Як поліпшити свої водійські навички


Водіння автомобіля - це мистецтво, яким може оволодіти кожним. Деяким це дається просто, іншим потрібно докласти зусиль.

Кроки


Метод 1 з 2: Перш ніж ви сядете за кермо


 1. Як поліпшити свої водійські навички
 2. Повторіть правила дорожнього руху. Це допоможе вам освіжити в пам'яті правила, які ви забули. У деяких виданнях містяться корисні для водія поради.

 3. Як поліпшити свої водійські навички
 4. Не нервуйте. Нервозність тільки погіршить ваше водіння. Чи не накручуйте себе думками про те, що робити в кожен момент. Розслаблений водій менше помиляється, швидше вчиться і швидше усвідомлює і виправляє свої помилки. Тиха спокійна музика добре допомагає розслабитися.

 5. Як поліпшити свої водійські навички
 6. Добре висипайтеся. Коли ви сонний, вам складніше реагувати вчасно на все, що відбувається навколо вас. Хороший сон за день до уроку водіння допоможе вам залишатися розслабленим і провести урок більш результативно.

 7. Як поліпшити свої водійські навички
 8. Максимально звільніть собі огляд. Приберіть всі прикраси, які бовтаються під лобовим склом і закривають дзеркала. Ці аксесуари звужують ваш кругозір і відволікають вас.

Метод 2 з 2: Коли ви сядете за кермо

 1. Як поліпшити свої водійські навички
 2. Постійно практикуйтеся. Якщо ви будете практикуватися їздити в різних умовах, це дуже позитивно відбитися на ваших навичках водіння.

 3. Як поліпшити свої водійські навички
 4. Замислюйтесь на тим, що роблять водії навколо вас. Це буде дуже корисно. Намагайтеся продумувати ваші дії на кілька кроків вперед, це зменшить кількість моментів, коли ви вагайтесь, і знизить кількість аварійних ситуацій.

 5. Як поліпшити свої водійські навички
 6. Звертайте увагу на те, хто їде з вами. Якщо ви розумієте, що людина буде відволікати вас, попросіть його сісти на заднє сидіння і не відволікати вас розмовами.

 7. Як поліпшити свої водійські навички
 8. Дійте впевнено. Сумніви за кермом будуть створювати аварійні ситуації. Якщо ви зібралися виконати маневр, переконайтеся, що він безпечний і виконуйте. Нерішучі водії, які виконують незрозумілі маневри, створюють небезпечну дорожню ситуацію.

 9. Як поліпшити свої водійські навички
 10. Цікавтеся погодними умовами. У безлічі випадків, погода може ускладнити завдання водієві. Намагайтеся уникати складних погодних умов, стежачи за прогнозом погоди. Тренуйтеся водити машину в погану погоду, в місцях, де вам ніхто не заважатиме, наприклад, на занедбаних парковках.

 11. Як поліпшити свої водійські навички
 12. Чи не виробляли за кермом. Небезпечною їздою ви покажете всім тільки наскільки ви не впевнені у своїх навичках.

 13. Як поліпшити свої водійські навички
 14. Ведіть автомобіль плавно. Хороший водій може легко двома плавними маневрами обігнати автомобіль по зустрічній смузі, в той час як їзда «смикання» водія виглядає небезпечною навіть на прямій дорозі. Є одне просте правило: завжди оцінюйте дорожню ситуацію перед тим, як почати маневр. Якщо ви зважилися на маневр - не вагався. Наприклад, обгін по зустрічній смузі - маневр, на який складно зважитися. Як тільки ви ясно дасте зрозуміти про свій намір, інші водії допоможу вам обігнати їх, знизивши швидкість і посунувши ближче до узбіччя, вам навіть не доведеться прискорюватися або сильно виїжджати на зустрічну смугу. Страхи й сумніви, що у вас не вистачить відстані, швидкості і потужності двигуна, щоб завершити обгін змусять вас різко загальмувати посеред маневру, що створить аварійну ситуацію для водія, який сповільнилося і посунувся на дорозі, щоб дати вам місце.

 15. Як поліпшити свої водійські навички
 16. Знайте свій автомобіль. Вивчіть, як автомобіль поводиться на максимальній швидкості, як розганяється, який мінімальний радіус розвороту, і навчитеся відчувати габарити. Якщо ви досвідчений водій 18 колісної фури, який може проїхати між фішками, що стоять на 5 см ширше ніж його передні колеса - для вас це не буде проблемою. Якщо ви тільки отримали водійські права - вам потрібно більше практики.

 17. Як поліпшити свої водійські навички
 18. Бійтеся великих вантажівок. Ніколи не подрезайте фури! Професійні далекобійники можуть передбачити ситуації, в яких молодий водій може потрапити в смертельну пастку. Якщо ви початківець водій, майте на увазі, що сучасні вантажівки дуже швидко прискорюються і повільно гальмують! Якщо ви повертаючи ліворуч вирішили проскочити перед 20 тонним Mercedes Actros, який їде вам на зустріч, не думайте, що він їздить повільно тільки по тому, що він великий! Сучасні вантажівки можуть розвивати швидкість до 170 км / год, що особливо небезпечно, якщо вони навантажені, і більшість з них розганятися від 0 до 100 швидше, ніж ваш автомобіль.
  • Ні в одному ДТП, де легковий автомобіль і вантажівка зіткнулися в лобову, легковий автомобіль не залишився цілий!


  Поради

  • Почитайте інструкцію з експлуатації для вашого автомобіля, щоб знати всі нюанси його водіння. Якщо ви раптово під дощ, ви точно повинні знати, де знаходиться вимикач склоочисника.

  • Продумуйте маршрут. Хороші водії повинні вміти орієнтуватися. Постійні сумніви: «куди вам згорнути» і «не пропустили ви поворот», будуть відволікати вас від водіння.

  • Якщо у вас немає доступу до інструкції, перед початком водіння вивчіть всі важелі управління і приладову панель.

  • Сховайте на час водіння від усіх відволікаючих речей: мобільного телефону, плеєра і т.д ..

  • Намагайтеся не їздити на автомобілях в поганому стані. Це допоможе вам зберегти контроль над автомобілем в більшості ситуацій.

  • При збиранні автомобіля мийте лобове скло з обох сторін: зовні і зсередини. Багато водії не мот лобове скло зсередини, і воно з часом стає каламутним.

  Попередження

  • Якщо ви брали алкоголь або ліки з седативним ефектом, зачекайте 12:00 перш, ніж сідати за кермо.

  • Не кажіть по мобільному телефону під час водіння.

  • Бійтеся агресивних водіїв і намагайтеся триматися від них осторонь.

  • Не їжте за кермом.

  • Намагайтеся менше їздити по ночах.

  • Не сідайте в автомобіль, якщо ви не готові до водіння.

  • Якщо ви перебуваєте в стані стресу, утримайтеся від водіння автомобіля. Зупиніться, закрийте очі і порахуйте до 10.