Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач


Тоді як ціна на паливо зростає, багато водіїв, заправляючись у колонки, розмірковують про те, як би заощадити свої гроші. З цієї статті ви дізнаєтеся, як максимально скоротити витрату палива дизельного автомобіля.

Кроки


 1. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 2. Виберіть одну підходящу заправну станцію і заправляйтеся там поки прямуєте рекомендаціям, зазначеним нижче. Не всі види дизпалива мають однакову якість. Деякі види палива «брудніше» інших і їх використання може негативно відбитися на витраті палива. Міняючи заправні станції, ви перемикаєтеся з одного дизпалива на інше, тому заправляйтеся в одному місці. Знайдіть заправну станцію з найнижчою ціною на дизпаливо і з можливістю самообслуговування. Деякі станції предосатвляют знижки, якщо ви оплачуєте готівкою або дебетовою карткою. Ваш автомобільний дилер порекомендує найбільш підходящу заправну станцію для вашого автомобіля.

 3. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 4. Обов'язково забезпечте технічне обслуговування двигуна і переконайтеся, що всі свічки розжарювання функціонують справно. Через несправну роботи свічок розжарювання доводиться витрачати час на запуск двигуна, що в свою чергу призводить до витрати палива.

 5. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 6. Проконсультуйтеся у вашого автодилера, яку паливну присадку краще використовувати для вашого дизельного двигуна. Багато присадки збільшують споживання палива, але захищають двигун від забруднень. Вирішальним фактором тут буде співвідношення вартості цієї присадки і частоти її застосування до вартості палива.

 7. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 8. Якщо ви вирішили заправитися, завжди намагайтеся заправити палива стільки, щоб його вистачило на всю дорогу. Так вам набагато легше буде підраховувати витрата палива.

 9. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 10. Заправляйтеся тільки тоді, коли ваш бак спорожніє. Це також полегшить підрахунок витрати палива.

 11. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 12. Обнуляє шляховий одометр щоразу перед тим, як заправляєтеся.

 13. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 14. Звертайте увагу на попереджувальні написи на кришці паливного бака автомобіля. Наприклад, у випадку з дизельними двигунами, на кришку бака може бути нанесений напис «НЕ ДОЗАПРВЛЯЙТЕ». Якщо у вас є така напис, візьміть до відома рекомендацію і попереджайте про це операторів АЗС, заправляющих ваш автомобіль.

 15. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 16. Перед запуском двигуна, завжди перевіряйте, чи показує індикатор ланцюга розжарення свічок, що двигун готовий до запуску. В цьому випадку лампочка індикатора, як правило, гасне. Якщо ви запустите двигун перед тим, як згасне лампочка індикатора, є ймовірність того, що ви даремно витратите паливо. При більш низькій температурі, деякі автодилери рекомендують робити повторне підключення свічок розжарювання, щоб сильніше їх розігріти. Для цього включіть запалення, і коли індикатор вкаже на готовність до запуску двигуна, вимикайте запалювання і повторіть весь цикл ще раз. Для деяких моделей автомобілів це дозволить більш економно витрачати паливо при холодному запуску двигуна. Крім того, для розжарювання свічок паливо не потрібно, тому цей спосіб не принесе вам ніяких збитків.

 17. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 18. На витрата палива впливає стиль водіння не залежно від того, дизель у вас або газ. Єдине, що можна зробити, щоб значно зменшити витрату палива - це змінити стиль водіння. Якщо ваша мета - оптимальна економія палива, вам доведеться опинитися від агресивного, гоночного стилю водіння, якщо ви є його шанувальником.

 19. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 20. У кожного двигуна є свій режим найбільшої продуктивності. Як правило, це режим роботи при швидкості 100 км / год на 5ой передачі. Але він може варіюватися залежно від автомобіля. Набираючи звичні 20 км / год понад дозволеного ліміту швидкості, ви значно збільшуєте витрата палива.

 21. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 22. Якщо на вашому автомобілі встановлена ​​система автоматичної підтримки швидкості руху, користуйтеся їй постійно, щоб не збільшувати швидкість машинально. Ваш бортовий комп'ютер буде більш ефективно підтримувати швидкість на одному рівні, ніж ви. Водії схильні до надмірної корекції швидкості руху, надто збільшуючи її потім гальмуючи або знижуючи швидкість, знову її збільшуючи і т.д. З кожним разом дарма витрачатися трохи палива.

 23. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 24. При їзді намагайтеся якомога швидше переключитися на підвищену передачу. Виробіть звичку якомога менше їздити на низьких передачах. І навпаки, включите знижувальну передачу (або прискорте) як тільки відчуєте, що автомобіль важко справляється з їздою на високій передачі. Ви не повинні відчувати тиск на коробку передач, але більшість водіїв схильні сповільнювати перехід на підвищені передачі на кілька сотень оборотів в хвилину, що не є правильним. Ви відчуєте невелике зниження швидкості при розгоні, коли будете перемикати передачі швидше. Але нагадуємо ще раз: намагайтеся придушувати пристрасть до швидкості, прискоренню і бажання повністю управляти процесом водіння. Це несумісне з економією палива. Докладіть зусиль, щоб перевчитися по-новому водити автомобіль.

 25. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 26. Ви значно зменшите витрата палива, якщо будете менше гальмувати і зупинятися в дорозі. Ідеальний випадок - це їзда по шосе, так як ви можете підтримувати відносно стабільну швидкість, вам не доведеться зупинятися перед стоп-сигналами і світлофорами і перезапускати двигун занадто часто. У всіх інших випадках (коли ви їдете на роботу, до друзів і т.д.) намагайтеся якомога більшу ділянку шляху проїхати по шосе.

 27. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 28. В сучасних дизельних автомобілях існує можливість гальмування двигуном (перехід на знижену передачу). При гальмуванні двигуном витрачається менше палива, ніж при стандартному гальмуванні або при інертному русі до повної зупинки на «нейтралці» або притримуючи педаль зчеплення. Ця можливість з'явилася завдяки впровадженню в сучасний дизельний автомобіль системи прямого уприскування палива, контрольованої комп'ютером. На холостому ходу форсунки впорскують невелику кількість палива. Коли ви гальмуєте двигуном на швидкості (дросельний клапан закритий), форсунки не працюють. Хоча при гальмуванні двигуном (перехід на знижену передачу) гальма зношуються менше, значне навантаження переходить на трансмісію. Гальма коштують дешевше, ніж зчеплення, тому, щоб зробити правильний вибір потрібно враховувати конкретну ситуацію.

 29. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 30. Багато водіїв забувають, що для роботи будь-якого електроприладу потрібно паливо. Намагайтеся якомога менше користуватися антіобледенітеля, обігрівом сидінь, радіо, вентиляторами і т.д. Не користуйтеся фарами при денному світлі, включите місце них денні ходові вогні. Також стежте за антіобледенітеля, оскільки багато хто з них не вимикаються автоматично. На кондиціонування повітря витрачатися найбільша кількість палива. Користуйтеся кондиціонером помірно, щоб зменшити витрату палива. При їзді з відкритими вікнами також витрачається більше палива, хоча деякі сперечаються, що призводить до більшої трати: відкриті вікна або кондиціонер. Тут багато що залежить від швидкості їзди. Але з точки зору аеродинаміки, повітря, що проходить через пасажирський салон до відритого вікна, трохи гальмує автомобіль, хоча зовсім трохи. Просто пам'ятайте про це. Також якнайменше користуйтеся електроприладами (радіо і т.п.) коли двигун відключений, оскільки після запуску двигуна автомобілю доведеться дозаряда витрачену енергію акумулятора.

 31. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 32. Деякі автосалони пропонують спеціальні «чіпи» до бортовим комп'ютерам, створені для поліпшення економії палива. Багато водіїв купують ці чіпи, не звертаючи уваги на їх дорожнечу. Їх слід розглядати як інвестицію в економію палива. Озброївшись даними про рівень споживання палива, середньої швидкості і т.д. ви можете прорахувати, скільки часу потрібно, щоб окупився чіп. Деякі виявляють, що на це може піти більше часу, ніж вони планують залишати у себе цей автомобіль і розуміють, що вони даремно витратили гроші. Правильно розподіліть свої фінанси, так як ваша головна мета - заощаджувати гроші на паливі.

 33. Як економно водити автомобіль з турбодизелем двигуном і ручною коробкою передач
 34. Коли ви повністю витратите паливо в бензобаку, відзначте показники одометра. Ви можете використовувати ці дані, щоб підрахувати, на скільки кілометрів вам вистачило палива з бензобака. Також відзначте, скільки літрів ви залили в бензобак. Таким чином, ви можете підрахувати коефіцієнт співвідношення кілометри / літри - КМЛ. Ваше завдання - покращувати цей коефіцієнт, експериментуючи з різними стилями водіння, швидкостями, маршрутами, паливом, присадками і т.д. Тільки пам'ятайте, що експериментувати потрібно з чимось одним за раз, інакше ви не зрозумієте, який метод економії палива для вас вигідний, а кокой немає.

Поради


 • Через низьку частоти обертання крутного моменту турбо-дизельного двигуна ви можете економити паливо, раніше перемикаючись на підвищену передачу. Однак не перемикайтеся занадто рано, щоб не перевантажити двигун. В автомобілях з системою рециркуляції відпрацьованих газів, частинки сажі потрапляють в масло і можуть осідати на стінках впускного каналу. Через це осаду знижується потужність двигуна і збільшується витрати масла і, крім того, двигун перевантажується, так як потрібна велика частота обертання крутного моменту, ніж двигун може забезпечити. Осад утворюється у впускному клапані через зниженою швидкістю обороту повітря. Рішенням це проблеми буде не їхати надто довго на зниженій передачі і час від часу збільшувати число оборотів двигуна під навантаженням. Це підтверджують багато водіїв автомобілів Volkswagen з турбо-дизельним двигуном з системою прямого вприскування (TDI). Правило, перевірене на досвіді, свідчить, що для цього типу двигунів при розгоні число оборотів в хвилину повинно бути менш 1800.

Попередження

 • Завжди стежте за тим, щоб бензобак дизельного автомобіля ніколи не був абсолютно порожній. Якщо у вас повністю закінчитися паливо, двигун доведеться де-аерувати (це стосується більшості дизельних автомобілів).