Як не заснути за кермом


Подорожуючи на великі відстані, часто виникає сонливість. Особливо сильно бажання задрімати проявляється вночі, після довгого, виснажливого дня. Безумовно, для водія така ситуація дуже небезпечна. Що можна зробити в таких випадках, якщо немає часу, щоб звернути на узбіччя і трохи відпочити?

Кроки


  Як не заснути за кермом
 1. Активізуйте смакові сосочки вашої мови. Це допоможе підвищити рівень пильності за кермом на досить довгий час. Щоб розворушити свої смакові рецептори, пожуйте або всмоктуйте сік з скибочки яблука, апельсина або навіть лимона. Чим сильніший і виражений смак, тим краще. (Увага: краще ненадовго згорнути в безпечний куточок, якщо прийом їжі вимагає більше уваги, ніж просто покласти компактний шматочок в рот. Їжа за кермом також може стати причиною ДТП).

 2. Як не заснути за кермом
 3. Їжте повільно. Якщо ви використовуєте сухарики або іншу закуску у формі невеликих шматочків, беріть по одному шматочку за раз. В інших випадках відкушуйте невеликі кількості, що б це не було. Нехай такий перекус триває якомога довше. Чим довше ваша активність, тим легше буде не спати.

 4. Як не заснути за кермом
 5. Пийте напої повільно. Особливо ефективно кави, оскільки міститься в ньому кофеїн допомагає залишатися в спати (при цьому обов'язково врахуйте наступне примітка). Також, часті зупинки для відвідин туалету допоможуть вашій свідомості залишатися напоготові до наступної зони відпочинку!

 6. Як не заснути за кермом
 7. Уникайте цукру! Цукор викликає в організмі декілька відповідних реакцій, які призводять до сонливості і на деякий час затуманюють свідомість. І чим швидше ви взяли цукор, тим більше яскраво буде виражений цей ефект.

 8. Як не заснути за кермом
 9. Вночі варто включити світло в салоні. В темряві тіло виробляє мелатонін, а цей гормон викликає сонливість навіть більше, ніж втому. Щоб уникнути цього, включіть світло, якщо це взагалі можливо, ще до того, як ви відчуєте втому. В іншому випадку справитися з мелатоніном буде практично неможливо, якщо ви не поспите без хоча б 15 хвилин.

 10. Як не заснути за кермом
 11. Зниження температури в машині. Встановіть температурний режим трохи нижче, ніж ваш звичайний комфортний рівень, але й не занадто холодно, оскільки тіло і мозок потребують тепла для нормального функціонування.

 12. Як не заснути за кермом
 13. Використовуйте жувальну гумку, щоб зайняти рот який-небудь активністю. Це зупинить позіхання, що викликає сонливість. Просто жуйте доти, поки не відчуєте втому в роті. Цей трюк настільки ефективний, що його давно використовують водії-далекобійники!

 14. Як не заснути за кермом
 15. Протріть обличчя і шию зволоженою тканиною. Це дуже освіжає.

 16. Як не заснути за кермом
 17. Послухайте музику, яка вам не подобається. Чим більше вона докучає, тим краще. У кожному разі, не варто слухати музику, яка вам подобається, особливо ритмічні і заспокійливі мотиви. Ваше свідомість швидко перенесеться в зону щастя, і ви почнете клювати носом. По можливості, налаштуйтеся на радіостанцію, яку ви терпіти не можете (велика різноманітність станцій допоможе знайти потрібну неприємну хвилю), і зробіть гучність вище.

 18. Як не заснути за кермом
 19. Підспівуйте разом з радіо або розмовляйте з ким-небудь в машині. Але уникайте розмов по мобільному телефону, це і небезпечно, а в багатьох країнах і протизаконно. Спів або розмова є досить активними заняттями, щоб ви не заснули, і в той же час не відволікають уваги від дороги.

 20. Як не заснути за кермом
 21. Відкрийте віконце. Сильний холодний вітерець, що дме в обличчя, допоможе залишатися напоготові. Але тут також треба знати міру, щоб ваші очі не відчували великого стресу і могли чітко розрізняти, що відбувається на дорозі (це особливо важливо, якщо ви носите контактні лінзи).

 22. Як не заснути за кермом
 23. Час від часу струшуйте голову, повертайте її з боку в бік, і робіть глибокий вдих. Можна дати собі кілька легких ляпасів. Енергійні ляпаси кожні 20 хвилин дуже допомагають підбадьорити себе.

 24. Як не заснути за кермом
 25. Якщо їзда в темний час доби неминуча, може виникнути синдром нічної зміни (порушення режиму сну). У цих випадках можна звернутися до лікаря, щоб отримати дозвіл на медикаменти, які не продаються без рецепта.

 26. Як не заснути за кермом
 27. Змініть положення сидіння в незвичну позицію. При цьому потрібно врахувати кілька моментів. У разі аварії може спрацювати подушка безпеки, і положення має бути таким, щоб подушка не зашкодила вам. Також потрібно зберігати хороший візуальний контакт з дорогою і дзеркалами заднього виду. Як тільки ви звикнете до нового положення, змініть його знову!

 28. Як не заснути за кермом
 29. Займіться який-небудь активністю, в яку втягується більше одного органу чуття. Можна посмоктати холодні бурульки або пожувати насіння соняшнику, оскільки вони задіють ваші почуття і водночас не відволікають від дороги.

 30. Як не заснути за кермом
 31. Поїжте льоду. Складно пояснити, чому це працює, але для деяких людей це дуже ефективний спосіб. Вам не обов'язково гризти його, найімовірніше, це щось, пов'язане з холодом. Деякі люди використовують цей метод і для пообідніх робочих нарад.

 32. Як не заснути за кермом
 33. Поїжте насіння соняшника. Використовуйте нечищені насіння, в цьому випадку ви будете брати по їх одному. Наступний цикл відкривання шкаралупи, вилучення насіння і викидання лушпиння допоможе утримувати стан бадьорості. Для шкірки краще використовувати пластмасовий стаканчик, але якщо його немає під рукою, можна викидати лушпиння в віконце, враховуючи її малі розміри ..

 34. Виставте руку на свіже повітря.

 35. Як не заснути за кермом
 36. Це всі основні кроки.

Поради


 • Якщо ніякі заходи не спрацьовують, поставте машину в безпечне місце, наприклад в зоні відпочинку або на АЗС, і трохи пройдіться навколо. Фізична активність стимулює кровообіг і допоможе пильнувати.

 • Послухайте якусь бадьору й енергійну музику. Уникайте музики для релаксації, вона викличе ще більшу сонливість.

 • Іноді протистояти сонливості неможливо. Якщо ваше тіло повністю виснажить свою енергію, зробіть так:
 • Встановіть 15-хвилинний будильник на вашому мобільному телефоні, вимкніть радіо, погасіть світло і закрийте очі. Буде краще, якщо ви зможете заснути, але це не обов'язково.

 • Також важливо не відпочивати більше 15 хвилин, в цьому випадку відпочинок може перейти в фазу глибокого сну, для якої потрібно повноцінний цикл, щоб відпочити.

 • 15-хвилинної перепочинку зазвичай достатньо на 2 години їзди, потім її можна повторити.


 • Не використовуйте систему круїз-контролю для підтримки швидкості. Потрібно, щоб тіло було настільки зайнятим, наскільки це можливо.

 • Якщо ви плануєте провести за кермом багато часу, необхідно підготуватися до подорожі. Добре виспіться, перш ніж сісти за кермо, і ваші почуття будуть працювати на оптимальному рівні.

 • Подорожуючи з іншими людьми, можна час від часу міняти водія, щоб один міг відпочити й поспати, поки інший веде машину.

 • Якщо ви їдете самі, згорніть і зробіть невеликий перепочинок. У нічний час краще зупинятися в місцях з яскравим освітленням та іншими людьми, це утримає зловмисників від можливого нападу.

 • Нехай поруч з вами на передньому сидінні сяде ваш друг або пасажир. Попросіть його підтримувати бесіду з вами, щоб ви не задрімали.

 • Якщо ви міняєте водія, переконайтеся, що ваш напарник досить відпочив!

 • Закріпіть кілька пасм волосся до даху. Коли ваша голова почне хилитися вниз, ви відчуєте біль, і це розбудить вас.

 • Якщо ви можете водити однією рукою, покладіть іншу на верхівку голови.

 • Попередження

  • Під час довгих подорожей шанси заснути за кермом дуже високі. В цьому випадку краще влаштувати одноденний відпочинок. Кімната в мотелі може здатися дорогою, але це набагато краще, ніж ризик аварії!

  • Сонливість є побічним ефектом багатьох лікарських препаратів, які можна купити без рецепта. Не приймайте такі препарати, інакше підвищення сонливості стане причиною втрати керування.

  • Якщо є така можливість, згорніть абикуди для короткого відпочинку. Їзда в сонливому стані більш небезпечна, ніж керування машиною в стані інтоксикації.

  • В сонливому стані краще не сідати за кермо взагалі. Втома притупляє органи почуттів, і ймовірність ДТП зростає.

  • В деяких місцях за сонливість за кермом вас можуть затримати за статтею «управління автомобілем під впливом алкоголю або наркотичних засобів».

  • Ніколи не використовуйте водійське сидіння для відпочинку. Щоб трохи подрімати, пересядьте на пасажирське сидіння. Чим більше різниця між становищем відпочинку і позою, в якій ви керуєте машиною, тим менше ймовірність того, що ви заснете за кермом. Для вашої безпеки потрібно домогтися того, щоб сон на водійському сидінні здавався максимально неприродним.

  • Ніколи не включайте підігрів сидінь, якщо у вас немає медичних вказівок з цього приводу. Це розслабляє ваші сідниці і дуже швидко викликає сонливість.

  • Пам'ятайте про «мікросне» - це дуже короткі періоди сну, що виникають, при тривалому позбавленні сну. Іноді тривалість мікросна доходить до 30 секунд.