Як уникнути напруги під час водіння


Водіння автомобіля це незвичайна діяльність, якщо говорити про наше тіло. Водій сидить не в природному положенні і чим довше маршрут, тим більше вірогідність того, що тіло буде напружене і болітиме. У цій статті наведено кілька способів як полегшити напругу і зробити водіння приємнішим.

Кроки


  Як уникнути напруги під час водіння
 1. Закріпіть підтримку для спини. Положення сидіння водія припускає сидіння під кутом, що не є звичайною позою. Прогинання попереку в момент сидіння в кріслі водія неминуче спровокує появу болю через брак підтримки, тому важливо це виправити. Підкладіть під спину невелику подушечку. Таким чином, хворим м'язам не буде потрібно напружуватися, щоб тримати поставу.

 2. Як уникнути напруги під час водіння
 3. Відрегулюйте положення підголівника. Дуже важливо, щоб підголівник був закріплений в зручній для вас позиції. Це допоможе звести до мінімуму біль в спині.

 4. Як уникнути напруги під час водіння
 5. Сядьте так, щоб вам не довелося нахиляти голову, щоб дивитися в дзеркало заднього виду. Постійні нахили голови приведуть до напруги шийних і поперекових м'язів.

 6. Як уникнути напруги під час водіння
 7. Потренуйте диференціальну релаксацію. На нашому тілі є такі частини, які не перестають працювати під час водіння. Диференціальна релаксація фокусує увагу на розслаблення тих м'язів, які знаходяться в стані спокою під час водіння. Наприклад, у той час, як ваші шия і плечі в дійсності не задіяні в водінні, вони частенько стають джерелом болю в результаті постійного сидіння в одному положенні. Пам'ятайте, що потрібно розслабляти шию, плечі і неробочу ногу, у той час як інші м'язи відповідають за водіння. Опустіть плечі, сядьте рівно, розімніть шию або стисніть плечі, стоячи на світлофорі.

 8. Як уникнути напруги під час водіння
 9. Тримайте очі на одному і тому ж рівні. В кінці дня люди зазвичай відчувають різку втому. Замість того, щоб тримати рівну поставу, ми, як правило, сутулимося і регулюємо дзеркала так, щоб не напружувати свій зір. Замість цього, залиште дзеркала в спокої і тримайте свої очі на одному рівні, незалежно від часу доби. Так, першим ділом, ви будете змушені зберігати пряму поставу на протяг всього дня.

 10. Як уникнути напруги під час водіння
 11. Відрегулюйте позицію сидінь в умовах поганої видимості. Замість того, щоб витягуватися вперед для кращої видимості під час дощу, туману чи снігу, найкраще залишатися на місці як зазвичай і просто перемістити сидіння трохи вперед. Так, ви будете краще бачити. Якщо видимість настільки погана, що нічого не видно, зупиніться і почекайте, поки видимість не покращитися.

 12. Як уникнути напруги під час водіння
 13. Зберігайте спокій. Якщо ви роздратовані, розсерджені або нестямі від люті через інших водіїв, ви тільки витрачаєте свій дорогоцінний час. У даній ситуації ви не можете контролювати незалежні від вас події. Таким чином, ви тільки лише напряжете свої м'язи і спровокуєте біль. Визнайте, що вас це дратує і прийміть цю ситуацію такою, яка вона є. Подумайте про щось іншому, наприклад, про плани на вихідні або продумайте ідею. Увімкніть музику. Прочитайте інші wikiHow статті про водіння, щоб дізнатися більше корисної інформації.

 14. Як уникнути напруги під час водіння
 15. Підтримуйте стабільну температуру в машині. Напруга може бути викликано різким підвищенням і зниженням температури, оскільки ваші м'язи намагаються відшкодовувати втрати тепла і навпаки. Також, надмірно підвищена або знижена температура тіла може впливати на вашу зосередженість і ви будете відчувати напругу.

Поради


 • Зверніться до фізіотерапевта або аналогічного медичному співробітнику, якщо водіння провокує болі. Вони зможуть допомогти у визначенні неправильного положення, яке ви мимоволі приймаєте під час водіння.

 • Під час довгих поїздок, робіть часті зупинки. Вашому тілу потрібна розвантаження, навіть якщо мозок протестує. Ви відновите свої сили і відпочинете. Якщо є можливість, змініть водія і відпочиньте в якості пасажира.

Попередження

 • Не лягайте на кермо. Це робочий механізм, а не підпора!

Що вам знадобиться

 • Невелика подушка під поперек

 • Музика

 • Вода

 • Вправи на розтяжку, які можна робити в машині.