Як вибратися з потопаючого автомобіля


Будь-яка автоаварія жахлива, але найстрашніші з них - коли машина йде на дно з рештою всередині людьми. Такі випадки зазвичай закінчуються смертельним результатом: в одній лише Канаді 10% від усіх потонулих доводиться на автоаварії, а в Північній Америці налічується до 400 таких випадків на рік. Тим не менше, більшість смертей є результатом паніки, відсутністю продуманих дій і нерозуміння, що відбувається з потопаючої машиною. Якщо ви зможете вчасно зреагувати, будете мати чіткий план і швидко діяти, поки машина занурюється під воду - у вас є всі шанси вижити навіть в повноводною річці.

Кроки


  Як вибратися з потопаючого автомобіля
 1. Підготуйтеся до зіткнення з водою. Як тільки ви зрозуміли, що з'їжджаєте з дороги і ось-ось потрапите в воду - прийміть безпечну позу. Ви можете зробити це, поклавши руки на кермо в положення 9-3 (ліва рука знаходиться на 9 годин, а права - на 3х). Оскільки при зіткненні з водою, швидше за все, спрацює подушка безпеки, будь-яке інше положення рук може привести до серйозних травм. Наприклад, якщо ваші руки будуть в позиції 10: 2, подушка безпеки відкине руки вам же в обличчя, що обов'язково призведе до травми. Пам'ятайте, що подушка безпеки спрацьовує надзвичайно швидко - за 0.04 секунди після активації. Once this aspect is out of the way, prepare for the next step immediately.
  • Зберігайте спокій. Паникуя, ви витрачаєте зайву енергію, повітря і не можете тверезо мислити і діяти. Як тільки ви потрапили в таку ситуацію - сконцентруйтеся на виживанні і постійно повторюйте про себе план дій (див. Наступний крок). Паніку залиште до того моменту, коли зможете живим вибратися на берег.


  • Як вибратися з потопаючого автомобіля
  • Відстебніть ремінь безпеки. Професор Гордон Гізбрект, що спеціалізується на дослідженні занурень в холодну воду, каже, що більшість людей в паніці забувають відстебнути ремінь, хоча це мало б бути їх першою думкою. Він радить завчити такий порядок дій: Ремінь, діти, вікно, ГЕТЬ.
   • Відстебніть дітей, починаючи зі старших (вони зможуть вам допомогти швидше звільнити решту).

   • Забудьте про мобільний телефон. Занурювала машина не чекатиме, поки ви наберете номер і зателефонуйте. На жаль, іноді люди вмирають, забувши про це. Про телефонні дзвінки найкраще подумати вже на березі.

   • Існує й інша точка зору на ремінь безпеки. Відповідно до неї, отстегнув ремінь занадто рано, ви ризикуєте втратити орієнтацію і бути витісненними потоком води від найближчого вікна чи двері. Вам буде набагато легше відкрити двері, якщо ви будете пристебнуті до крісла, а не плавати у воді. Це також допоможе вам зберегти орієнтацію в що відбувається, якщо машина виявилася перевернутою. З іншого боку, будучи пристебнуті ременем, ви втрачаєте дорогоцінний час, коли вам потрібно якнайшвидше вибратися з потопаючого автомобіля. У наступне відео ясно показується, наскільки важливі швидкі дії з самого початку, і те, що потрібно якомога швидше перебратися на задні сидіння, оскільки важкий двигун буде тягнути передню частину на дно.


   • Як вибратися з потопаючого автомобіля
   • Відкрийте вікно, як тільки машина торкнулася води. На час забудьте про двері і спробуйте відкрити спочатку вікно. Оскільки електроніка дверей діє протягом 3х хвилин після попадання у воду, буде розумним для початку випробувати цей шлях. Більшість людей забуває про це, піддавшись паніці, забувши про те, що вікно також можна використовувати в якості виходу, або просто наслухавшись невірних порад про те, що в такій ситуації двері не можна відкривати.
    • Є кілька причин, по яких вам потрібно забути про дверях. По-перше, після того, як машина потрапила в воду, у вас є лише кілька секунд на їх відкриття. Після того, як машина почала тонути, у вас просто не вистачить сил зрушити двері з місця, поки зовнішнє і внутрішньо тиск не зрівняються; це означає, що салон машини повинен бути заповнений водою, а це навряд чи те, чого вам хотілося б Крім того, відкривши двері, ви серйозно зменшіть час, який ваша машина зможе протриматися на плаву. Відповідно до досліджень, в яких взяли участь 30 різних машин, всі вони здатні триматися на воді від 30 секунд до 2 хвилин. Замість того, щоб використати цей час для порятунку, відкривши двері ви просто затопите весь салон за 5-10 секунд.

    • Існує декілька теорій, які виправдовують знаходження в машині до того моменту, як вона опуститься на дно і заповниться водою, і тільки після - відкриття дверей і спливання на поверхню. «Руйнівники легенд» назвали такий спосіб «максимальним збереженням енергії», і на перший погляд він виглядає досить життєздатним. Його проблема полягає в тому (у програмі випробування проходили в безпечних умовах басейну і з командою підготовлених рятувальників), що ви не можете знати, на яку глибину опуститься ваш автомобіль за цей час. Згідно дослідженнями професора Гізбректа, цей метод працює лише в 30% випадків, тоді як його «Ремінь, діти, вікно, геть» спрацювало більш ніж в 50%.

    • Зазвичай частина машини, в якій знаходиться двигун, занурюється швидше. Через цю особливості легша частина автомобіля буде знаходитися вище над поверхнею води. Ви можете скористатися цим і відкрити двері, яких ще не торкнулася вода.


    • Як вибратися з потопаючого автомобіля
    • Розбийте вікно. Якщо у вас не виходить відкрити вікно або воно відкрилося лише наполовину - вам доведеться розбити його. Для цього використовуйте будь-який відповідний предмет або свою ногу. Чим швидше вікно виявиться вільним, тим швидше ви зможете вибратися з машини.
     • Якщо у вас немає відповідного предмета або інструмента - використовуйте свої ноги. Якщо на вас взуття з високими підборами - спробуйте бити в центр вікна. В іншому випадку професор Гізбрект радить цілитися по верхній частині або краю вікна (ви можете спостерігати це на відео). Майте на увазі, що вікна дуже складно вибити, і такі слабкі місця їх конструкції можуть здорово допомогти вам. Навіть не намагайтеся вибити вітрове скло: воно зроблено з небиткого (безпечного) скла і навіть якщо вам удасться розколоти його (малоймовірно за наявне у вас час), вам все одно вдасться вибратися таким способом. Бічні і задні вікна набагато краще підійдуть для втечі.

     • Якщо у вас є важкий предмет - цільтеся в центр вікна. Вам підійде будь-який камінь, молоток, зонт, викрутка, ноутбук, камера або навіть зв'язка ключів, якщо докласти достатньо сил.

     • Ви можете заздалегідь подбати про наявність такого інструменту в своїй машині. Професор Гізбрект рекомендує використовувати для цих цілей кернер, який досить малий і може зберігатися в дверному відділенні або на приладовій панелі. В якості альтернативи ви можете придбати маленький молоток.


     • Як вибратися з потопаючого автомобіля
     • Вибирайтеся через розбите вікно. Після того, як вам вдалося розбити вікно, наберіть побільше повітря, і випливали через нього назовні. Оскільки в цей час вода вже почне литися всередину суцільним потоком, ви повинні докласти всі сили для його подолання. Експерименти професора Гізбректа показують, що це цілком можливо, і вам краще діяти іменний зараз, ніж чекати довше.
      • Першим ділом подбайте про дітей. Якнайскоріше підійміть їх на поверхню, і, якщо вони не вміють плавати, знайдіть щось плавуче, що зможе послужити їм опорою, і скажіть ні в якому разі не відпускати цю річ. Якщо нічого подібного немає - відразу пливіть до берега з ними.

      • Коли залишаєте машину, уникайте різких рухів ногами - ви можете вдарити когось з решти пасажирів. Натомість гребіть за допомогою рук.

      • Якщо машина продовжує йти під воду - не залишайте спроб вибратися через вікно. Знаходяться в салоні дітям скажіть спокійно дихати, поки вода не дійде до рівня грудей.


      • Як вибратися з потопаючого автомобіля
      • Вибирайтеся, коли машина заповниться водою. Якщо справа дійшла вже до тієї стадії, коли салон повністю заповнений водою, для виживання вам доведеться діяти максимально чітко і швидко. Зазвичай для цього потрібно від 60 до 120 секунд. Поки в кабіні є повітря, повністю сконцентруйтеся на своїх діях і намагайтеся дихати глибоко й розмірено. Розблокуйте двері вручну або за допомогою автоматики. Якщо двері не відчиняються, вам буде потрібно попередньо подбати про те, як розбити вікно (див. Попередній крок).
       • Продовжуйте спокійно дихати, поки вода не дійде до рівня грудей. Після цього зробіть глибокий вдих і затисніть ніс.

       • Зберігайте спокій. Тримайте рот закритим, щоб уникнути втрат повітря і попадання води. Тепер випливали через розбите вікно.

       • Якщо ви залишаєте машину через двері - дотягну до замка на двері. Якщо ви не можете побачити його під водою, то спробуйте намацати його, витягнувши руку і провівши їй по поверхні дверей.


       • Як вибратися з потопаючого автомобіля
       • Якнайшвидше спливаючи на поверхню. Відштовхніться від машини і пливіть до поверхні. Якщо ви не знаєте, в який бік плисти - орієнтуйтеся на світло або на напрям бульбашок повітря. Врахуйте, що на поверхні теж може чекати небезпека: сильна течія, скелі, опори мостів або навіть човни. Якщо ваша машина при падінні проломила лід, постарайтеся виплисти саме на це місце.

       • Як вибратися з потопаючого автомобіля
       • Якнайшвидше отримаєте медичну допомогу. Перший час адреналін у вашій крові дозволить не помічати отриманих травм. Залучіть увагу проїжджаючих повз водіїв, зателефонуйте в найближчий медичний заклад і попросіть підвезти до найближчої лікарні.
        • Врахуйте можливість гіпотермії. Це буде залежати від температури води і повітря і випробуваного пасажирами і водієм стресу.


        Поради


        • Для вибивання вікна ви можете скористатися металевою частиною підголівників.

        • Одяг та важкі предмети в кишенях будуть тягнути вас на дно. Будьте готові звільнитися від зайвого одягу і зняти взуття. Чим менше на вас буде речей, тим легше вам буде плисти. Навіть ваші джинси і нижню білизну можуть значно збільшити ваш вагу.

        • Не вимикайте фари. Вони не тільки допоможуть вам орієнтуватися в каламутній воді, а й допоможуть рятувальникам швидше знайти машину, якщо ви не в змозі вибратися самі.

        • Оскільки в подібній ситуації може бути проблематично управляти людьми, постарайтеся обговорити можливі дії завчасно. Насамперед вам треба допомогти дітям - дорослі зможуть і самі подбати про себе.

        • Завжди тримайте в машині пару інструментів, які можуть знадобитися в подібній ситуації. Все необхідне ви легко зможете знайти в будь-якому будівельному магазині. Готовність і чіткий план дуже важливі в небезпечних для життя ситуаціях, подібних до цієї. Ознайомте всіх членів родини з найкращим порядком дій:
        • Звільнитися від ременів

        • Звільнити дітей

        • Відкрити вікно

        • Покинути машину


       • При певних обставинах тиск не зрівняється, поки вся кабіна не заповниться водою. В цьому випадку спробуйте впоратися з потоком води або дочекайтеся повного занурення, перш ніж намагатися виплисти.

       • Попередження

        • Коли вибираєтеся з автомобіля, не беріть з собою нічого зайвого або важкого. Пам'ятайте, що немає нічого важливішого, ніж життя вас і ваших пасажирів.

        • Ні в якому разі не розраховуйте на те, що хтось вас врятує. Рятувальникам, як правило, просто не вистачить часу на те, щоб дістатися до вас.

        Що вам знадобиться

        • Кернер, який ви можете тримати як в машині, так і на зв'язці з ключами.