Як розрахувати вартість поїздок на автомобілі


Якщо ви навчитеся рахувати вартість поїздки на автомобілі, ви зможете визначити, скільки зі своєї зарплати ви витрачаєте на автомобіль. Порахуйте витрати на паливо, технічне обслуговування та страхування, щоб отримати приблизне уявлення про основні витратах.

Кроки


Метод 1 з 3: Підрахунок витрат на паливо


  Як розрахувати вартість поїздок на автомобілі
 1. Порахуйте витрати на паливо, записавши кількість кілометрів на одометрі, коли бак буде майже порожнім.

 2. Як розрахувати вартість поїздок на автомобілі
 3. Коли бак практично порожній - заправтеся. Чи не дозаправляти.

 4. Як розрахувати вартість поїздок на автомобілі
 5. Коли бак знову опиниться майже порожнім, заправтеся і запишіть, скільки літрів ви заправили. Чи не дозаправляти після цього.

 6. Як розрахувати вартість поїздок на автомобілі
 7. При повторній заправці перевірте одометр. Щоб побачити, яку відстань ви проїхали, відніміть від старого значення поточне. Запишіть різницю між двома показаннями одометра. Якщо при першій заправки бака показання одометра було 48 280 км, а при повторній заправці - 48 763 км, тоді ви проїхали 482,8 км на одному баку.

 8. Як розрахувати вартість поїздок на автомобілі
 9. Розділіть кількість кілометрів, яку ви проїхали, на кількість палива на повторну заправку. Наприклад, якщо ви проїхали 482,8 км і спалили при цьому 56,78 літрів палива, витрата вашого автомобіля - приблизно літр на 8,5 км.

 10. Як розрахувати вартість поїздок на автомобілі
 11. Розділіть відстань, яку ви проїжджаєте на місяць, на кількість кілометрів, яке автомобіль проїжджає на одному літрі палива (якщо пробіг вашого автомобіля - 48 280 км і йому 40 місяців, тоді ви проїжджаєте приблизно 1207 км на місяць). У цьому гіпотетичному прикладі, щоб дізнатися, скільки палива ви спалюєте в місяць, розділіть 1207 км на 75,7 літрів: 142 літри.

 12. Як розрахувати вартість поїздок на автомобілі
 13. Щоб дізнатися, скільки в місяць ви витрачаєте на паливо, помножте загальну кількість використаного палива на місяць на його вартість. Якщо вартість палива - $ 1,05 / літр, тоді ви витрачаєте $ 128 в місяць на паливо, або 10 центів / км.

Метод 2 з 3: Обслуговування та страховка

  Як розрахувати вартість поїздок на автомобілі
 1. Підрахуйте, скільки ви витратили за рік на страховку, заміну масла, шин, інше обслуговування, ремонт автомобіля і страховку. Розділіть загальну суму на 12, щоб отримати витрати на місяць. Якщо загальна сума, приміром, $ 1890 за рік, тоді витрати на місяць на обслуговування, ремонт і страховку становитимуть $ 157,50.

 2. Як розрахувати вартість поїздок на автомобілі
 3. Додайте до цього додаткові річні витрати (техогляд та ін.) І розділіть їх на 12. Якщо загальна сума - $ 100 в рік, тоді на місяць вийде $ 8,33.

Метод 3 з 3: Вартість водіння

  Як розрахувати вартість поїздок на автомобілі
 1. Щоб розрахувати місячну вартість водіння, підсумуйте місячні витрати на паливо ($ 128 в нашому прикладі); обслуговування, ремонт і страховку ($ 157,50 на місяць); та інші витрати ($ 8.33). У гіпотетичному прикладі, вартість водіння нашого вигаданого автомобіля склала $ 293,83 на місяць.

 2. Як розрахувати вартість поїздок на автомобілі
 3. Щоб отримати вартість кілометра, розділіть місячну вартість водіння, $ 293,83 у нашому прикладі, на відстань, яку ви проїжджаєте на місяць, 1207 км. Вартість кілометра з гіпотетичного прикладу склала 24 цента.

 4. Як розрахувати вартість поїздок на автомобілі
 5. Зверніть увагу, що витрати в цьому розрахунку не включають фінансових витрат на покупку автомобіля, час у дорозі, зменшення продажної вартості, дорожньо-транспортні пригоди, парковку і збори, а також соціальні витрати на відновлення доріг і забруднення атмосфери. Один веб-сайт порахував вартість км пройденого шляху для середньостатистичного автомобіля з урахуванням всіх витрат, і вона склала 83 цента.

Поради

 • Багато веб-сайти пропонують безкоштовний сервіс, де водії можуть вводити різні цифри в програму розрахунку вартості водіння, щоб дізнатися, скільки вони витрачають грошей на один кілометр пройденого шляху. Пошукайте в Інтернеті за запитом calculate driving costs (Розрахунок вартості водіння) або за схожим словосполученню, щоб знайти веб-сайт для підрахунку вартості водіння.