Як економити бензин, якщо у вас автомобіль з механічною коробкою передач


Хоча водієві, звиклому до автоматичної трансмісії, керування автомобілем з механічною коробкою передач може спочатку здаватися складніше, ручна трансмісія має свої переваги.

Кроки


 1. Як економити бензин, якщо у вас автомобіль з механічною коробкою передач
 2. Навчіться водити машину з ручною трансмісією.

 3. Як економити бензин, якщо у вас автомобіль з механічною коробкою передач
 4. Освоївши ручну коробку передач, просто водите машину так, як ви звикли водити на автоматичній.

 5. Як економити бензин, якщо у вас автомобіль з механічною коробкою передач
 6. Перемикання на вищу передачу підвищує ліміт швидкості, яку може розвинути автомобіль. Тим не менш, неодмінно підвищувати швидкість на більш високій передачі зовсім необов'язково. Спробуйте, рухаючись на швидкості близько 50 км / год на третій передачі, переключити на четверту, але не міняйте положення педалі газу, щоб не міняти швидкість.

 7. Як економити бензин, якщо у вас автомобіль з механічною коробкою передач
 8. Зауважте, що хоча ви рухаєтеся з колишньою швидкістю, двигун авто тепер обертається з частотою 1200 - 1500 об / хв (залежно від моделі авто), тобто менше, ніж на колишній передачі.

 9. Як економити бензин, якщо у вас автомобіль з механічною коробкою передач
 10. Так як тепер двигун машини обертається з меншою частотою, він споживає менше бензину!

 11. Як економити бензин, якщо у вас автомобіль з механічною коробкою передач
 12. При їзді вгору по схилу можна трохи прискоритися, не знижуючи передачу. Однак не варто їхати надто швидко.

Поради


 • Якщо двигун обертається з меншою частотою, це не означає, що він споживає менше палива. При русі з низькою швидкістю на високій передачі знижується частота обертання двигуна, і він витрачає менше бензину, але для прискорення на високій передачі двигуну потрібно більше пального, щоб прискорити рух поршнів. Те ж саме відбувається, коли ви дуже повільно їдете на велосипеді на високій передачі і намагаєтеся прискоритися - для цього вам потрібно докладати набагато більше зусиль, ніж на низькій передачі, хоча педалі рухаються повільно. Так що не варто перевантажувати двигун - це не допоможе заощадити паливо. Якщо при русі на високій передачі потрібно підвищити швидкість руху, то знизивши передачу, ви будете витрачати паливо економніше.

 • Чим раніше ви знизите частоту обертання двигуна, набравши потрібну швидкість, тим більше бензину ви заощадите.

 • Не наближайтеся до рухається попереду автомобілями, дотримуйтеся дистанції. Так вам не доведеться часто гальмувати і прискорюватися, і взагалі перевантажувати себе і свій автомобіль, підлаштовуючись під їдуть попереду водіїв.

 • Регулюйте швидкість руху відповідно до сигналів світлофорів. Підтримуючи підходящу швидкість, ви зможете плавно зупинитися на наступному червоному сигналі, або навпаки, продовжувати рух за інерцією, коли вам горить зелене світло. Основний знос зчіпною механізму відбувається при гальмуванні на першій передачі, так що, уникаючи зайвого гальмування, ви заощадите пальне і збережіть деталі автомобіля від зносу.

 • Коли ви плавно відпускаєте педаль зчеплення, рушаючи з місця, натискайте педаль газу несильно, лише для підтримки необхідної частоти обертання двигуна. Так ви не будете піддавати двигун непотрібною навантаженні.

 • Ручна трансмісія допоможе економити гроші не тільки на паливі, але і безпосередньо на самому автомобілі. Автомобілі з ручною трансмісією коштують приблизно на 50 000 рублів дешевше тієї ж моделі з автоматом, і не вимагають регулярної додаткової заміни гідравлічних рідин і фільтрів. До того ж безпосередній контроль водія над передачею набагато ефективніше автоматичного контролю. Побачивши попереду нахил дороги, ви заздалегідь переключаєте передачу, тоді як автоматична коробка перемикається, тільки опинившись на схилі і почавши спуск.

 • У багатьох ситуація можна рухатися на нейтральній передачі, у вільному русі. Трансмісія автомобіля велику частину часу перебуває в нейтральному положенні (коли стоїть, і в моменти перемикання швидкості), так що ви просто трохи збільшуєте час її перебування в цьому стані. Передбачаючи сигнали світлофора, ви можете рухатися від перехрестя до перехрестя по інерції на нейтральній передачі, в результаті ресурси двигуна і трансмісія використовуються економно. А у дощову погоду такий спосіб руху ще й безпечніше, оскільки дозволить уникнути ковзання при гальмуванні. Існує чимало доріг, на яких можна проїхати кілька кілометрів на нейтральній передачі, підтримуючи при цьому безпечну швидкість.

 • Навіть коли рух машини здійснюється повністю за рахунок сили гравітації вниз по схилу, більшість автомобілів витрачають більше палива на низьких передачах, ніж на нейтральній або високих. Ймовірно, це пов'язано з необхідністю підтримувати робочу температуру і / або готовність двигуна для подальшого прискорення.

Попередження

 • У деяких регіонах США заборонено рухатися вниз по схилу на нейтральній передачі, хоча факт порушення складно встановити і довести, а на особливо крутих схилах такий рух навіть може бути небезпечним. Кожен водій повинен добре знати місцеві правила дорожнього руху та дороги в околицях.

 • Ніколи не зупиняйте автомобіль на світлофорі допомогою перемикання передач, неважливо як скоро ви очікуєте зміни сигналу. Для цього потрібні гальма.

 • Несправності трансмісії вкрай серйозні. Трансмісія в пасажирському автомобілі розрахована на 150 000 і більше кілометрів. Грубе водіння, зношуються коробку передач, може дорого вам коштувати. У разі вибору, краще дати навантаження на гальма. Набагато дешевше замінити всі чотири гальмівних колодки, ніж трансмісію.

 • Використання більш високої передачі, ніж потрібно, може бути небезпечним. Чим вище передача, тим менше діапазон доступного прискорення. Будьте пильні!

 • На автомобілі з ручною трансмісією ЗАВЖДИ рушайте з місця тільки з першої передачі, в крайньому випадку, з другої, інакше може стихнути двигун, а якщо він не затихне, може серйозно постраждати зчіплюючий механізм.

 • Коли автомобіль з інжекторним двигуном їде на передачі, а бензин не подається в двигун натисканням педалі газу, наприклад, вниз по схилу, він витрачає зовсім мало палива.

Що вам знадобиться

 • Автомобіль з ручною трансмісією, зареєстрований і пройшов техогляд.

 • Діючі водійські права.

 • Завжди пристібати ремінь безпеки.