Як покращити навички водіння


Бажання поліпшити навички водіння автомобіля завжди заслуговує на повагу. Навіть найдосвідченіші гонщики F1 і WRC ніколи не стверджують, що вони досягли досконалості, а замість цього продовжують удосконалювати свою техніку, незважаючи на всі виграні нагороди

Кроки


  Як покращити навички водіння
 1. Якщо у вас є доступ до різних автомобілів, намагайтеся змінювати їх якомога частіше. Таким чином, ви будете відчувати автомобіль краще, а не просто звикнете до однієї моделі.

 2. Як покращити навички водіння
 3. Знайдіть тренувальний майданчик. Найкраще підійде занедбаний аеропорт, так як там є дуже довга і рівна злітно-посадкова смуга, безліч порожніх доріг для рулювання і багато порожнього місця перед ангарами. Якщо покинутого аеродрому поруч немає, пошукайте що-небудь подібне. Підійдуть рідко використовувані дороги і порожні паркінги.

 4. Як покращити навички водіння
 5. Коли ведете автомобіль, фокусуйтеся не так на водінні, а на відчуттях від автомобіля. Фокусуйтеся на таких речах як поперечна стійкість, прискорення, гальмівний шлях і т.д. Коли ви навчитеся відчувати автомобіль, ви змиєте вичавити з нього максимум.

 6. Як покращити навички водіння
 7. Навчіться виходити зі складних дорожніх ситуацій, в які ви можете потрапити: розірвана шина, замет, гонитва і т.д. Подумайте, що ви повинні будете робити в кожній ситуації, потім сідайте за кермо і спробуйте це зробити. Зрозумійте, де ваші слабкі місця і працюйте над їх поліпшенням.

 8. Як покращити навички водіння
 9. Розворот з ручником корисний не тільки для показухи. Це відмінний спосіб вийти із заносу на високій швидкості. Також, ручник може виручити вас на слизькій дорозі. Він так само додасть вам упевненості на нерівній дорозі.

 10. Як покращити навички водіння
 11. Попрацюйте над навичкою екстреного гальмування. Якщо ваш автомобіль оснащений системою ABS, вимкніть її на час тренувань.

 12. Як покращити навички водіння
 13. Слідкуйте за ситуацією на дорозі, намагайтеся відстежити і запам'ятати всі небезпечні ситуації. Потім, обміркуйте, як можна було б їх уникнути, і попрацюйте над маневрами, які допомогли б з них вийти.

 14. Як покращити навички водіння
 15. Навчіться здавати назад використовуючи тільки бічні дзеркала. Коли оволодієте цим, ви зрозумієте, що це один з найбільш корисних навичок для водія.

 16. Як покращити навички водіння
 17. Потренуйтеся навику гальмування в поворотах. Відпрацьовуйте навик на великому полігоні, а не на дорозі.

 18. Як покращити навички водіння
 19. Перевіряйте гальма перед тим, як починати рух.

Поради


 • Неважливо наскільки ви добре водите, не красить цим на дорозі. Гепард - найшвидша тварина на планеті, але він біжить тільки тоді, коли це дійсно необхідно.

 • Практика - це все. Ви не зможете навчитися водити машину, сидячи за комп'ютером.

 • Практикуйтеся виконувати складні маневри, наприклад розворот з ручником, на невеликій швидкості, потім поступово нарощуйте швидкість. Це дозволить вам краще відчувати машину і зрозуміти, що вас чекатиме на високих швидкостях.

Попередження

 • Переконайтеся, що автомобіль повністю справний, перед тим як приступати до тренувань! Якщо підвіска несправна, або автомобіль поводиться непередбачувано, ви можете поставити під загрозу власне життя!

 • Переконайтеся, що гума в хорошому стані і добре накачана. Знос не повинен перевищувати рекомендованого. Зношені шини можуть вас підвести і ви потрапите в небезпечну для життя ситуацію.

 • Важкі транспортні засоби: джипи, пікапи, мікроавтобуси не призначені для розворотів з ручником. Перш ніж пробувати задіяти ручник, спочатку ретельно вивчіть поведінку автомобіля на різних швидкостях, в іншому випадку, ви можете перевернутися.