Як керувати автомобілем у нічний час


Водіння в нічний час може викликати труднощі в першу чергу у новачків і менш досвідчених водіїв. Однак досвід, спільно з деякими незначними коригуваннями, допоможе вам позбутися почуття тривоги і підвищити рівень безпеки руху для вас та інших учасників дорожнього руху.

Кроки


  Як керувати автомобілем у нічний час
 1. Прийміть всі запобіжні заходи, до яких ви вдаєтеся під час водіння при денному освітленні. Пристебніть ремені, налаштуйте сидіння і дзеркала, надіньте гарнітуру (або, принаймні, приберіть стільниковий телефон), виберіть радіостанцію і зробіть кілька глибоких вдихів і видихів. Глибоке дихання допомагає розслабитися під час водіння в стресовому стані. Будьте завжди пильні.

 2. Як керувати автомобілем у нічний час
 3. Володійте правильними прийомами безпечного водіння. Що ви повинні робити, якщо в темний час доби до вас наближається автомобіль з включеним дальнім світлом фар? Відповідь - погляньте на праву сторону своєї смуги руху (або на ліву у Великобританії), при цьому ваше периферійний зір повинно повідомити вас про небезпеку. Такі поради можна знайти в більшості довідників для водіїв. Прочитайте їх уважно і зафіксуйте в своїй пам'яті. Зберігайте копію довідника для водія або перелік рад у бардачку для того, щоб швидко знайти довідкову інформацію, якщо ви втратите впевненість у своїх знаннях.

 4. Як керувати автомобілем у нічний час
 5. Розслабтеся. Найгірше, що ви можете зробити - це почати турбуватися. Якщо ви відчуєте зростання почуття неспокою, то продовжуйте глибоко дихати, відволікаючи свій розум від тривог переводячи свою увагу на пейзаж і уважно вивчаючи всі знаки на дорозі.

 6. Як керувати автомобілем у нічний час
 7. Дотримуйтесь обмеження швидкісного режиму. Рухайтеся відповідно до обмеження, але не перевищуйте його, - так у вас буде час для маневру, якщо воно вам знадобиться. Чим швидше ви їдете, тим менше часу у вас буде для того, щоб відреагувати на небезпечну ситуацію. Постійно дотримуючись обмежень швидкісного режиму, ви знижуєте ризик виникнення аварії.

 8. Як керувати автомобілем у нічний час
 9. Переконайтеся, що ваші фари і освітлення приладової панелі під час руху знаходяться в нічному режимі, ви можете бачити дорогу і зчитувати всі показники. Так чи інакше, в багатьох місцях ви зобов'язані це зробити за законом. Використовуйте дальнє світло тільки тоді, коли їсте по сільській місцевості, і завжди відключайте його, коли ви наближаєтеся до зустрічного руху або пагорбу для того, щоб запобігти осліплення інших водіїв.

Поради


 • Періодично перевіряйте працездатність всіх освітлювальних вогнів вашого транспортного засобу, особливо в зимовий час, оскільки взимку, зазвичай, доводиться більше їздити в темний час доби. Для того, щоб спростити цей процес, ви можете перевірити їх працездатність в парі зі своїм другом, або ж ви можете оцінити відображення свого власного транспортного засобу в вікнах будівель зі скляним фасадом.

 • Не відволікайтеся під час водіння, але і не сосредотачивайте увагу виключно на дорозі. Це може повалити вас у стан гіпнозу і ви можете подумки відключитися на мить. Дивіться навколо свого автомобіля і спостерігайте за ландшафтом.

 • Встановіть дзеркало заднього виду в низьке положення (нічний режим) для того, щоб зменшити освітлення від задніх ліхтарів.

 • Утримуєте лобове скло і фари в чистоті.

 • Якщо вас турбує слабка видимість в нічний час, то підберіть собі сонцезахисні окуляри з жовтими або яскраво-помаранчевими тонованими лінзами. Якщо носити їх вночі, то об'єкти будуть здаватися яскравіше.

Попередження

 • Завжди пристібайтеся ременем безпеки і заохочуйте своїх пасажирів надходити також.

 • Не сідайте за кермо п'яним.

 • Не сідайте за кермо, якщо ви втомилися. В деяких країнах, водіння в занадто сонному стані розцінюється також як водіння в нетверезому вигляді. Це небезпечно незалежно від закону.