Як управляти машиною при русі на задній передачі


Якщо вам потрібно припаркуватися паралельно або на задньому ході, виїхати з вузького глухого кута, або якщо ви хочете дати задній хід просто для різноманітності, то рішенням буде задня передача. Дізнайтеся про додаткові переваги та складнощі водіння заднім ходом, а також можливі ризики неконтрольованих дій.

Кроки


  Як управляти машиною при русі на задній передачі
 1. Зупиніть машину, увімкнути аварійну сигналізацію і переключіться на задню передачу. Це перший і самий логічний крок. Для ручних коробок передач перемикання на задню передачу не сильно відрізняється від перемикання на першу: дайте машині повністю зупинитися, натисніть педалі зчеплення і гальма, переведіть важіль коробки передач в положення R (задній хід) і починайте рухатися. У деяких машинах, щоб перемістити важіль на задню передачу, потрібно натиснути на ньому кнопку, в деяких для перемикання потрібно втиснути важіль вниз, а в деяких воно здійснюється без будь-яких спеціальних дій. У разі автоматичних коробок все відбувається трохи по-іншому: звичайно ж у вас не буде педалі зчеплення, але залежно від конфігурації автомобіля вам потрібно буде натиснути або на педаль гальма, або кнопку на важелі. Загальне для автоматів те, що вам потрібно буде потягнути важіль в положення R.

 2. Як управляти машиною при русі на задній передачі
 3. Налаштуйте дзеркала. Налаштувавши дзеркала, ви зможете краще контролювати те, що відбувається зовні машини. Деякі не чіпають їх взагалі, тоді як іншим подобається опускати дзеркало з боку пасажира, щоб воно показувало заднє колесо. Все це зводиться до особистих вподобань та досвіду. З часом ви звикнете до габаритних розмірів вашого автомобіля, і вам більше не потрібно буде налаштовувати дзеркала.

 4. Як управляти машиною при русі на задній передачі
 5. Поверніться, або не повертайтеся. При водінні на задній передачі це велика дилема: чи потрібно дивитися тільки в дзеркала, або повертатися, щоб дивитися через заднє скло? Повертатися вчать на курсах водіння, але чи так це необхідно? Дивлячись в заднє скло, ви краще відчуваєте реальні відстані, але при цьому ви залишаєте бік водія без огляду, через що вам доведеться постійно повертатися і дивитися, що там відбувається. Крім того, на деяких автомобілях немає заднього скла, або ж воно може бути занадто маленьким, щоб через нього можна було що-небудь побачити. З іншого боку, водіння по дзеркалах вимагає хорошого знання габаритних розмірів автомобіля і загального розташування на дорозі. Якщо ви водите американську машину (вироблену в основному для американського ринку), то ви швидше за все помітили попередження 'Objects in mirror are closer than they appear' ('Об'єкти в дзеркалі ближче, ніж вони здаються'). Це може бути проблемою, оскільки створюється помилкове відчуття простору, особливо якщо враховувати той факт, що об'єкти у внутрішньому дзеркалі зазвичай більше, ніж здаються. Однак це можна легко виправити, вам потрібно всього лише опустити дзеркала, щоб краще бачити задні колеса і задній бампер. Вийде гарний орієнтир: ви можете довіряти їм, оскільки вони теж здаються ближчими і відповідають за розміром оточуючих об'єктів.

 6. Як управляти машиною при русі на задній передачі
 7. Їдьте повільно. Як правило, задня передача - найпотужніша передача автомобіля; це означає, що вона дає найсильніший ривок, і рух починається набагато швидше, ніж на першій передачі. Ви повинні враховувати це і розумно дозувати потужність.

 8. Як управляти машиною при русі на задній передачі
 9. 'Направо - це наліво, а наліво - це направо'. Незважаючи на те, що багато згадують це, коли мова йде про водіння заднім ходом, дане твердження справедливо тільки в тому випадку, якщо ви уявляєте собі поворот передній частині машини. При водінні заднім ходом і повороті керма вліво машина поверне наліво, тому що ви хочете повернути ліворуч задню частину машини. У відповідь на поворот задній частині машини наліво її передня частина поверне направо. Це відбувається лише тому, що кермо повертає передні колеса, але при цьому ви все ще повертаєте наліво, чи не так?

Поради


 • Доброю ідеєю буде потренуватися здавати назад і водити на задній передачі, перш ніж вам дійсно знадобиться це.

 • Хоча в ПДД деяких країн включення аварійної сигналізації не є обов'язковим, все ж краще включити її, бо так ви дасте їдуть позаду і попереду вас машинам знак про те, що ви збираєтеся робити.

 • Якщо ви керуєте вантажним мікроавтобусом, переробленим в пасажирський, то на ньому може бути встановлено охоплює задні колеса маленьке дзеркало, тому необхідність настройки дзеркал відпадає.

Попередження

 • Щоб уникнути штрафів, вивчіть місцеві ПДР: в різних країнах існують різні правила щодо водіння заднім ходом. Як було сказано вище, в деяких країнах обов'язкове аварійна сигналізація, а в деяких навіть можна в'їжджати на дорогу з однорядним рухом по зустрічній смузі, якщо ви їдете на задній передачі (вкрай не рекомендується робити це, в деяких країнах це дозволено, щоб проїжджати короткі дистанції до парковки без необхідності об'їзду або для того, щоб з'їжджати з дороги в тому випадку, якщо вона заблокована).

 • Пам'ятайте, що машину повертають передні колеса, навіть якщо ви їдете назад. Це означає, що у передній частині машини буде більший радіус розвороту, ніж у задній. Також саме тому паркуватися паралельно можна тільки на задньому ході.

 • У більшості країн не дозволяється виїжджати на головну дорогу з паркувальних місць, гаражів або під'їзних доріг на задньому ході. Подумайте над тим, щоб заїхати на них заднім ходом.