Як перемикати передачі без зчеплення


На більшості автомобілів з механічною коробкою передач можливо переключення без використання зчеплення. Це відбувається завдяки синхронізації обертів двигуна і трансмісії. Перемикати передачі таким чином можна, тільки якщо автомобіль знаходиться в русі, для старту зчеплення все ж необхідно.

Кроки


Метод 1 з 2: Перемикання вгору


 1. Як перемикати передачі без зчеплення
 2. По ходу руху автомобіля, якщо ви хочете підвищити передачу, і вона знаходиться в області, що дозволяє переключиться, приберіть ногу з педалі газу. Це послабить навантаження на трансмісію. Потім, швидко вимкніть передачу.

 3. Як перемикати передачі без зчеплення
 4. Тягніть або штовхайте ручку перемикання передач у бік бажаної передачі, докладаючи невеликий тиск. Врахуйте, що тиск на ручку на всіх машинах різне. Якщо ви докладете занадто велике зусилля, то включите передачу передчасно, що викличе стирання зубців. Якщо зусилля занадто маленьке, то передача так і не включиться, що так-же викличе стирання зубців.

 5. Як перемикати передачі без зчеплення
 6. Як тільки обороти двигуна будуть відповідати оборотам трансмісії, передача включиться.

 7. Як перемикати передачі без зчеплення
 8. Як тільки передача включена, ви можете продовжувати рух.

Метод 2 з 2: Перемикання вниз

 1. Як перемикати передачі без зчеплення
 2. Якщо у міру руху ви захотіли переключиться вниз, так як двигун не видає потужності необхідної для нормального руху, приберіть ногу з педалі газу і вимикайте передачу.

 3. Як перемикати передачі без зчеплення
 4. Натисніть педаль газу щоб довести обороти до 2000-2500 об / хв, потім киньте газ.

 5. Як перемикати передачі без зчеплення
 6. Потім, коли обороти почнуть падати, штовхайте важіль коробки передач у бік бажаної передачі, докладаючи невелике зусилля.
  • Як тільки оберти двигуна зрівняються з оборотами трансмісії, передача включиться.


  • Як перемикати передачі без зчеплення
  • Коли передача включиться, ви можете продовжувати рух.

  Поради

  • Звертайте увагу на оберти двигуна, і на яких швидкостях, які можна включати передачі. Це допоможе вам розвинути навички водіння без зчеплення.

  Попередження

  • Вивчайте, що не всі коробки передач дозволяють плавно перемикатися без зчеплення, часті невдалі перемикання можуть бути причиною поломки трансмісії. Коробки передач, призначені для великих навантажень, можуть сильніше зношуватися і передачі будуть складніше включатися без зчеплення. Найкраще передачі без зчеплення включаються в невеликих автомобілях зі звичайною трансмісією.

  • Коли перемикаєтеся вниз, переконайтеся, що оберти двигуна почали падати, перш ніж намагатися включити передачу. Якщо ви докладете зусилля передчасно, зубці передачі можуть бути пошкоджені.

  • Перемикання без зчеплення можливо тільки на рухомому автомобілі. Рушання з місця на автомобілі вимагає використання зчеплення.