Як правильно здійснювати поворот наліво, направо і розворот


Виконання поворотів - це не тільки один з базових навичок водіння, а також і одна з найважливіших речей, які хороший водій повинен відмінно виконувати. Якщо ви повертаєте наліво, направо або розвертаєтеся, ви повинні включити сигнал повороту, щоб попередити інших водіїв про свій маневр. Ви також повинні стежити за тим, що збираються робити інші водії і дивитися в обидва за пішоходами на дорозі і узбіччях.

Кроки


 1. Як правильно здійснювати поворот наліво, направо і розворот
 2. Прийміть рішення про здійснення повороту. До початку повороту, зважитеся і повертайте. Коливання можуть заплутати інших і ви можете створити аварійну ситуацію на дорозі.

 3. Як правильно здійснювати поворот наліво, направо і розворот
 4. Сигнали. Не має значення в якому напрямку ви повертаєте, ви повинні завжди включати покажчики поворотів. У місті включайте покажчики повороту за 50 метрів до його початку. Якщо ви їдете не в місті, включайте поворотники не менше ніж за 150 метрів до повороту.

 5. Як правильно здійснювати поворот наліво, направо і розворот
 6. Чи не повертайтеся. Якщо ви пропустили свій поворот, продовжуйте рух, поки не буде безпечного місця для розвороту. Не намагайтеся повернути, якщо ви майже повністю проїхали поворот.

 7. Як правильно здійснювати поворот наліво, направо і розворот
 8. Поворот праворуч. Якщо вам потрібно повернути праворуч - перебудуйтеся в правий ряд або притисніть до правій стороні дороги. Подивіться ліворуч, потім праворуч і знову ліворуч. Виконуйте поворот тільки коли дорога вільна від інших авто і пішоходів.

 9. Як правильно здійснювати поворот наліво, направо і розворот
 10. Поворот праворуч на червоний сигнал світлофора. Ви можете повернути на червоний сигнал світлофора, якщо немає заборонних знаків. Зупиніться на червоний сигнал світлофора, перед початком здійснення повороту переконайтеся, що дорога вільна.

 11. Як правильно здійснювати поворот наліво, направо і розворот
 12. Поворот ліворуч. Якщо ви хочете повернути ліворуч, перебудуйтеся в крайній лівий ряд або притисніть до розділовій смузі перед початком здійснення маневру. Якщо є, використовуйте смугу, призначену для повороту ліворуч. Повертайте тільки якщо дорога вільна. Ви можете повернути ліворуч на червоний сигнал світлофора тільки в тому випадку, якщо обидві дороги (по якій ви їдете і на яку хочете повернути) є односторонніми.

 13. Як правильно здійснювати поворот наліво, направо і розворот
 14. Розворот. Здійснюйте розворот з крайньої лівої смуги. Ніколи здійснюйте розворот навпроти пожежної частини, на вулицях з одностороннім рухом, в зоні дії знаку "обгін заборонений" або якщо у вас обмежений огляд дороги в обох напрямках. Чи не розгортайтеся в зоні дії знаку "Розворот заборонено".

Поради


 • Завжди дивіться по сторонам при здійсненні повороту.

 • Завжди дивіться на дорожні знаки, коли плануєте поворот направо на червоне світло і розворот.

Попередження

 • Слідкуйте за пішоходами, бо вони вас можуть не помітити!

 • Ніколи не повертайте під знаком, що забороняє поворот!

 • Слідкуйте за водіями, які поводяться агресивно на дорозі.