Як управляти кермом автомобіля


Чи знаєте ви, як правильно управляти кермом машини? Існує кілька різних технік управління, і в цій статті ми розповімо про простих і ефективних прийомах, а також про їх можливі поєднаннях.

Кроки


 1. Як управляти кермом автомобіля
 2. Якщо ви ведете машину по прямій, тримайте руки на кермі в положенні 9:15. Уявіть, що кермо - це годинник. Ваша ліва рука повинна знаходитися там, де 9, а права - де 15 (або 3). Тримайтеся за кермо двома руками. Це дозволить вам контролювати машину, забезпечить безпеку руху і легку керованість автомобіля. Крім того, вам буде зручно користуватися важелями включення повортніков і кнопками перемикання на кермі. Якщо ви їдете по асфальту, великі пальці повинні знаходитися над перегородками, а якщо по грунтовій дорозі - лежати на перегородці.
  • Пам'ятайте, що вам слід тримати кермо досить міцно для того, щоб контролювати машину належним чином. Але не варто упиватися в кермо навіть на крутих поворотах. Тримайте його впевнено, але не пережимайте, бо інакше руки втомляться дуже швидко.


  • Як управляти кермом автомобіля
  • При русі по прямій або при проїзді невеликих поворотів тримайте кермо в положенні 9:15 і злегка повертайте його в потрібну сторону. Робіть так само навіть тоді, коли ситуація вимагає швидкого повороту. Не забувайте, що кермо можна обертати на 270 градусів, а не тільки на 190. Потренируйтесь.

  • Як управляти кермом автомобіля
  • При повороті краще класти руку на верхню частину керма і повертати кермо в потрібну сторону, не натискаючи на нього. Більшість поворотів в місті можна здійснити обертанням керма на 180 градусів, при цьому друга рука повинна залишитися у вихідному положенні. Після повороту поверніть руку, яка виконувала поворот, в попереднє положення (пам'ятайте, що великий палець повинен знаходитися над перегородкою керма). Завдяки такому положенню рук повертати вам буде зручно, і ви зможете робити це швидко.

  • Як управляти кермом автомобіля
  • Якщо вам потрібно зробити різкий поворот або якщо у вас автомобіль з великим діапазоном повороту керма (наприклад, вантажівка), схопитеся рукою, яка буде обертати кермо в потрібну сторону, за нижню частину керма, перевернувши її догори ногами. При повороті вона опиниться під другою рукою. Якщо зробити так двічі, ви розвернетеся.

  • Як управляти кермом автомобіля
  • При повільній парковці покладіть обертає руку долонею на кермо. Якщо вам потрібно повернути в інший бік, поміняйте руки. Рука, яка не бере участі в маневрі, повинна плавно підніматися вгору, щоб завжди бути готовою брати участь в повороті.

  Поради


  • Однією з частих помилок є занадто повільне проходження різких або плавних поворотів. У сучасних машинах рульове управління здатне чітко направити машину в поворот, а тертя рівномірно розподілиться по передніх колесах. На мокрій дорозі це може статися з невеликою затримкою, тому варто врахувати цей час і не повертати кермо занадто сильно.

  • Деякі водії тримають кермо в положенні 10: 2. Така позиція знімає напругу з плечей, але у неї є ряд недоліків:
  • Таке становище не сприяє керованості на будь-якій швидкості. Крім того, руки будуть прагнути сповзти ще вище, а це може призвести до травми, якщо спрацює подушка безпеки. Крім цього, руки з такого становища часто переходять в перехресну позицію, а це саме небажане положення рук на кермі. Зап'ястя виявляються в уразливому становищі через те, що постійно рухаються. Якщо у вас тремтять або рухаються зап'ястя в положенні 9:15, це означає, що ви взялися за кермо неправильно (тобто не охопили долонею задню частину керма).

  • Кермо не розрахований на такий стан рук. У багатьох машинах на кермі є невеликі виступи в внутрішньої сторони, однак за них не потрібно хапатися - вони зроблені для того, щоб утримувати руки в положенні 9: 3.

  • Позиція 10: 2 не завжди зручна. Вона піддає хребет додаткового навантаження. Крім того, при повороті така позиція обмежує обертання керма, через що вам доведеться зрушувати руки. Якщо ви повертаєте обома руками, вони не будуть працювати симетрично і не зможуть дублювати рухи один одного. Обидві руки немов врізаються в поворот, тіло втрачає рівновагу, зап'ястя перекручуються, руки схрещуються, і все навантаження припадає на м'язи плечей, що призводить до болю в м'язах і втрати контролю над дорогою. Крім цього, ви перестанете розуміти, як сильно повернені передні колеса. Ви не зможете надійно утримувати кермо, через що той може вислизнути з рук, і повернутися до вихідного положення керма буде складніше. У позиції 9:15 ви можете утримувати кермо навіть після повороту завдяки виступам, які фіксують пальці. У вас також буде можливість розім'яти затерплі пальці, не побоюючись створення аварійної ситуації.

  • Таке положення погіршує маневреність. У позиції 10: 2 необхідно повертати кермо на 45 градусів, а в позиції 9:15 - лише на 40. Це невелика різниця, але при повороті в положенні 10: 2 зап'ясті перекручується, що негативно впливає на координацію рук, плечей і рівновагу всього тіла . Максимальний кут повороту в такому положенні складає 180 градусів. У позиції 9:15 навіть якщо руки схрещені, тіло буде залишатися в зручному положенні, і при повороті ви зможете міцно тримати кермо і обертати кермо сильніше (до 270 градусів). Такий спосіб управління кермом оптимально підходить для аварійних ситуацій з необхідністю різко піти від зіткнення.

  • Положення 10: 2 небезпечно. Руки будуть поступово сповзати вгору, а це негативно позначиться на манері управління. Ви перестанете розуміти, як сильно повернені передні колеса, а при спрацьовуванні подушки безпеки руки можуть сильно постраждати. У випадку аварії руки полетять вперед на швидкості як мінімум 45 кілометрів на годину, а подушка безпеки розкриється на швидкості 90 кілометрів на годину. Це може призвести до перелому рук і травм особи, оскільки подушка відкине руки саме в обличчя. Крім того, при такому положенні рук великі пальці не будуть зафіксовані виступами на кермі. Якщо руки не будуть сповзати вище, ніж 10: 2, ризик перелому великих пальців буде мінімальним, але пам'ятайте, що опускає руки нижче, ви ніяк не покращуєте становище, оскільки це все одно не знімає напругу з плечей. З цієї причини краще всього тримати руки в позиції 9:15.

  • Положення 10: 2 обмежує рух рук. Вам стане складніше дотягуватися до важелів включення ближнього і дальнього світла і клаксона. Навіть якщо якісь кнопки управління знаходяться не на кермі (наприклад, перемикання кондиціонера, радіо та інші), вони все одно будуть розташовуватися на більшій відстані від рук проти становищем 9:15. У позиції 9:15 ви з легкістю зможете розминати затерплі пальці, не відпускаючи кермо, і включати поворотники навіть при повороті керма. У деяких машинах руки в положенні 10: 2 закриють частину приладової панелі.

  • Водіям старих машин і позашляховиків раніше рекомендувалося тримати руки у високому положенні (аж до 11: 1), оскільки це дозволяє знизити ризик занесення при повороті. Проте в таких машинах навіть при положенні 10: 2 машина може перекинутися. У сучасних автомобілях положення 9:15 дозволить вам повністю управляти машиною.

  • Позиція 10: 2 неефективна. Вона являє собою компроміс між керованістю і комфортом. Передбачається, що таке положення забезпечує комфорт при русі по прямій дорозі, проте це не так. Положення рук впливає не тільки на керованість - від нього залежить простота доступу до важелів і кнопок управління і безпеку в цілому. Тому положення 10: 2 не рекомендується навіть на трасах і при русі в пробці. Можна перемістити руки в це положення на короткий проміжок часу на трасі, щоб зняти напругу з м'язів.


 3. Не рекомендується перехрещувати і переставляти руки при повороті. Безліч рухів негативно позначається на плавності повороту.

 4. Переставлення рук виправдане лише при проходженні крутих поворотів. В інших випадках краще просто плавно повертати кермо - так ви будете розуміти, наскільки сильно повернені колеса, і повернути машину в початкове положення буде набагато простіше. Крім того, поворот без переставлення рук займе менше часу, і при необхідності ви навіть зможете повернути, тримаючи кермо однією рукою.
  • При швидкому повороті утримуйте руки в положенні 9:15. Це дозволить вам надійно тримати кермо і краще відчувати швидкість; крім того, вам буде простіше дотягнутися до поворотников, і весь поворот в цілому буде безпечніше. Ви будете розуміти, куди спрямовані колеса, а оскільки вам доведеться повертати більш, ніж на 30 градусів, можливості обертання керма будуть більше, що буде особливо корисно при об'їзді ям.


  • Якщо вам потрібно уникнути зіткнення, тримайте руки в положенні 9:15. Повертайте кермо в потрібну сторону до тих пір, поки передпліччя перетнуться (190 градусів), потім у зворотний бік на стільки ж градусів, а потім в початкове положення. Якщо зробити все це швидко і не натискаючи на педалі (після того, як скинете швидкість гальмом), ви опинитеся в сусідній смузі.
   • При такому маневрі руки перетнуться двічі. Ризик спрацьовування подушки безпеки буде мінімальним, але на цей ризик в будь-якому випадку доведеться піти, якщо водій захоче уникнути зіткнення. З водінням пов'язано безліч ризиків, і якщо ви хочете уникнути всіх, краще просто не сідати за кермо. Ніхто не застрахований від аварій, в яких спрацьовують подушки. Крім того, в машині можуть бути пасажири, а на дорозі - інші учасники дорожнього руху, тому вам потрібно бути гранично акуратним за кермом.


   • Деякі водії, яким подобається швидка їзда, утискують кермо, стверджуючи, що це дозволяє краще закріпити зап'ястя, завдяки чому повороти можна проходити плавніше. Однак це працює лише в тому випадку, якщо вам не потрібно повертати кермо у вихідне положення з позиції, при якій рука знаходиться зверху керма. Цей рух включає в роботу більш чутливі м'язи рук і долонь, що дозволяє повертати плавніше і з меншою кількістю зусиль, а м'язи спини при цьому забезпечують готовність у будь-який момент зробити будь-який інший маневр.

   • Деякі водії настільки бояться переломів рук від спрацювання подушки безпеки, що тримають руки в положенні 8: 4, але це найгірший з усіх можливих варіантів.
    • Такий стан не дозволяє контролювати машину і обмежує можливість повороту. Здатність контролювати поведінку машини - це перша умова недопущення зіткнення і травм як водія, так і пасажирів та інших учасників дорожнього руху.

    • Це положення небезпечно. Шанси зламати пальці при такій позиції вище. Крім того, руки будуть перехрещуватися частіше, а оскільки перетинатися вони будуть біля підстави керма, переломи при спрацьовуванні подушки безпеки неминучі.

    • Це невдала техніка управління машиною. Водіння пов'язано з підвищеним ризиком, тому краще не водити зовсім, ніж водити, не маючи можливості тримати ситуацію під контролем. Ви не можете бути впевнені в собі і машині на 100 відсотків навіть (і особливо) при положенні рук в позиції 8: 4. Крім цього, в машині можуть бути пасажири, і завжди є й інші учасники дорожнього руху, чия безпека залежить від вашої манери водіння. Здатність керувати машиною належним чином вбереже вас від зіткнень, які можуть спровокувати спрацьовування подушок безпеки, та інших аварій, в яких травми від подушок будуть найменшою проблемою.

    • Кермо не розрахований на такий стан рук. У багатьох машинах на кермі є 4 виступу, і деякі приймають їх за особливі ручки для положення 8: 4. Але якщо керуватися такою логікою, то можна вирішити, що кермо і зовсім зроблений так, щоб його можна було обертати однією рукою, тримаючись за ручку в нижній частині, а це найгірший спосіб управління кермом. Що ще важливіше, взятися за ці виступи як за ручки неможливо, оскільки так потрібно буде триматися за зовнішню, а не за внутрішню сторону керма. Такий спосіб водіння може посприяти лише перелому пальців. У деяких машинах (наприклад, в Chevrolet Cavalier) виступу тільки два, і розташовуються вони в нижній частині. Пам'ятайте, що лише в положенні 9:15 ваші пальці будуть захищені.

    • Таке положення рук сприяє розслабленій манері водіння, а це не найкращий спосіб управління машиною. В теорії низький захоплення керма повинен дозволити поворачіть кермо під великим градусом, однак такий стан рук призведе до вигину зап'ясть, що завадить вам повертати плавно.

    • Це незручно. Руки звисають, зап'ястя вигинаються, а манера їзди стає занадто ледачою. З такої позиції зручніше діставати до важеля перемикання передач, але поворотники опиняться далі. У деяких машинах на кермі є кнопки, які зручніше натискати з положення 8: 4, але вони розташовані так лише для того, щоб водій випадково не натиснула їх великими пальцями, коли його руки знаходяться в позиції 9:15.


    • Якщо ви правильно розташовуєте руки, але вони все одно зісковзують з керма, купите спеціальні рукавички для водіння. Такі рукавички виробляються з тонкої і ніжної шкіри, яка дозволяє рукам зачепитися за кермо.

    • Попередження

     • Чи не керуйте машиною однією рукою і кладіть руки долонями на кермо тільки при переміщенні по парковці.

     • Чи не хапайтеся за зовнішню сторону керма. Це поліпшить захоплення, але зап'ястя будуть вивернуті, що піддасть надмірному навантаженні м'язи кистей.

     • Не робіть різких рухів кермом, оскільки це виведе машину з рівноваги, і їй доведеться компенсувати ривки замість того, щоб притискати колеса до землі.

     • При поворотах не відпускайте кермо і не дозволяйте йому прокручуватися під руками.