Як зберігати спокій під час епізодів дорожнього гніву


Як зберігати спокій під час епізодів дорожнього гніву
 • Якщо ви їздите на роботу або з роботи на машині кожен день, то швидше за все ви проводите як мінімум одну годину на день у вашій машині. Іноді, час, проведений в машині, може перетворити вас з розміреного, спокійного людини в розлюченого, впевненого у своїй правоті бика. Однак, зберігати спокій під час епізодів дорожнього гніву - будь це гнів, спрямований на вас, чи лють, що виходить від вас - вкрай важливо, якщо ви хочете не втрачати концентрації, мінімізувати стрес і безпечно дістатися до місця вашого призначення.


  Дорожня лють (або дорожній гнів) включає в себе таку поведінку, як використання нецензурних або провокаційних жестів, крик, мат і недотримання дистанції на дорозі, а також зупинка машини на проїжджій частині, щоб підійти і накричати на іншого водія. У деяких випадках ситуація може навіть дійти до фізичного насильства, але цього вам однозначно варто уникати. Ця стаття спрямована на першому стадії дорожнього гніву і поради про те, що ви можете зробити, щоб зберігати спокій і уникнути напруження ситуації до фізичного контакту чи переслідування розлюченим водієм або жертвою.

  Кроки


  Метод 1 з 2: Дорожній гнів, що виходить від інших водіїв


  1. Подумайте, чому інший водій демонструє ознаки дорожньої люті по відношенню до вас, наприклад, показуючи вам середній палець. Можливо, ви підрізали його, не пропустили, коли він хотів перебудуватися, або їдете надто повільно у швидкісній смузі? Якщо ваше водіння не могло послужити причиною дорожнього гніву, можливо, виною всьому є одна з наклейок на вашому бампері? Звичайно ж, якщо ще величезна кількість причин, за якими людина може впасти в напад дорожньої люті, але якщо ви якимось чином послужили причиною для цього нападу, вам краще всього спробувати зрозуміти це, щоб змінити ту поведінку, яке спровокувало таку реакцію.

  2. Як зберігати спокій під час епізодів дорожнього гніву
  3. Пам'ятайте, що водій в нападі дорожнього гніву - теж людина. Як і ви, він проводить довгий час в машині кожен день, поки він їде на роботу і з роботи додому. Як і ви, ця людина стикається з самими різними проблемами протягом усього дня. Як і ви, ця людина ненавидить дорожні пробки, безлад і вихлопні гази. І так само, як і ви, ця людина не ідеальний. Однак, можливо, що на відміну від вас, ця людина зіткнувся з серйозними проблемами зовсім недавно, і сукупність цих проблем і інших негативних чинників і вплинуло на його гнівне поведінка на дорозі. У деяких водіях дорога пробуджує найпримітивніші пориви, вони можуть бачити дорогу, як змагання або спосіб продемонструвати свою силу, довести оточуючим, що вони контролюю ситуацію і що всі навколо заважають їм, не бажаючи грати за їх правилам. Звичайно ж, це ні в якому разі не виправдовує їхню поведінку, але принаймні, ви можете зрозуміти, що розумовий процес людини, яка тільки що накричав на вас з вікна своєї машини, не працюють в нормальному режимі. Саме з цієї причини вам дуже важливо зберігати спокій і продовжувати усвідомлювати людяність цього водія. Більшість причин, які могли спровокувати агресивну поведінку цієї людини, швидше за все включають елемент ірраціональності або самолюбства, тому вам варто бути обережним і на давати додатковий привід для обґрунтування цих емоцій. Ці причини можуть включати:
   • Втома

   • Невдалий день на роботі

   • Проблеми з наркотиками або алкоголем

   • Докучливі пасажири

   • Злість на життя в цілому

   • Страх або тривожність від ведення транспорту

   • Термінова потреба доїхати куди-небудь.


   • Сбавьте швидкість, перебудуйтеся в інший ряд і дайте агресивному водію проїхати вперед. Більшість агресивних водіїв поспішають кудись (навіть якщо це не дуже важливо, це здається дуже важливим для них) і переконані, що ви заважаєте ім. Вашою метою має бути уникнути будь-якого контакту з цим водієм - чим швидше і далі вони от'едут від вас, тим краще. Якщо необхідно, змініть ваш запланований маршрут, щоб уникнути подальшого контакту. Ви будете набагато спокійніше, коли ви доїдете до свого місця призначення.

   • Як зберігати спокій під час епізодів дорожнього гніву
   • Використовуйте гумор, щоб відобразити спрямований на вас гнів. Якщо хтось показав вам середній палець і ви хочете зберігати спокій, уявіть, ніби цей чоловік сказав вам, що ви - номер один! Або просто засмійтеся у відповідь на їх нецензурні жести і крики. Уявіть, ніби це водій - золота рибка, плаваюча в акваріумі, яка просто розкриває свій рот, але не може видати ні звуку.

   • Сконцентруйтеся на тому моменті, коли ви нарешті доїсте до вашого кінцевого місця призначення. Подумайте про те, що ви будете робити ввечері, коли ви приїдете додому. Можливо, ви прийміть розслаблюючу ванну, почитаєте цікаву книгу або просто заснете в своїй м'якій постелі. Подумайте про ваших дітей, вашій родині і про те, як приємно вам буде провести вечір в їх компанії.

   • Ігноруйте водія, який виявляє симптоми дорожнього гніву. Прикиньтеся, ніби ви думаєте, що він накричав не на вас, а сусідню машину. Просто продовжуйте дивитися прямо вперед, ніби ви і не підозрюєте, що хтось злиться на вас.

   • Посміхайтеся. Ви точно насолити агресивному водію, якщо ви просто посміхнетеся йому. Переможете його добротою.

   • Увімкніть радіо на вашу улюблену радіостанцію. Підспівуйте що грає музику, щоб відвернути ваші думки від пробки в годину-пік; Не бійтеся включити музику на всю гучність. Або навпаки, виберіть НЕ живу і бадьорить, а заспокійливу музику. У кожному разі, створіть своєрідний міхур, який огороджує вас від агресивного водія в сусідній машині.
    • Ви також можете включити ваш iPod або радіо на радіопередачу, яку ви давно хотіли послухати, або на цікаву аудіокнигу.


    • Метод 2 з 2: Заспокойте себе, якщо ви ініціювали епізод дорожнього гніву

     1. Протистоїте вашої власної схильності до поганої поведінки на дорозі. Хоча вам може бути важко визнати, що ви самі іноді впадаєте в дорожню лють, це дуже важливо, тому що в противному випадку ви не зможете вирішити цю проблему. Ось деякі ознаки того, що ви впали в агресію на дорозі:
      • Грубі, злі погляди в дзеркало заднього виду

      • Злісне бурмотіння і бурчання

      • Вигукування мату і гнівних слів на адресу інших водіїв

      • Недотримання відстані на дорозі

      • Почуття злості по відношенню до інших водіїв.


      • Знайте, як ваша фізіологічна система реагує на почуття ненависті, злості і роздратування при думці про те, що інші водії ігнорують ваші права. Реакція вашого тіла на ситуації, в яких ви відчуваєте себе в небезпеці або відчуваєте лють, включає збільшення потовиділення, підвищення артеріального тиску, приплив адреналіну, кортизолу та інших гормонів стресу. Якщо ви стикаєтеся з такими ситуаціями тільки час від часу, ваше тіло може відновлюватися після такої реакції. Однак, якщо ви часто знаходите себе в подібних ситуаціях, ви ризикуєте придбати довгострокові проблеми зі здоров'ям, включаючи підвищений ризик стресу, проблеми з серцем, гіпертонію і ослаблений імунітет.

      • Виконуйте дихальні вправи, щоб заспокоїтися. Робіть глибокі вдихи з повним розширенням діафрагми, щоб заспокоїтися і розслабитися. Глибоке дихання уповільнює реакції, описані вище, включаючи ваше серцебиття і артеріальний тиск. Ви також помітите зниження потовиділення. Навчіть себе дихати глибоко кожен раз, коли щось починає дратувати вас, коли ви за кермом, щоб завжди тримати себе в руках. Дихайте глибоко, коли хтось підрізає вас або їде надто повільно. Дихайте глибоко, коли хтось робіть несподіваний швидкий поворот. Кожен раз, коли ви починаєте відчувати роздратування через що відбувається на дорозі, просто дихайте глибоко.

      • Відмовтеся від перфекціонізму.Це вам здається, що ви керуєте краще за всіх - інші водії можуть думати зовсім по-іншому. Швидше за все, вони думають, що ви поганий водій. Правда ж, швидше за все, ховається десь посередині. Однак, і ви, і інші водії схильні до помилок, в тому числі і до помилок на дорозі. Чи здатні ви зізнатися собі в тому, що і ви могли зробити таку ж помилку, як і інший водій?

      • Думайте про інше водія, як про людину. Як уже пояснювалося в попередній секції, усвідомлюючи людяність водія, який розлютив вас, ви перестанете бачити його, як неприступну фортецю дурниці, і почнете бачити його, як ще одного втомленого, vulnerable водія, який просто-напросто хоче доїхати швидше до будинку.
       • Люди, що ведуть оточуючі вас машини, можуть бути матерями і батьками, братами і сестрами, синами і дочками, друзями, колегами та близькими інших людей. Їх переповнюють ті ж емоції, ті ж бажання і страхи, що і вас. Можливо, що деякі з них трохи відвернені в даний момент і зробили помилку, виконуючи черговий маневр на дорозі, але ж і ви неідеальні, так чому ж ви думаєте, що маєте право судити інших людей?


       • Тримайте у вашій машині фотографії ваших близьких людей, щоб нагадувати собі про те, що дійсно важливо для вас. Фотографія вашого чоловіка / дружини, ваших дітей, друзів або домашніх улюбленців допоможуть вам зберігати спокій на дорозі. Подивіться на цю фотографію, роблячи глибокі вдихи, щоб згадати, що ви дійсно цінуєте у вашому житті.

       • Просто посміхніться іншому водієві, щоб розрядити ситуацію. Якщо це не допоможе, просто продовжуйте слідувати всім описаним порад і постарайтеся якомога швидше від'їхати подалі від агресивного водія, поки ситуація не досягне небезпечного рівня напруження.

       Поради

       • Якщо агресивний водій починає переслідувати вас або кидає щось у вашу машину, зберігайте спокій. Зателефонуйте в поліцію або ГИБДД. Спробуйте запам'ятати деталі зовнішнього вигляду машини і, якщо можливо, її номера, щоб повідомити цю інформацію поліції. Їдьте відразу в найближчу поліцейську ділянку або населений пункт. На шляху туди, ведіть машину спокійно і розмірено і, якщо можливо, зробіть кілька правих поворотів. Ваш переслідувач швидше за все перестане їхати за вами, коли він зрозуміє, що ви їсте по колу.

       • Ведіть себе, як доросла людина в цій ситуації.

       • Сучасна психологія показала, що думки про ситуацію часто передують тому, як ми сприймаємо її емоційно. Однак, дуже часто на піку стресовій ситуації ці думки можуть бути не самими раціональними і навіть не самими розпізнаваними. Проте, емоційні та поведінкові наслідки цих думок дуже навіть реальні. Що добре, так це те, що такі ірраціональні думки можуть бути замінені на раціональні, кардинально змінюючи те, як людина автоматично реагує на певні хвилюючі ситуації. Почитайте книги по когнітивно-поведінкової терапії, щоб дізнатися більше.

       • Якщо на вас накричали за хорошою причини (навіть якщо це була ваша помилка), просто покажіть водієві, що ви вибачаєтеся. Це може нагадати водієві, що ви - така ж людина, як і він.

       • Завжди заздалегідь представляйте, як може обернутися та чи інша ситуація, уявляйте себе в ризикованих ситуаціях і продумуйте ваша поведінка, реакцію і репліки в таких ситуаціях.

       • Пам'ятайте, що це всього лише середній палець або пара злобних слів. Водій, який зірвався на вас, просто не вміє по-іншому контролювати і виражати свої емоції. Вам варто відповісти йому співпереживанням, а не гнівом.

       • Пам'ятайте: якщо людина зривається на інших водіїв на дорозі, у нього є якісь проблеми. Не приймайте його лють близько до серця. Такі водії заслуговують співпереживання.

       Попередження

       • Якщо ваші діти перебувають з вами в машині, не використовуйте нецензурну лексику та жести. Пам'ятайте, що вони можуть швидко підхопити таку ж поведінку.

       • Завжди тримайте очі на дорозі. Навіть одна секунда неуваги може привести до аварії.

       • Дорожній гнів - це завжди небезпечно. У що б то не було зберігайте спокій.

       • Чи не висувайтеся з вікна вашої машини, не кидайте нічого в інші машини і не натискайте на гудок - це призведе тільки до ще більших проблем. Замість одного розсердженого водія, ви отримаєте декілька.

       • Уникайте бажання вступати в контакт з розгніваними водіями. Якщо ви помахайте або посміхнетеся агресивному водієві, він може розцінити це, як сарказм, і тільки ще більше рассвірепеть. Ви станете опонентом, а не жертвою, як тільки ви зверніть увагу на цю людину, тому просто ігноруйте його.

       Що вам знадобиться

       • Заспокійлива музика або хороші аудіокниги

       • Фотографії ваших улюблених і близьких

       • Кондиціонер, якщо на вулиці жарко; обігрівач, якщо на вулиці тепло (підтримання нормальної температури в машині допоможе вам контролювати ваші емоції)

       • Навігатор, щоб знайти самий безпечний і швидкий маршрут до місця вашого призначення.