Як паркуватися


Не вміючи паркуватися, за кермо сідати не можна. Якщо ви хочете знати, як паркуватися в різних ситуаціях, потрібно просто повільно під'їжджати до паркувальних місць повільно, правильно розташувати машину і знати, коли перемикати передачі. Хочете навчитися паркуватися? Просто дотримуйтесь цих кроків.

Кроки


Метод 1 з 5: Парковка передом на ручній коробці передач


 1. Поверніть кермо в напрямку паркувального місця. Рулите вліво або вправо, або маневруйте в напрямку місця. Під'їжджати до місця треба зі швидкістю не більше 5-7 км на годину.


 2. Ніжно натисніть на гальмо. Це дозволить заїхати на місце з правильною швидкістю і не полетіти вперед. Це особливо корисно, якщо перед вами стіна або інша машина. Злегка натиснувши на гальмо, ви зможете краще контролювати автомобіль.

 3. Заїжджайте на паркувальне місце. Постарайтеся не зачепити бордюр або інші машини. Сконцентруйтеся на просторовому зорі, воно допомагає оцінити дистанцію до перешкод.

 4. Натисніть гальмо до кінця. Заїхавши на місце потрібно натиснути на гальмо і повністю зупинити машину.

 5. Вирівняйте колеса. Вивертаючи колеса як треба, тримайте ногу на гальмі. Якщо заїжджаєте на рівне місце, просто вирівняйте кермо. Якщо ви паркуетесь на підйомі, можна вивернути колеса від бордюру, якщо на спуску - до підйому. Це запобіжить відкат у випадку, якщо гальма будуть розчіплюючи.

 6. Перемкніть на першу передачу (або задній хід) і поставте ручник. Використовуючи і коробку передач і ручник, ви маєте дві підстраховують один одного системи.


Метод 2 з 5: Парковка передом на автоматичній коробці передач

 1. Поверніть кермо в напрямку паркувального місця. Рулите вліво або вправо або маневруйте в напрямку місця. Під'їжджати до місця треба зі швидкістю не більше 5-7 км на годину.
  • Якщо ви знаходитесь прямо навпроти паркувального місця - все просто. Якщо ви намагаєтеся маневрувати між двома перпендикулярно вартими до вас машинами, то треба зробити дугу досить широку для того, щоб заїхати на місце. Повертаючи в перший раз, може здатися, що ви проїжджаєте повз місця і вдарите стоїть далі машину. Просто пригальмуєте і викрутити кермо в напрямку місця; ви спокійно заїдете куди хотіли.


  • Ніжно натисніть на гальмо. Злегка натиснувши на гальмо, ви зможете краще контролювати автомобіль.

  • Заїжджайте на паркувальне місце. Можна злегка придавити гальмо, це дозволить не проїхати місце.


  • Натисніть на гальмо до кінця і повністю зупиніть автомобіль.


  • Вирівняйте колеса.. Повертаючи кермо в потрібному напрямку, тримайте ногу на гальмі. Якщо ви заїжджаєте на рівне місце, просто вирівняйте кермо. Якщо ви паркуетесь на підйомі, можна вивернути колеса від бордюру, якщо на спуску - до підйому. Це запобіжить відкат у випадку, якщо гальма будуть розчіплюючи.


  • Перемкніть передачу на Парковку (P).


  • Поставте ручник.


  Метод 3 з 5: Парковка задом на ручній коробці передач

  1. Увімкніть задній хід. Перебуваючи на достатньому відстань від паркувального місця, включіть задній хід і почніть рухатися у напрямку до місця.

  2. Ніжно натисніть на гальмо. Злегка натиснувши на гальмо, ви зможете краще контролювати автомобіль.

  3. Направте машину в напрямку місця. При русі задом для цього потрібно вивертати кермо в протилежну сторону: якщо хочете їхати задом вправо, кермо викручуйте вліво. Якщо машина стоїть прямо навпроти місця, вам пощастило, просто здайте назад, кермо можна не крутити.


  4. Заїжджайте на паркувальне місце. Направивши машину в потрібному напрямку, злегка відпустіть гальмо і трохи натисніть на газ для того, щоб тихенько заїхати на місце.


  5. Натисніть гальмо до кінця і повністю зупиніть автомобіль.


  6. Увімкніть першу передачу або залиште задню. Це ускладнить можливий відкат у тому випадку, якщо гальма розчепити.


  7. Поставте ручник.


  Метод 4 з 5: Парковка задом на автоматичній коробці передач

  1. Увімкніть задній хід (R). Перебуваючи на відстані довжини машини або далі від паркувального місця, включіть задній хід і почніть здавати назад.


  2. Ніжно натисніть на гальмо. Злегка натиснувши на гальмо, ви зможете краще контролювати автомобіль.


  3. Направте машину в напрямку місця. При русі задом для цього потрібно вивертати кермо в протилежну сторону: якщо хочете їхати задом вправо, кермо викручуйте вліво.


  4. Заїжджайте на паркувальне місце. Перш ніж здавати назад, обов'язково подивіться в дзеркала або, ще краще, оберніться і подивіться. Це дозволить краще оцінити відстань.


  5. Натисніть гальмо до кінця і повністю зупиніть автомобіль.


  6. Перемкніть передачу на Парковку (P).


  7. Поставте ручник.


  Метод 5 з 5: Паралельна парковка

  1. Подивіться в дзеркала. Перш ніж паркуватися паралельно переконайтеся, що ззаду не наближаються машини. Якщо машина ззаду наближається, дочекайтеся, поки вона вас обжене або згорне, і тільки потім під'їжджали до паркувальних місць.


  2. Покажіть поворот. Це дасть знати про ваші наміри іншим водіям.


  3. Пригальмуєте. Перемкніть швидкість так, щоб наближатися до місця на швидкості не більше 3-4 км на годину. Якщо у вас автоматична коробка, злегка натисніть на гальмо, якщо ручна - перемкніть на першу і злегка натисніть на гальмо.


  4. Поставте машину так, щоб вона була паралельна машині, що знаходиться перед паркувальним місцем. Якщо відстань занадто маленьке, то є ризик того, що здаючи назад ви вдарите машину.


  5. Увімкніть задній хід.


  6. Почніть здавати назад. Продовжуйте дивитися в дзеркала і перевіряти мертві зони на предмет можливих перешкод. Перш ніж починати здавати назад, оберніться.


  7. Поверніть кермо у бік бордюру.


  8. Злегка натисніть на газ. Якщо коробка автомат, більше нічого робити не треба. Якщо ручна - здавати назад потрібно на полусцепленіі. Якщо ви паркуетесь на пагорбі, продовжуйте тримати зчеплення і злегка відпустіть гальмо.


  9. Продовжуйте здавати назад, поки машина не буде наполовину на паркувальному місці.


  10. Поверніть кермо вбік від бордюру. Продовжуйте здавати назад, поки машина не буде на паркувальному місці повністю. З першого разу може не вийти. Можна здати назад, повернути кермо в бік від бордюру, просунутися вперед, повертаючи кермо у бік бордюру і повторювати, поки не заїдете.


  11. Припаркуйтеся. На ручній коробці поставте першу передачу і поправте машину так, щоб вона перебувала посередині між машинами ззаду і спереду.


  12. Виправите колеса. Роблячи це, тримайте ногу на гальмі. Якщо ви заїжджаєте на рівне місце, просто вирівняйте колеса. На підйомі виверніть колеса від бордюру, а на спуску - до бордюру. Це не дасть машині котитися в тому випадку, якщо гальма розчепити.


  13. Перейдіть на першу передачу. Вирівняйте машину між машинами ззаду і спереду.


  14. Поставте ручник.


  Поради

  • Перевірте, чи гарно машина стоїть на паркувальному місці. Переконайтеся, що машина знаходиться в середині місця, паралельно лініям і не занадто близько до проїжджої частини.

  • Якщо машина стоїть неідеально, поправте.

  • При парковці рухайтеся повільно, дивіться в дзеркала і по боках.

  Попередження

  • Пам'ятайте, при русі заднім ходом управління навпаки, забувши про це ви можете створити небезпечну ситуацію.

  Додаткові статті