Як уникнути аварії на дорозі


Кожен водій хоче уникнути пригод на дорозі будь-яку ціну, ніхто не хоче потрапити в аварію. Ось кілька кроків, які ви можете зробити для своєї безпеки та безпеки інших водіїв.

Кроки


  Як уникнути аварії на дорозі
 1. Перед тим, як заводити машину, переконайтеся, що всі сигнальні лампи (бензопровід, антифриз, контрольний сигнал двигуна) вимкнені. Переконайтеся, що протектори шин і тиск в шинах задовольняють мінімальних значень. Це найлегший спосіб перевірити, що ваша машина придатна для водіння.

 2. Як уникнути аварії на дорозі
 3. Будьте дуже уважні. Всі ми думаємо, що прекрасно водимо, і щодо деяких людей це правда, але існують і інші водії на дорозі. Використовуйте периферичний (бічний) зір, яке означає, що ви бачите все навколо себе, фокусуючись на одній точці. Якщо це вас «присипляє», поглядайте по-частіше по сторонах. Пам'ятайте про машини навколо вас. Постійно поглядайте в дзеркало заднього виду і намагайтеся оцінювати швидкість кожної машини. Знаючи, де знаходяться машини навколо вас і як вони поводяться на дорозі, допоможе вам зрозуміти, від кого варто тримати подалі, якщо це буде необхідно.

 4. Як уникнути аварії на дорозі
 5. Перевіряйте мертві зони перед перестроюванням. Завжди є які-небудь узбіччя або паркувальні місця, звідки можуть несподівано вискочити люди. Перевірка мертвих зон при перестроюванні допоможе вам уникнути бічних зіткнень.

 6. Як уникнути аварії на дорозі
 7. Будьте особливо обережні, коли їдете пліч-о-пліч з іншою машиною деякий час. Додайте швидкість або сбавьте її, щоб нагадати водієві іншої машини про себе на випадок, якщо він не перевіряє мертві зони.

 8. Як уникнути аварії на дорозі
 9. Дивіться в обидва боки перед тим, як виїхати на перехрестя, навіть якщо вам горить зелене світло. Не всі звертають на це увагу!

 10. Як уникнути аварії на дорозі
 11. Будьте обережні при вигляді машин екстреної допомоги, пропускайте їх, якщо бачите їх миготливі вогні або чуєте звук сирени. Пам'ятайте про те, що їм іноді доводиться проїжджати на червоний сигнал світлофора або їхати проти руху.

 12. Як уникнути аварії на дорозі
 13. Включайте поворотник при перестроюванні. Коли ви це робите, ви так само попереджуєте інших водіїв про те, що збираєтеся перебудуватися. Вони загальмують або зупиняться, поки ви не закінчите маневр.

 14. Як уникнути аварії на дорозі
 15. Дотримуйтесь правил дорожнього руху. Багато людей потрапляють в аварії через недотримання правил. «Гонщики» і п'яні водії найнебезпечніші.

 16. Як уникнути аварії на дорозі
 17. Тримайте безпечну дистанцію. Коли ви тиснете на гальмо, сам процес гальмування займає кілька секунд через часу на реакцію, обмірковування і натискання на гальмо. Безпечна дистанція залежить від швидкості. Чим вище швидкість, тим більше повинна бути дистанція.

 18. Як уникнути аварії на дорозі
 19. Сплануйте вашу поїздку. Наприклад, ви можете вибрати більш довгу дорогу з меншим потоком машин або просто більш легку.

 20. Як уникнути аварії на дорозі
 21. Знижуйте швидкість перед вигинами дороги або поворотами. Ви ніколи не можете знати, що станеться далі.

Поради


 • Будьте пильні! Якщо ви дуже втомилися, щоб сідати за кермо, скористайтеся громадським транспортом або попросіть друга або колегу допомогти вам.

 • Не пишіть повідомлення за кермом.

 • Якщо ви їдете за великим вантажівкою, пам'ятайте про наступне: якщо ви не бачите обличчя водія в його ж бічні дзеркала, то і він не бачить вас. Було б розумно обігнати вантажівку, тому що деякі з них можу везти будматеріали, наприклад, які можуть зіпсувати ваше лобове скло, якщо подує сильний вітер.

 • Якщо ви заїхали на лід і почали ковзати, спершу відпустіть педаль гальма, а потім акуратно натискайте на неї.

 • Від'їжджайте в праву сторону при вогнях або сирени машин екстреної допомоги! Такі машини можуть раптово з'явитися в дзеркало заднього виду. Якщо ви чуєте гул сирен або бачите вогні, робіть наступне: пересуньтеся вправо, сбавьте швидкість, дочекайтеся, поки машина екстреної допомоги проїде, потім продовжите рух. Якщо у вашій країні лівосторонній рух, то притискайтеся ВЛЕВО!

 • Дослідження показали, що водії, які слухають гучну музику в машині, менш сконцентровані на дорозі. Намагайтеся не включати музику в машині.

Попередження

 • Будьте акуратні з «гонщиками». Це водії на спортивних машинах, які постійно перебудовуються з лінії в лінію, щоб потрапити в початок рух (це, звичайно ж, не працює). Такі водії дуже небезпечні. Якщо ви помітили його в дзеркало заднього виду, будьте готові до того, що він вас підрізатиме; дайте йому місце.

 • Якщо ви дуже втомилися або багато випили, щоб сідати за кермо, і хтось інший веде вашу машину, переконайтеся що у вас є відповідна довіреність і страховка, якщо це необхідно. Якщо станеться аварія, ви будете відшкодовувати всі збитки.

 • Повісьте трубку і стежте за дорогою! Недавні дослідження показали, що водії, які розмовляють по телефону (через гарнітуру і немає), найімовірніше стають причиною аварії, ніж п'яні водії. У деяких країнах незаконно розмовляти по телефону під час водіння. Слідкуйте, чи є такі водії на дорозі.

 • П'яні водії. Ми знаємо, що це незаконно, але багато людей все ж це роблять. У першу чергу, варто дати їм місце. По-друге, зателефонувати до місцевих органів правопорядку.

 • Незважаючи на те, що ми повинні дотримуватися обмеження швидкості, ми цього не робимо. Іноді, швидкісний ліміт не підходить для дороги або умов руху. Коли на дорозі вода, лід або сніг, ми може перевищувати обмеження швидкості вдвічі! Однак, звичайно, наша швидкість повинна бути в два рази менше ніж та, що можлива в таких умовах для безпечного водіння.

 • Якщо вас зупинить поліція, і ви перевищуєте ліміт алкоголю в крові (0.08% у США, Великобританії, Ірландії та Канаді і 0% в Росії), вас заарештують і відправлять у в'язницю. Ваша машина буде конфіскована і відправлена ​​на спеціальну стоянку, і вам доведеться за це заплатити. Більше того, ваші права будуть відібрані на деякий час або анульовані, вам доведеться сплатити штрафи, судові витрати, витрати ув'язнення. Так само вам доведеться заплатити за те, що б забрати свою машину.

 • Ніколи не сідайте за кермо без необхідних документів. Ви ніколи не знаєте, коли поліція вас зупинить. Навіть за невелике порушення (закінчення строку номерного знака, наприклад) поліція зажадає пред'явити всі документи, включаючи страховку.

Що вам знадобиться

 • Машина або вантажівку.

 • Водійське посвідчення.