Як управляти паровим локомотивом


Для управління локомотивом потрібно багато років практики і навчання. Це керівництво призначене для тих, кому цікаво, як управляються паровози. Дані навички можна випробувати на симуляторі паровоза. У керівництві описано, як почати рух, утриматися на рейках і зупинитися.

Кроки


  Як управляти паровим локомотивом
 1. Потягніть реверсер вперед - схопите величезний важіль, що стирчить з підлоги, стисніть ручку, штовхніть важіль вперед і дайте ручці встати у вихідну позицію.

 2. Як управляти паровим локомотивом
 3. Відкрийте продувний кран циліндра - знайдіть середнього розміру кран перед вами, на бойлері, або тонкий важіль на підлозі перед вами. Поверніть кран за годинниковою стрілкою або потягніть важіль на себе.

 4. Як управляти паровим локомотивом
 5. Увімкніть фари - над вами, на стелі, або на стіні кабіни повинна знаходитися велика плоска напівкругла коробка. Натисніть на кнопку на круглій стороні коробки.

 6. Як управляти паровим локомотивом
 7. Подуйте в свисток, сигналізуючи про швидке відправленні - зверху або перед вами повинен бути провід або ручка від свистка. Потягніть вниз кабель або ручку двічі, щоб дати два коротких гудки.

 8. Як управляти паровим локомотивом
 9. Відпустіть гальма - два горизонтальних латунних важеля повинні бути біля вашої лівої руки. Верхня повинна бути повернена справа наліво, щоб відпустити гальма.

 10. Як управляти паровим локомотивом
 11. Дайте газ, щоб почати рух - дуже довгий важіль перед вашим обличчям - це ручка газу. Міцно візьміться за неї і потягніть на себе. Як тільки паровоз рушить, поверніть важіль назад, щоб не розганяти надто швидко. Поступово додавайте газ. Слідкуйте за вихлопом циліндра і закрийте його, коли буде виходити тільки пар. Повільно рухайте реверсер до вертикального стану, але не доводьте до нього. Він працює як коробка передач і впускає менше пара на хід циліндра. Це дозволяє більш ефективно витрачати пар і не перенапружувати растопщіка. Якщо колеса локомотива починають ковзати, повністю приберіть газ. Ковзаючі колеса не виробляють тягу. Це лише завдає шкоди локомотиву і може призвести до серйозних несправностей. Використовуйте гудок і дзвін на всіх перехрестях і в жодному разі не перевищуйте швидкість. Це дуже небезпечно.

Поради


 • Симулятор можна знайти в залізничному музеї. Ви нікуди не поїдете, зате зможете відчути звуки важелів і вібрації.

 • Існують збережені парові залізниці (наприклад, у Сполученому Королівстві), де можна навчитися керувати паровозом. Це, правда, може досить дорого коштувати. Зате дуже весело, тому що там все по-справжньому.

 • Це дуже спрощене керівництво. Використовуючи його, вас не вдасться впоратися з паровозом, не пошкодивши його. Деякі залізничні музеї також дозволяють управляти локомотивом під наглядом.

Попередження

 • Управління паровозом без наявності необхідної кваліфікації може призвести до серйозних травм, смерті і судових розглядів. Управління паровозом без дозволу є порушенням закону. Даний посібник слід використовувати для управління симуляторами або уяви.