Як перемикати передачі в драг рейсингу


Драг-рейсинг - вид спорту, в якому автомобілі або мотоцикли долають трасу з певною дистанцією настільки швидко, наскільки можливо.


У драг-рейсингу змагаються два транспортних засоби один проти одного на прямій трасі з відомим відстанню. Стандартне відстань траси - чверть милі (1320 футів \ 402.3 м) - тисячу футів (301.5м) (тільки для двигунів з високим числом кінських сил), або однієї восьмої милі. (660 футів \ 201м). Типовий драг-рейсинг включає в себе кілька класів авто, кожен бере участь в турнірі на виліт або в гонках один на один.


Гонщикам в драг рейсингу завжди потрібно вручну перемикати передачі. У даній статті ми розповімо вам про найбільш оптимальних моментах перемикання. Ви також могли спостерігати щось схоже в іграх серії Need For Speed ​​і їм подібних. Суть в тому, що існує ідеальний момент перемикання передачі. Так що якщо ви хочете знати про це, ви потрапили на правильну статтю.


Ми думаємо, що правильніше пояснювати не в кроках, а в стратегіях і методах.

Кроки


  Як перемикати передачі в драг рейсингу
 1. Переконайтеся, що всі автомобільні удосконалення повинні відповідати правилам NHRA. (Національної асоціаціям хот-пологів). Розгляд різноманітних стратегій, що використовуються в драг-рейсингу, починаються безпосередньо з машини. Поліпшення продуктивності повинні відповідати правилам і заборонам NHRA / IHRA (Національної та міжнародної асоціаціям хот-пологів), які засновані на класі автомобілів, що беруть участь в гонці. Загальні поліпшення стосуються використання гладких шин, які схоплюються з трасою; способів подачі повітря в двигун за допомогою турбо-прискорювачів, супер-прискорювачів і закису азоту (N2O); спеціалізованих видів палива (високо октановий бензин, метанол), поліпшеної підвіски і безлічі інших.

 2. Як перемикати передачі в драг рейсингу
 3. Візьміть з собою трохи води. Наближаючись до лінії старту (також відомої як стартова зона), більшість гонщиків використовують воду для шин або виливаючи трохи води на шини, або розпорошуючи її. Вода, що потрапляє на шини, розігріває їх, роблячи їх ще більш чіпкими. Деякі водії встановлюють замок, який захищає від різких гальм, коли педаль гальма відпущена (він може бути або включений, або вимкнений). Це дозволяє машині залишатися нерухомою, і не дає вигоряти заднім гальмівних циліндрів при прогріванні. Машини вуличного класу (вуличні гонки повинні бути легальними) - це єдиний виняток для даного ритуалу перед гонкою, так як жорсткі шини, як правило, утримують трохи води.

 4. Як перемикати передачі в драг рейсингу
 5. Будьте готові поставити свою машину біля лінії старту.
  • Після прогріву приходить так звана «фаза установки», в якій автомобілі шикуються у стартової риси. Кожна дистанція має свою власну смугу світла на «сигнальному стовпі», - двох спарених світлофорах. Це, так звані, «предустановочной» і «установочні» ліхтарі. Два автомобілі повільно під'їжджають до стартової межі, коли перші, предустановочной ліхтарі запалюються. Ліхтарі запалюються, якщо автомобілі знаходяться дуже близько до стартової межі (приблизно в 17 см). Потім машини підтягнуться вперед, коли буде запалено другий ліхтар. Коли обидва автомобілі запалили свої ліхтарі, «сигнальний стовп» буде запущений. Якщо гонщик просунеться трохи далі перед лінією старту, «сигнальний стовп» зреагує на це. Таку техніку називають «глибокої установкою». Хоч деякі гонщики її воліють, деякі траси забороняють це. Перевага полягає, в придбанні набагато більш швидкого часу реакції, але втрати залишкового часу і швидкості у фінішу, а також ймовірну небезпеку «рвонути на червоний». Водієві однієї машини необхідно очікувати запалювання ліхтарів свого опонента перед тим, як стартові ліхтарі на стовпі запаляться.


  • Як перемикати передачі в драг рейсингу
  • Слідкуйте за «стовпом».
   • Як тільки суперники стали у старту, на пусковому пристрої натискають кнопку для початку гонки. Використовуються два типи стовпа. Спортивний стовп, використовуваний для гонок по прямій і гонок з перешкодам, який складається з ліхтарів, запалюються, один за одним з частотою в пів секунди. Зелений ліхтар запалюється через пів секунди після того, як загорівся останній підготовчий ліхтар. Якщо це гонка з вантажем, на стовпі буде встановлений таймер з кожного боку для обох гонщиків. Стовп для професійних гонок, в якому всі три сигнальних ліхтаря запалюються одночасно, але з випадковою затримкою, тривалістю від 0.8 до 1.3 секунди між другим настановним сигналом і одночасно запалюються сигналами, які слідують після зеленого сигналу через 0.4 секунди. Цей тип стовпа використовується в професійних і гонках один на один. Також слід зазначити, що деякі треки використовує стовп для професійних гонок.


   • Як перемикати передачі в драг рейсингу
   • Гонка.
    • Кілька важливих правил при їзді по трасі в драг-рейсингу. Перше - це не перетинати межу, що відокремлює гонщиків, інакше вас дискваліфікують. У разі дискваліфікації обох водіїв, наприклад, якщо один гонщик рано перетнув лінію старту, а другий заїхав на бік суперника, переможе перший гонщик. Інший важливий момент - коли перемикати передачі. Майже всі автомобілі для драг- рейсингу використовують ручну коробку передач. Існують оптимальні моменти з переключення передач, які відрізняються для кожного автомобіля. Найчастіше потужність буде збільшуватися зі збільшенням числа обертів двигуна, але тільки до того моменту, поки потужність двигуна не почне спадати. Кращий момент перемикання передачі - коли спадає крива потужності попередньої передачі збігається зі зростаючою кривою наступної передачі. Більшість драг-рейсеров користуються тахометром, щоб дізнаватися моменти перемикання передачі. При вивченні властивостей палива, особливо «розкачки авто» (подачі в двигун), часто важливо не допускати втрату тяги, а також важливо враховувати майстерність водія.

    • Стратегії, що стосуються перетину фінішної межі, в основному стосуються гонок по прямій (див. Вище). Якщо одна з машин надто потужна, вона сповільниться, щоб уникнути брейк-ауту. У брекет драг-рейсингу бачити стоп сигнал автомобіля лідера перед фінішем - природна ситуація. Термін «сендбеггінг», використовується в гонках, коли водій в гонці заявляє про набагато менший час, ніж дійсно його автомобіль може показати і потім на фініші легко притискає педаль гальма або відпускає педаль газу (також відомий як термін педаллінг) для зменшення истекающего часу, щоб промчати якомога ближче до заявленого часу.


    • Як перемикати передачі в драг рейсингу
    • 6. Якщо обидві машини зламаються, перемагає водій, автомобіль якого ближче до фінішу. У молодшій національної асоціації хот-пологів, проте, існує поняття мінімального витраченого часу. У випадку, якщо гонщик покаже результат менший, ніж мінімально дозволений час, він виходить зі змагань. Це час, який менше, ніж офіційно заявлений час гонки

    Поради


    • Ідеальний час перемикання передачі визначається числом кінських сил і кривої крутного моменту, але не максимальною швидкістю вашого авто.

    • Правильне перемикання перших трьох передач вимагає вправності, так що вам необхідно попрактикуватися.

    • Набагато простіше зробити швидке перемикання передач, якщо ви тиснете на важіль у напрямку наступної передачі, тому, як тільки ви штовхаєте педаль зчеплення, важіль моментально перемкне двигун на наступну передачу.

    • Утримуйте педаль газу притиснутою і штовхайте важіль НАСТІЛЬКИ ШВИДКО І ЖОРСТКО, наскільки це можливо, поки відпущена педаль зчеплення.

    • ВАМ ПОТРІБНО звикнути до свого АВТО, його зчепленню і передачам, щоб визначити для себе найкращий метод. Якщо ви призвичаїлися перемикати передачі і вичавлювати зчеплення, тоді проблем не виникне.

    • Закис азоту, НЕ ДАСТЬ вашому авто перемкнути передачу швидше.

    • З п'ятиступінчастою коробкою передач, НІКОЛИ не знімайте ногу з педалі газу під час перемикання передач, це, так зване, «Силове перемикання» буде штовхати кожен раз ваше авто вперед при перемиканні передачі. Будьте обережні і переконайтеся, що ви переключаєте кожну передачу правильно, або, принаймні, маєте достатньо якісний обмежувач оборотів двигуна для захисту у випадку якщо ви «пропустили» передачу.

    • Перемикання передач в потрібний час гарантує вам правильної вхід в наступну передачу і покращує прискорення.

    • Кожну наступну передачу необхідно перемикати перед тим, як втопити педаль зчеплення в підлогу і відпускати настільки швидко, наскільки це можливо.

    Попередження

    • Якщо ви плануєте брати участь в гонках, кращий спосіб захистити свій двигун - встановити обмежувач оборотів і встановити його на число, яке максимально може видати ваш двигун.

    • Постійно звертайте увагу на кількість оборотів в хвилину двигуна, особливо при перемиканні передач. Якщо ви пропустите переключення і утопите педаль газу, тоді є небезпека перевищення допустимого числа обертів двигуна.