Як практикувати водіння в стилі Дзен


Сідаючи за кермо, люди зазвичай стають більш нетерплячими, егоїстичними і неввічливими, і це стає причиною стресу. Застосування принципів Дзен зробить водіння більш приємним, а також дозволить отримувати насолоду і розслаблятися, не дивлячись на манеру їзди оточуючих.

Кроки


  Як практикувати водіння в стилі Дзен
 1. Не поспішайте. Ніякого поспіху і напруги. Якщо потрібно приїхати вчасно, постарайтеся виїхати раніше, щоб у вас було більше часу на дорогу. Навіть якщо ви спізнюєтеся, не потрібно переживати. Ваші емоції не можуть розсіяти пробку, включити світлофори і змінити правила дорожнього руху. Значить, краще розслабитися і їхати так, ніби у вас в запасі весь час світу. Навіть якщо ви отримаєте догану за запізнення, це не заважає тому, щоб зараз насолоджуватися дорогою.

 2. Як практикувати водіння в стилі Дзен
 3. Налаштуйтеся на загальну швидкість потоку руху. Рух транспорту нагадує косяк риби. Чим більше ви намагаєтеся вирватися вперед, щоб «обійти інших», тим більше уваги ви залучаєте у поліцейських (вони діють, як акули). Також, ваші дії можуть активізувати інстинкт захисту територіальних інтересів у інших водіїв, а це вже небезпечно! Рух в загальному потоці не означає, що потрібно зайняти оборонну позицію. Залежно від ситуації ви можете пропускати або обганяти когось, зберігаючи власний простір безпеки і гармонії. При цьому ви отримуєте ряд безсумнівних переваг - ви швидше дістанетеся до мети, будете почувати себе спокійно, насолодіться своєю музикою, і ніхто вас не оштрафує. Насолоджуйтесь своєю подорожжю, використовуючи принцип: «Друг мій, будь як вода!»

 4. Як практикувати водіння в стилі Дзен
 5. Вимкніть радіо і включіть улюблену музику. Навіщо ви слухаєте різні обговорення і шоу? Напевно, вони допомагають відволіктися від того, що робиш, і водіння стає більш терпимим. Але що такого поганого ви робите, щоб переключати увагу на щось інше? Постарайтеся замість цього прислухатися до своєї машини. Як працює мотор? Як звучить тертя гуми про дорожнє покриття? (Це також дозволить визначити зародження проблем, щоб уникнути дорогого капітального ремонту). Прислухайтеся до себе - дихання, пульсація серця. Зараз найкращий час навчитися тиші, яку так важко виявити в нашому галасливому світі.

 6. Як практикувати водіння в стилі Дзен
 7. Дихайте глибоко. Відчувайте, як під час кожного вдиху ваш живіт опускається і піднімається (покуда дозволяє ремінь безпеки, звичайно). Вважайте, скільки триває кожен вдих і видих, розтягуючи їх, поки не дійдете до 10. Розслабтеся і почніть спочатку. Це одна з основних практик Дзадзен (медитація Дзен), і вона допоможе вам зберігати спокій.

 8. Як практикувати водіння в стилі Дзен
 9. Розслабте м'язи. Подивіться на свої руки на кермі. Наскільки сильно вони стиснуті? Дозвольте надлишкового напрузі піти. Вам потрібна мінімальна хватка, достатня для того, щоб контролювати рух керма (не більше і не менше). Зверніть пряме увагу на свій живіт. Наскільки він напружений? Розслабте м'язи живота, потім плечі, потім дозвольте піти напрузі з усіх інших частин тіла, де воно відчувається.

 10. Як практикувати водіння в стилі Дзен
 11. Замість того, щоб марнувати свою свідомість на величезній швидкості, зверніть його на навколишнє оточення. Ви можете одночасно помічати більше прекрасного навколо себе, а також можливі небезпеки на дорозі, які на високій швидкості моги б залишитися непоміченими або не сприймали б свідомо. Звертайте увагу на навколишні машини. Як вони їдуть? Пригальмовує чи водій, що їде перед вами? Чи демонструє водій ззаду поспіх? Чи здається водій зліва втраченим або пригніченим?

 12. Як практикувати водіння в стилі Дзен
 13. Будьте вдячні. Ви звернули увагу, в якій прекрасній машині ви їдете сьогодні? Скільки в ній все, щоб зробити ваше переміщення легким і зручним. Вам достатньо повернути ключ, взяти кермо і натиснути на педаль. Чи помічаєте ви, що прямо зараз техніка працює і не ламається? Цінуйте ви те, що далеко не у кожного є автомобіль для поїздок, або ж ви сприймаєте свою машину як щось само собою зрозуміле, як ваше право? Чи раді ви того, що можна їхати по асфальтованій дорозі з твердим покриттям? І ще важливіше те, чи відчуваєте ви подяку за те, що прямо зараз ви живі і досить здорові, щоб перебувати за кермом?

 14. Як практикувати водіння в стилі Дзен
 15. Відповідайте на лють дороги співчуттям. Вони поспішають. Вони в шаленстві. Ви були в такому стані і знаєте, наскільки неприємно в ньому знаходиться. Ви знаєте це відчуття, коли здається, що наближається кінець світу, хоча все йде своєю чергою. Ви можете або збільшити страждання цих людей, чи полегшити їх. І найкращий спосіб -максимально безпечно і швидко усунутися з їх шляху. Вибачте їх. І не дозволяйте їм заразити вас негативним ставленням. Чи варто дозволяти випадковому незнайомцеві руйнувати своє життя?
  • Якщо хтось надто притискається ззаду, коли ви рухаєтеся повільніше основного потоку, звільніть ліву смугу і ігноруйте його. Іноді люди дійсно поспішають і не мають нічого конкретного особисто проти вас. Звичайно, знайдуться й такі, хто вважає, що всі навколо заслуговують їх гніву. Якщо ви відповісте, це може викликати ескалацію агресії з їх боку, і ви потрапите в середину бурхливого конфлікту. Просто ігноруйте їх. Уявіть, що ваші дзеркала не сприймають вхідну агресію, і ви взагалі їх не бачите. Вони можуть довго їхати поруч з вами. У більшості випадків докучливий переслідувач відстане, коли ви зменшите швидкість нижче встановленого обмеження. Нехай собі мчить зі своїм стресом далі, коли вже він так поспішає.


  • Як практикувати водіння в стилі Дзен
  • Практикуйте доброту. Посміхайтеся і навіть махайте іншим водіям рукою. Давайте людям попереду вас розходитися. Якщо хтось паркує машину, призупинитеся, щоб у нього було місце для маневру. Загальне правило - думайте, як інші водії можуть зробити вашу їзду більш приємною, і робіть такі дії у відношенні до них!

  • Як практикувати водіння в стилі Дзен
  • Спробуйте Гіпермена. Це їзда накатом, без кондиціонера і т.п., щоб збільшити пробіг в кілометрах на літр різко подорожчав палива. Гіпермена - це відмінний спосіб практикувати водіння в стилі Дзен. Так ви не тільки проявляєте бoльшую турботу про свій автомобіль, навколишньому середовищу та власному бюджеті, а й тренуєте усвідомленість і терпіння.

  Поради


  • Дізнатися, що швидка їзда не сильно допомагає. На другорядних вулицях ваша вигода зведеться практично до нуля. Ви виграєте 30 секунд, не більше, оскільки все зупиняються на одних і тих же світлофорах. Наприклад, на автостраді ви приїдете до мети на 4,5 хвилини швидше, скориставшись максимально допустимим перевищенням швидкості (зайві 30 км / год, тобто швидкість 135 км / год, яка вже знаходиться в дійсно небезпечній зоні). Спроба збільшити швидкість на вулиці з регульованим рухом в середньому збільшує швидкість на 1,5км / год. Значить, ви доберетеся до місця призначення всього на кілька секунд швидше, і то, якщо вам пощастить. Чи варто через це ризикувати потрапити в аварію або нарватися на штраф? До того ж, потрібно пам'ятати, скільки зусиль вимагає такий стиль їзди, коли ви намагаєтеся вирвати вперед, щоб при цьому не потрапити на очі поліцейським?

  • Не надто притискайтеся до машини попереду. На трасі оптимальна відстань між машинами дорівнює 10-кратній довжині вашого автомобіля. Дотримуючись такої дистанцію, ви практично не будете використовувати гальмо. Замість метражу можна використовувати рахунок. Засічіть, за скільки секунд ви зрівнялися з об'єктом, біля якого знаходиться машина попереду - ваш інтервал повинен бути 3 секунди і більше.

  Попередження

  • Не дозволяйте, щоб медитація відволікала вас від навколишнього оточення. Концентрація на монотонних і повторюваних речах (дорога, шум мотора і т.д.) може бути небезпечною, особливо якщо ви втомилися або перебуваєте за кермом довгий час. Постарайтеся зосередитися на можливі небезпеки, наприклад, божевільні або п'яні водії, тварини або діти, чиї непередбачувані дії можуть створити аварійну обстановку. Також подумують про можливі шляхи евакуації. Куди ви поїдете, якщо дорога попереду несподівано виявиться заблокованою? Чим більше уваги ви звертаєте на інших водіїв і можливі загрози, тим легше вам буде помітити виникнення проблемних ситуацій, щоб уникнути аварії.

  • Не потрібно повністю ігнорувати те, що відбувається попереду вас. Якщо хтось сів вам на хвіст, краще здати вправо і пропустити його. Якщо ви вже на крайній правій смузі або рухаєтеся по дорозі з однією смугою, потрібно врівноважити недолік місця ззаду. Збільшіть дистанцію з машиною спереду і просто ігноруйте переслідувача. Також потрібно пам'ятати, що не виключено (хоча й малоймовірно), що водій ззаду везе когось у лікарню або поспішає через інший невідкладної причини. Тому завжди краще дозволити таким людям обігнати вас. Так ви звільнитеся від їх близькості, щоб не отримати порцію гніву, який вирує у них всередині.