Як не створювати затори на дорозі


Якщо ви живете в місті, затори можуть стати однією з основних проблем. Уже погано, що не вистачає пропускної здатності доріг для постійно зростаючої кількості автомобілів, а грубі й агресивні водії тільки погіршують ситуацію. Не хочете бути частиною проблеми, а бажаєте внести свій продуктивний внесок? Щоб не стати причиною заторів, їздите на громадському транспорті, на велосипеді, ходіть пішки або стежте своєю технікою водіння.

Кроки


  Як не створювати затори на дорозі
 1. Використовуйте громадський транспорт. Кращий спосіб уникнути заторів - це використовувати громадський транспорт. Коли вам треба добратися куди-небудь у місті, просто запригніте в автобус або електричку замість свого автомобіля. Їзда на громадському транспорті може бути більш швидкої, дешевої і розслаблюючій. Це також дозволяє зменшити шкоду довкіллю від надмірного використання автомобілів.

 2. Активні види пересування. Активні види пересування (ходьба, біг підтюпцем, їзда на роликах, на велосипеді і т. Д) - ще один відмінний спосіб для зменшення кількості заторів. Активні види пересування прибирають автомобілі з дороги і вважаються найбільш бюджетними, якщо ми говоримо про коротких відстанях. Це також простий спосіб поліпшити ваше здоров'я, скоротити витрати на паливо і зберегти природу.

  • Якщо ви їдете по вулиці, не бороніть і не ускладнюйте без потреби рух автомобілів. Залишайтеся на повільній стороні дороги, поки це безпечно і практично. Сигналізуйте про поворотах.


  • Як не створювати затори на дорозі
  • Комбінуйте активні види пересування і громадський транспорт. Якщо місце призначення занадто далеко для використання тільки активного виду пересування або громадського транспорту, скомбінуйте їх, щоб ви могли дістатися до зупинки активним видом пересування, а потім вже на громадському транспорті. Багато інфраструктури громадського транспорту розроблені з урахуванням потреб велосипедистів: спереду на автобусах встановлені багажники для велосипедів, на основних зупинках є спеціальні стійки, або навіть використовуються цілі вагони, де можна залишити свій велосипед на час поїздки. Перевірте, який з варіантів доступний у вашому регіоні!

  • Як не створювати затори на дорозі
  • Будьте уважні. Здається очевидним, але більшість водіїв занурюються в свій маленький світ, мало уваги звертаючи на те, що відбувається навколо них. Оцінюйте дорожню обстановку, яка знаходиться в зоні вашої видимості. Ваше периферичний зір подбає про те, що знаходиться не прямо перед вами. Слідкуйте за тим, хто пригальмовує спереду, за можливими небезпеками дороги та іншими проблемами. Намагайтеся передбачити уповільнення і перейдіть на нижчу передачу, навіть якщо у вас автоматична коробка передач. Не гальмуйте на автомагістралі без крайньої необхідності. Це може викликати хвильовий ефект на кілька кілометрів. Якщо ви побачили небезпеку на дорозі, наприклад, будівельне сміття, повідомте про це правоохоронним органам за допомогою звичайного, не екстреного, телефону. Чим швидше хтось повідомить про проблему, тим менше вона вплине на суспільство.
   • Якщо хтось створює невеликі проблеми, не приділяючи належної уваги дорожній обстановці, нагадайте йому, що він знаходиться на дорозі, коротким гудком сигналу і не хвилюйтеся, якщо це нічого не вирішить. Використовуйте довгий сигнал гудка тільки в разі небезпеки.


   • Як не створювати затори на дорозі
   • Плануйте заздалегідь. Якщо ви збираєтеся використовувати шляхопровід або виїзд з автомагістралі, заїжджати або виїжджати з / на стоянку або міняти швидкісну смугу руху, не чекайте до останнього моменту, а робіть це завчасно. Не потрібно здійснювати такі маневри за кілька кілометрів, але поступово зайнявши потрібну смугу, ви не будете перешкоджати руху інших автомобілів.

   • Як не створювати затори на дорозі
   • Щоб зайняти потрібну смугу, використовуйте метод блискавки-застібки. Для методу блискавки-застібки використовується вся проїжджа частина, що дозволяє плавно і точно перетнути дві смуги руху. Замість передчасного виїзду або руху до кінця смуги і вклинювання в потік, водій в цій смузі повинен набрати швидкість таку ж, як у машин в сусідньому потоці, і плавно виїхати на другу смугу. А що їдуть в цій смузі водії повинні дозволити машинам з смуги для розгону вклинитися в потік. Розгін до кінця смуги бісить інших водіїв, у той час як при передчасному виїзді неефективно використовується дорога. Плавно виїжджайте один за іншим, використовуючи метод блискавки-застібки

   • Як не створювати затори на дорозі
   • Через рух, через смуги. Часто затори виникають через водіїв, які їдуть поруч із смугою для розгону. Це призводить до створення затору з охочих виїхати зі смуги для розгону. Якщо ви не плануєте виїжджати з автомагістралі, рухайтеся по середній або швидкісній смузі. Коли вам треба буде виїхати з автомагістралі, просто перебудуйтеся в смугу, з якої це можна зробити. Це, ймовірно, також заощадить час іншим водіям! Будь ласка, не забувайте про правило Тримайтеся правої смуги, ліву використовуйте тільки для обгону, Яке існує в багатьох країнах. Ці правила не тільки для безпеки, вони також допомагають прискорити загальний трафік. Якщо ви не поспішаючи їдете в лівому ряду, а автомобілям доводиться обганяти вас праворуч, ви сприяєте утворенню затору. Використовуйте лівий ряд тільки з метою обгону, потім поверніться у правий.

   • Як не створювати затори на дорозі
   • Не затримуйтесь на світлофорі. Після зупинки на одному з декількох світлофорів в місті чи в будь-якому іншому місці, якщо ви стоїте останнім у черзі й пізно почнете рух, швидкісний ліміт не дозволить вам проїхати всі світлофори на зелене світло, так як вони синхронізовані між собою таким чином, щоб дозволити певного кількістю автомобілів потрапити в зелений тунель.
    • Почніть рух швидко, приблизно як набирають швидкість малолітражні автомобілі, але не рвіть з місця і не їдьте занадто близько до інших автомобілів. Це може бути непередбачуваним і небезпечним.


    • Як не створювати затори на дорозі
    • Намагайтеся передбачити уповільнення на вулицях міста. Якщо в одному напрямку є кілька смуг, вибирайте центральну, так як інші можуть бути зайняті автомобілями, що повертають направо і наліво. Якщо їх тільки дві, перевірте, чи не сповільнюються чи автомобілі попереду вас. Дотримуйтеся певної дистанції і якщо ви помітили пробку, включіть потрібний поворотник і приготуйтеся змінити смугу руху. Навіть якщо ви не знайдете просвіт, щоб безпечно перебудується на іншу смугу, ви допоможете направити трафік навколо перешкоди.

    • Як не створювати затори на дорозі
    • 10Чи не видивляйтеся. Якщо на узбіччі відбувся якийсь нещасний випадок або аварія, зупинка (або уповільнення) з цікавості - це найгірше, що ви можете зробити. Пам'ятайте, це створює затор, який перешкоджає вільному проїзду автомобілів швидкої допомоги до місця події і уповільнює всі автомобілі за вами. Подумайте, як би ви себе почували, якби жертвою аварії були б ви, ваша мати або ваша дитина. Ви захочете, щоб бригада невідкладної допомоги була на місці аварії негайно, а не стояла в заторі через роззяв. Може й цікаво подивитися на дорожньо-транспортна пригода, але вповільнюючись для цього, ви можете спровокувати величезні пробки, які триватимуть кілька годин. А якщо це просто зламаний автомобіль, так давайте подумаємо, чого ж ми не бачили - спущеною шини або радіатора з течею. Останнє, що учасник ДТП хоче, так це щоб ще одна людина пригальмував, щоб зробити фотографію, зняти відео або ж просто подивитися.

    • Як не створювати затори на дорозі
    • Якщо у вас виникла якась проблема, притисніть до узбіччя і повністю зупиніться. Якщо ви виявили несправність автомобіля, якщо можете, перейдіть на смугу з повільним рухом, сповільниться і, як тільки гальмування буде безпечним, - загальмуєте. Спущене колесо може завдати величезної шкоди всьому автомобілю, якщо ви спробуєте продовжувати рух з такою проблемою, внаслідок чого двигун майже будь-якого автомобіля буде працювати, поки не вийде з ладу. Притисніться до узбіччя і зупиніть автомобіль, потім негайно викличте допомогу. У деяких містах для отримання допомоги ви можете зателефонувати на короткий номер, навіть якщо у вас немає чогось на кшталт служби допомоги автомобілістам. Обов'язково уточніть цю інформацію.


    • Уникайте спокуси поговорити по телефону, написати смс, нанести макіяж або почитати газету навіть у пробці, коли рухаєтеся дуже повільно. Обмін SMS-ками, читання або інша діяльність, яка вимагає вашої уваги - безцеремонно по відношенню до інших водіїв, так як їм доведеться сигналити, щоб повернути вас в реальний світ або чекати, поки ви самі в нього повернетеся. Головне бути на чеку і не затримувати рух. Пам'ятайте: у більшості країн не можна говорити по телефону / набирати смс-повідомлення або навіть користуватися GPS-навігатором, перебуваючи за кермом автомобіля.


    • Не реагуйте на агресію чи грубу поведінку інших водіїв. Деякі з цих людей грають на ваших нервах, але загальмувавши у відповідь перед його автомобілем або підрізавши за те, що підрізали вас, може тільки погіршити ситуацію. Це також небезпечно. Зіткнення при цьому рідко бувають, але час від часу трапляються. Не давайте нікому причини повісити на вас що-небудь. Нецензурні жести або крик нічим не допоможуть. Це тільки зосередить гнів вже агресивного і можливо небезпечної людини на вас. Якщо можете якось показати, що ви шкодуєте, зробіть це. Нічого не заспокоїть пустодзвона швидше, ніж просте вибачення, і не має значення, зробили ви щось не так чи ні. Тут немає принципів, які обов'язково відстоювати, і це не гонка - ви просто хочете дістатися додому в цілості й схоронності.

    • Як не створювати затори на дорозі
    • Водите ввічливо. Якщо ви побачите, що хтось вам сигналить або навіть намагається змістити на іншу смугу, відступите, якщо ваша передня решітка знаходиться за водієм тієї машини. Якщо ви їдете ніздря в ніздрю, або прискорте, щоб їде за вами автомобіль зміг увійти, або, якщо ви дуже люб'язні, знизьте швидкість і заблокуйте для нього проїзд. Якщо ви злегка знизите швидкість, щоб дозволити цьому водієві вклинитися попереду вас, трафік відновиться майже моментально. У випадку, якщо ви спробуєте збільшити швидкість, щоб він зміг заїхати, а він зробить те ж саме, хтось із вас повинен буде поступитися дорогою. Не потрібно грати в гру, хто перший поступиться. Дозвольте йому зайняти ваш ряд, а не змушуйте грубо втискуватися в вашу смугу спереду автомобіля, або, що ще гірше, він може вилетіти за межі дороги, так як смуга для розгону закінчиться. Багато водіїв вважають, що пропустивши автомобіль на свою смугу, вони терплять в якомусь роді поразку. Ви все їдете в одному напрямку і водій поруч з вами не виграє приз, проїхавши попереду вас. Це не гонка, просто дозвольте йому зайняти свій ряд.

    • Як не створювати затори на дорозі
    • Розслабтеся! Якщо ви постійно роздратовані і відчуваєте злість, кожен раз, коли сідаєте за кермо, пам'ятайте, що ви можете внести свій невеликий внесок у скорочення кількості пробок. Ви можете змінити своє ставлення. Якщо кожен день від поїздки на роботу і з роботи у вас піднімається тиск, подумайте про зміну місця роботи або переїзді ближче. Або просто прийміть пробки як належне і використовуйте цей час для роздумів і релаксації. Візьміть з собою в автомобіль музику або аудіокниги - аудіокнига може бути надзвичайно цікавою, і якщо ви вислухайте її суть, час у пробці пройде дуже швидко, так як вам буде цікаво, чим вона закінчиться.

    • Як не створювати затори на дорозі
    • Зберігайте спокій. Тут у вас є великі можливості. Використовуйте їх на благо добра. Якщо хтось хоче прилаштується попереду вас, пригальмуєте трохи і пропустіть його. Якщо хтось припустився помилки, пам'ятайте - ви теж робили помилки - могли обігнати когось, де не слід, або вчинити відчайдушний зигзаг в недозволеному місці. Ви виїжджали на дорогу, підрізаючи когось, внаслідок чого вам сигналили. Хтось різко гальмував, щоб не зіткнутися з вами. Якщо такого не було, то ще буде. Якщо попереду вас хтось зробить небезпечний маневр, дозвольте йому виїхати без покарання. Чи не подрезайте його. Посміхніться і махніть, або зробіть німий жест ай-яй-яй, Помахавши на водія вказівним пальцем, щоб він знав, що йому тільки що вдалося уникнути серйозної проблеми. Обмежтеся тільки цим, потім продовжуйте свою поїздку.

    Поради


    • Якщо ви щодня поспішайте, щоб потрапити в пункт призначення вчасно, спробуйте виїжджати на 15 хвилин раніше - машин може бути і не менше, але це вже не буде такою великою проблемою. Якщо ви ненавидите стояти в пробці по дорозі додому, затримайтеся на роботі - подивіться, що з того, що ви робите вдома, можна зробити на роботі. Таким чином, ви займетеся корисною справою, а не будете байдикувати в пробках.

    • Пару пляшок води в сумці позаду водійського або пасажирського сидіння, які можна легко дістати з водійського місця, допоможуть вам зберігати спокій і зібраність, що дуже важко зробити, якщо ви страждаєте від спраги. Похідна суміш або декілька шоколадних батончиків в консольному ящику або бардачку дозволять запобігти появі головного болю або падіння цукру в крові, що може зробити вас нераціональним і неуважним. Також бажано мати в автомобілі: позначену пляшку з розчином 50/50 охолоджуючої рідини радіатора і води, гальмівну рідину, моторне масло, аварійні свічки або відображають маркери або сигналізатор, деякі медикаменти (лейкопластир, аспірин, одну або дві дози ліків, які ви приймаєте) . Ці маленькі запобіжні заходи можуть реально допомогти вам у разі важкої ситуації, наприклад, якщо вагон застряг на рейках перед вами (і ви опинилися затиснуті між переїздом та іншими автомобілями), страшної аварії попереду вас, при якій всі смуги закриті на годину і більше, і інших затримках на більш ніж півгодини.

    • Використовуйте круїз-контроль. Вуличний рух стане більш плавним, якщо водії не будуть гальмувати і прискорюватися, тому що відволіклися. Це також запобіжить отримання штрафу за перевищення швидкості.

    • Пам'ятайте, що ви учасник дорожнього руху. Не надто важко дізнатися, на якій дорозі і в якому напрямку утворилася пробка. Якщо у вас є вибір, уникайте завантажених доріг і не виїжджайте в годину пік.

    • Ще один підхід - це переїхати жити ближче до місця роботи. Якщо ви вибрали будинок у передмісті в 15 км від роботи - тоді вам нікуди не дітися від заторів. Якщо ж ви живете в центрі, тоді у вас буде великий вибір громадського транспорту, а також можна скористатися активними засобами пересування, Що буде набагато простіше, швидше і дешевше.

    • Не женіть і не маневруйте між машин, намагаючись виграти кілька секунд. Ваша безладна їзда викличе захисну реакцію інших водіїв, що ще більше ускладнить рух.

    • Пошукайте альтернативні маршрути в об'їзд автомагістралі, це можуть бути алеї або навіть звичайні вулиці, які проходять у вашому напрямку. Якщо ви вирішили вибрати альтернативний маршрут, виїжджайте трохи раніше звичайного.

    • Їздите на велосипеді. Ви здивуєтеся, наскільки добре будете себе почувати після велосипедної поїздки на роботу. Звичайно, відстань - це проблема, але для здорової людини 15 кілометрів - це ніщо. (Дотримуйтеся правил дорожнього руху та дорожніх знаків).

    • Якщо у вас є мобільний телефон, зателефонуйте людині, яка вас чекає, і попередьте, що ви застрягли в пробці. Це не так, як раніше, коли ніхто не знав, де ви і хвилювалися з цього приводу. Зробіть швидкий дзвінок, потім розслабтеся і водите безпечно - оберігайте небезпеку себе та інших, якщо в цьому немає ніякої необхідності.

    Попередження

    • Чи не мстите, якщо інші воїни не поділяють вашого спокійного ставлення. Якщо інші вас підрізають, обганяють, як тільки ви поміняли смугу руху, або грубо намагаються вас обігнати, дозвольте їм. Це їх головний біль. Не турбуйтеся через ставлення до вас чужих людей.

    Що вам знадобиться

    • Музичний плеєр або CD / аудіокниги

    • Постачання в надзвичайній ситуації