правильно і зробите поворот швидше, ніж інший водій, то це може дати вам необхідну перевагу.

          2. Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          3. Припустимо, (заради практики) що ви збираєтеся зробити важкий лівий поворот навколо ліхтаря на парковці (один з тих, які на бетонній основі).

          4. Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          5. Коли ви практикуєтеся, вам слід по обидві сторони розставити конуси, щоб з їх допомогою уявити вулицю.

          6. Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          7. Наближаючись до повороту, ви повинні поїхати якомога правіше. Використовуйте гальма якомога пізніше (Вище прочитайте інструкцію по гальмуванню), тримайтеся, як можна пряміше, бо поворот сповільнить ваш автомобіль ... повільніше.

          8. Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          9. Для 90-градусного повороту (або менше) це - проста річ для повороту з правого проїзду, притискаючись якомога ближче до бетону, однак, не зачіпайте його, потім вийдіть з повороту, як можна далі вправо. Це дасть вам найбільш можливу пряму лінію; взагалі, це також і найшвидша лінія.

          10. Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          11. Для повороту в 90-135 градусів вам може знадобитися допомога вашого авто. Знову ж заїжджайте праворуч, але на цей раз використовуйте ручне гальмо (якщо є), щоб перевернути машину з заду наперед. Не використовуйте його занадто довго, інакше вас занесе на узбіччя. Якщо вам недоступний ручне гальмо (тобто, ваш автомобіль має ножний електронний гальмо), то вам доведеться трохи повільніше вписати кут, тому дотримуйтесь інструкції по повороту на 90 градусів.

          12. Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          13. Для повороту більш ніж на 135 градусів, буде необхідний ручне гальмо. Не варто сповільнюватися настільки, наскільки ви звичайно це робите для повороту, натомість, проїдьте кілька метрів після повороту (1,5 метра або більше). У той час, поки ви ще рухаєтеся на пристойній швидкості і прямо, потягніть електронний гальмо. Після того, як задні шини виявляться прихованими, поверніть колесо вліво. Задня частина автомобіля буде обертатися навколо і вкаже вам шлях майже в 180 градусів у зворотний бік від початкового курсу. Відпустіть електронний гальмо і відженете авто.

          14. Будь-який з цих маневрів, пророблений на RWD або AWD автомобілі, не повинен бути виконаний в стилі дрифтинг, (з ковзанням задньої частини вашого авто при натисненні на педаль газу). Підтримання задній частині в «акуратному» стані завжди буде найшвидшим способом для кутового повороту. Якщо ваші шини ковзають при додатку сили до того, що задник відхиляється, ви застосовуєте занадто багато газу, і надбавка газу тільки прискорює вас або дає швидше провести поворот.

          Метод 6 з 6: Техніка втручання в погоню (маневр PIT)

           Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          1. Маневр PIT - це такий процес, який використовується правоохоронними органами всього світу (також цей маневр відомий як техніка точної зупинки). Транспортні засоби на високій швидкості є, відповідно до законів фізики і аеродинаміки, за своєю природою менш стабільними, ніж на більш низьких швидкостях. Задня частина автомобіля також принципово менш стабільна, ніж передня його частина (особливо при прискоренні автомобіля RWD).

          2. Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          3. Перед виконанням маневру PIT передбачається, що автомашина А наближається ззаду до автомашини Б. Чим вище швидкість (швидкість на шосе), тим більшими перевагами володіє машина А.

          4. Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          5. Автомобіль А робить спробу перевести передню чверть кузова на одну лінію із заднім кузовом автомобіля Б. Це зазвичай виконується в той момент, коли два автомобілі майже стикаються один з одним. Шлях розгону, який занадто великий, може становити небезпеку для автомобіля A.

          6. Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          7. На швидкостях, що перевищують 112 км / год, все, що потрібно автомобілю, це сильне зчеплення з автомобілем А. На швидкостях, близьких до 65 км / год, автомобілю А, можливо, доведеться трохи пожертвувати передньою частиною авто, щоб зробити сильний хлопок по задній частині автомобіля Б.

          8. Як водити машину в критичних умовах технічне водіння
          9. Якщо автомобіль А дає початковий поштовх c достатньою силою, то задній кузов машини Б повинен пробуксовав. Машину А потрібно буде вирівняти, щоб через багато чого не проходити і в результаті не втратити контроль. Потім машину А необхідно потроху сповільнити, щоб не врізатися в бік машини Б. Для двох порівнянних автомобілів машина А завжди повинна бути в змозі швидше сповільнитися, ніж машина Б.

          10. Будьте готові до того, що автомобіль Б спробує від'їхати, як тільки буде достатньо зупинений для повернення собі контролю над авто. Досвідчений водій в FWD автомобілі зможе оговтатися і відігнати машину в первісному напрямку на дивно високої швидкості. Досвідчений водій в RWD автомобілі, як тільки машина сповільнитися на більшій частині шляху, швидше за все, постарається прискоритися в протилежному напрямку спочатку заданого шляху. Транспортні засоби AWD можуть їхати в будь-якому напрямку.
           • Це дуже важкий і небезпечний маневр, і він повинен бути виконаний, тільки якщо ви пройшли навчання техніці виконання.


           Поради

           • Автокросс (або навіть ралі-крос) являє собою цікавий спосіб попрактикувати в змагальному спорті водійські здібності. Він може поліпшити ваші тактичні навички водіння в багатьох областях, але в першу чергу, дасть вам досвід.

           • Практика, практика, практика в безпечному місці. Знаходження вас, вашої машини і інших у безпечному місці перевершує всі навички, якими, на ваш погляд, ви володієте.

           • Експерименти - мати технічного водіння. Якщо ви досить практикуєтеся, застосовуючи різні методи, ви знайдете те, що краще, швидше або безпечніше, ніж вищеописане.

           • Подивіться, куди ви повертаєте. Ви завжди повинні дивитися, куди ви їдете, не туди, куди вам вказують. Ваші повороти, природно, слідують вашому погляду. Вони також дозволяють краще переглядати зустрічаються перешкоди.

           Попередження

           • У той час як практика має вирішальне значення, слід зазначити, що багато з маневрів можуть призвести до пошкодження транспортного засобу. Розвал, двигун, підшипники і багато інші частини можуть постраждати від зносу або несправності. Деякі люди використовують дешевий «автомобіль для практики», щоб придбати на ньому досвід.

           • Будь-яку виконувану вами практику слід виконувати не на громадських вулицях! Ваш власний будинок буде кращим для цього варіантом.

           • Завжди водите акуратно. Спостерігайте за пішоходами та іншими транспортними засобами.

           • Водіння (особливо тактичне або технічна) може бути дуже небезпечним, і воно повинно застосовуватися тільки в надзвичайних ситуаціях, коли немає іншого вибору.

           • Ніколи не порушуйте законів! Дотримуйтесь обмеження швидкості, вивчіть загальні та місцеві закони і обов'язково дотримуйтесь їх усі.