Як навчитися їздити по автострадах


Їзда по автострадах - невід'ємна частина вміння водити автомобіль, але для новачка це може бути серйозним випробуванням.

Кроки


  Як навчитися їздити по автострадах
 1. 1Виберіть автостраду на якій будете вчитися і зручний час. Найкраще вчитися, коли дорога не сильно завантажена. Зазвичай, автостради більш вільні ввечері. Подивіться на стан пробок в інтернеті. Виберете точне місце, куди ви хочете доїхати і переконайтеся, що у вас немає невідкладних справ.

 2. Як навчитися їздити по автострадах
 3. 2Вивчіть, як змінюється поведінка машини, плавно нарощуючи швидкість. Освіжите в пам'яті всі правила дорожнього руху і знаки, що стосуються автострад.

 4. Як навчитися їздити по автострадах
 5. 3Переконайтеся у справності гальм, трансмісії, рульового управління і світлового обладнання. Якщо не можете зробити це самостійно, зверніться на автостанцію. Автострада - це найгірше місце для поломки.

 6. Як навчитися їздити по автострадах
 7. 4Виберете для навчання сухий і ясний день. Сутінки і погана погода ускладнюють водіння і не підходять для першого виїзду.

 8. Як навчитися їздити по автострадах
 9. 5Рухайтеся в бік в'їзду на автостраду. Чи не в'їжджайте на заїзд на автостраду на дуже великій швидкості, але майте на увазі, що в'їжджаючи на автостраду, потрібно мати швидкість, щоб вишикуватися в транспортний потік.

 10. Як навчитися їздити по автострадах
 11. 6В'їжджаючи на автостраду, подивіться в дзеркало заднього виду, щоб переконатися у відсутності небезпеки. Вам слід побоюватися автомобілів, які рухаються позаду вас і розігнатися настільки, щоб вбудуватися в автомобільний потік. Багато людей перебудовуються в правий ряд, щоб полегшити вам завдання, але це жест ввічливості і не варто розраховувати на це постійно. Як тільки ви прилаштувалися в потік, тримайте швидкість, як у найближчих автомобілів.

 12. Як навчитися їздити по автострадах
 13. 7Тренуйтеся міняти смуги, коли рухаєтеся по автостраді. Завжди включайте поворотники, дивіться в дзеркала і стежте за сліпими зонами автомобіля. Пам'ятаєте, коли ви рухаєтеся по автостраді, завжди тримайтеся крайнього правого ряду, і перебудовуйтеся лівіше тільки при обгоні. Якщо всі будуть триматися цього правила, пробок на автострадах буде набагато менше. Якщо ви рухаєтеся 'по швидшому' лівому ряду, попереду вас порожньо, а ззаду колона автомобілів - Ви створили ПРОБКУ. Плавно перебудуйтеся в правий ряд, дозволяючи себе обігнати. Контролювати швидкісний режим на автострадах, створюючи пробки - не ваша задача.

 14. Як навчитися їздити по автострадах
 15. 8Як тільки ви навчилися змінювати ряди, спробуйте обігнати іншу машину. Переконайтеся, що ви обганяєте із запасом і не підрізає випереджати автомобіль, вбудовуючись в правий ряд.

 16. Як навчитися їздити по автострадах
 17. 9Якщо ви готові покинути автостраду, перебудовуйтеся у відповідний ряд. Як тільки автострада закінчилася, починайте скидати швидкість.

 18. Як навчитися їздити по автострадах
 19. 10Після того, як ви покинула автостраду, ви можете їхати по своїх справах або поїхати на одного, щоб попрактикуватися ще.

Поради


 • Завжди пристібайтеся ременями безпеки. Ніяких винятків. Якщо автомобіль рухається, ви повинні бути пристебнуті.

 • Якщо у вас проблеми з орієнтуванням, попросіть когось допомогти вам з навігацією під час перших поїздок. Це допоможе вам не відволікатися на орієнтування і сконцентруватися на водінні.

 • Ніколи не перебудовуйтеся без поворотников і не подивившись у дзеркало заднього виду. В іншому випадку, ви можете зіткнутися з іншим автомобілем, який рухався позаду вас. Помітити автомобіль в сліпій зоні допоможе маленьке округлене дзеркало, яке кріпиться на бокове, але об'єкти в ньому здаються набагато далі, ніж є насправді.

 • Не приймайте алкоголь або кофеїн перед водінням. У багатьох країнах заборонено навіть мати відкриту пляшку з алкоголем в салоні

 • Практикуйтеся. Водіння по автострадах може здаватися дуже складним, але скоро стане звичним, якщо регулярно тренуватися.

 • Попросіть більш досвідченого водія контролювати вас, на перших виїздах. Він допоможе вам орієнтуватися і підкаже вам, якщо ви робите щось не так або ризикуєте потрапити в аварію.

 • Переконайтеся, що у вас є відповідна страховка, в деяких країнах необхідна спеціальна страховка для автострад. Ваші права також повинні дозволяти вам їздити по автострадах.

 • Починати вчитися їзді на автострадах легше на автомобілях з автоматичною коробкою передач. Особливо на не надто потужних автомобілях, на яких можна сміливо наступати на педаль газу, щоб змусити коробку передач включити знижену передачу, і з ревом прискоритися. Таким чином, ви отримаєте всю потужність автомобіля.