Як уникати відволікаючих факторів за кермом автомобіля


Про неуважному водінні як причини чергового транспортної пригоди можна часто почути по новинах. Втрату уваги в автомобілі на сьогоднішній день найчастіше провокує мобільний телефон. Іншими причинами неуважності можуть бути переключення радіо, вживання їжі за кермом, перегляд GPS-карти, а також ноги красивої дівчини, що проходить по тротуару.


Але як же стати більш уважним за кермом при наявності стількох відволікаючих чинників?

Кроки


  Як уникати відволікаючих факторів за кермом автомобіля
 1. Вимкніть мобільний телефон. Кращим способом уникнути пригод у зв'язку з неуважним водінням служить просте відключення мобільних пристроїв. Просто вимкніть всі ці настирливі прилади і насолоджуйтеся водінням.

 2. Як уникати відволікаючих факторів за кермом автомобіля
 3. Якщо ви не можете собі дозволити задоволення вимкнути телефон за сімейними або робочим причин, то скористайтеся спеціальною гарнітурою. Хоч таким чином ви не зовсім повністю усуваєте відволікаючий фактор, але, принаймні, вам не доведеться відривати погляд від дороги, а руки від керма.

 4. Як уникати відволікаючих факторів за кермом автомобіля
 5. Якщо ви залишаєте мобільний пристрій включеним і вам просто необхідно відповісти на певний дзвінок, то акуратно зупиніть автомобіль, припаркуйтесь в призначеному місці і дайте відповідь на дзвінок або передзвоніть позвонившему людині.

 6. Як уникати відволікаючих факторів за кермом автомобіля
 7. Попросіть пасажира відповідати на вхідні дзвінки. Таким чином, ви зможете продовжувати вести автомобіль в безпеці, отримуючи інформацію про суть прийнятих дзвінків.

 8. Як уникати відволікаючих факторів за кермом автомобіля
 9. Встановіть на телефоні програму, яка автоматично запускається під час водіння машини і відповідає на вхідні дзвінки повідомленням, що ви в даний момент не можете відповісти на дзвінок по причині водіння автомобіля.

Поради


 • Деякі телефони за замовчуванням оснащені програмами для безпечного водіння, яке запускається тоді, коли ви заводите автомобіль, і діє як автовідповідача, повідомляючи бажаючим зв'язатися з вами, що ви ведете машину і поки не можете відповісти.

Попередження

 • Штрафи за розмови по мобільному телефону під час керування автомобілем можуть зрости в рази. До Держдуми внесений законопроект, значно посилює адміністративну відповідальність для водіїв.

 • Водії, які користуються мобільним телефоном за кермом, з імовірністю в 4 рази більше потраплять у серйозну аварію, ніж їх більш відповідальні товариші.

 • Мобільні телефони (в руках або на сидінні поруч) відволікають водіїв рівно точно так само, як і наявність 0,8 відсотків алкоголю в крові.