Як замінити амортизатори


Амортизатори є невід'ємною частиною будь-якого сучасного автомобіля і забезпечують вам плавність їзди і відсутність тряски в салоні. Але деталі підвіски з часом виходять з ладу, що призводить до того, що нерівності дорожнього покриття починають докучати все більше. Замінити амортизатори можна самостійно, якщо у вас є весь необхідний інструмент і відповідні знання. Переходьте до кроку 1, щоб дізнатися більше.

Кроки


Частина 1 з 3: Починаючи роботу


 1. Переконайтеся, що заміна амортизаторів необхідна. Переїжджаючи нерівність, ви могли помітити, що автомобіль веде себе не так, як раніше, і що колишня плавність ходу загублена. Це може означати, що амортизатори зносилися і потребують заміни. Просто і надійно протестувати амортизатори можна, сильно натиснувши на капот або багажник прямо над колесом. Якщо амортизатори в порядку, то кузов повернеться в попереднє положення досить швидко. Якщо кузов розгойдується після повернення у вихідне положення - амортизатори потрібно міняти.

 2. Купіть нові амортизатори. Коли прийде час міняти амортизатори, у вас буде два варіанти: або пружини в хорошому стані і потрібно міняти тільки амортизатори, або потрібно міняти і пружину, і амортизатор. Купити амортизатор окремо дешевше, ніж комплект з амортизатора і пружини, це змушує багатьох авто власників ставити на нові амортизатори справні старі пружини. Подивіться і інструкції до вашого авто або уточніть на сервісній станції: які амортизатори підходять до вашої моделі автомобіля.
  • Для початківців механіків рекомендується купувати амортизатори і пружини в зборі. Зняти пружину можна за допомогою спеціального знімача, який коштує недорого, але більш досвідчені механіки називають ці знімачі вбивцями, Так як вони часто підводять. Вам не захочеться відчути це на собі, особливо якщо брати до уваги той факт, що сила стиснення пружини 250кг. Щоб виключити небажані ризики, купуйте зібрані амортизатори і пружини.


  • Як замінити амортизатори
  • За бажанням, поставте амортизатори, що міняють властивості підвіски. Ви можете встановити точно такі ж амортизатори на заміну старим, але якщо ви вже зайнялися підвіскою, можливо, ви захочете щось змінити. Амортизатори підвищеного ресурсу добре підійдуть для автомобілів, які часто експлуатуються, наприклад, для комерційних авто. brgt;
   • Амортизатор Coil-over - на корпус амортизатора цього типу намотана пружина, яка тримає вагу автомобіля і регулює рухи підвіски. Ці амортизатори настроюються, так що ви зможете регулювати висоту дорожнього просвіту вашого автомобіля.

   • Двотрубні амортизатори складаються з двох трубок: зовнішньої і внутрішньої, всередині ходить поршень, якому пручається суміш з масла і газу. Суміш може перемішуватися і утворювати піну, яка змінює параметри амортизатора, в сучасних амортизаторах застосовується азот. Цей тип амортизаторів популярний для позашляховиків.

   • Однотрубні амортизатори складаються з трубки і двох поршнів, один з яких відокремлює робочу рідину від азоту. Вони працюють відмінно і стають все популярнішими серед людей, які модифікують автомобілі.

   • Амортизатори із зовнішнім резервуаром - вони також заповнені маслом і повітрям або азотом. Стискаючись, поршень тисне на рідину і газ, створюючи силу, протидіючу коливанню пружини.


   • Як замінити амортизатори
   • Підніміть автомобіль домкратами. Припаркуйте автомобіль на рівній поверхні і відпустіть болти на всіх колесах. Підніміть автомобіль на домкратах. Подивіться, як правильно розташувати домкрати в інструкції по експлуатації. Коли автомобіль піднятий, зніміть колеса і знайдіть амортизатори.
    • Амортизатори можуть бути прикріплені вертикальним болтом, який викручується з боку капота або багажника, або можуть бути закріплені горизонтальним болтом, який також потрібно відкрутити і зняти.


    • Подивіться на місця кріплення амортизаторів і нанесіть захисний засіб для металу. Найскладніша частина роботи - це зняти старі амортизатори, які можуть бути покриті іржею і брудом, що сильно ускладнює з'їм втулок і відкручування болтів. Перевіряйте зусилля, що застосовується до болта, щоб зрозуміти, чи можна його зняти і не зашкодить Чи ви втулку. Нічого страшного, якщо ви пошкодите старий амортизатор, але буде краще застосувати засіб начебто WD-40, почекати трохи і тільки тоді приступати до відкручування болтів.

    Частина 2 з 3: Зняття старих амортизаторів

     Як замінити амортизатори
    1. Відкрутіть болти, що кріплять амортизатор. На більшості автомобілів дістатися до болтів, що утримують амортизатор, можна, але тільки лише піднявши тканинну оббивку багажника. Їх можна відкрутити ключем з тріскачкою і підходящої битою. Щоб дізнатися більше про розташування та демонтажі амортизаторів, читайте інструкцію по експлуатації. Але, якщо в загальному випадку, болти знаходитимуться в багажнику.
     • Болти в амортизаторах откручиваются проти годинникової стрілки, іноді потрібно застосувати мастило, щоб їх відкрутити.


     • Як замінити амортизатори
     • Від'єднайте амортизатори від підвіски. Торцевим ключем відкрутіть гайку, що кріпить амортизатор до підвіски, і зніміть болт. Якщо не виходить - використовуйте гайкоріз. Якщо не вистачає місця, щоб застосувати ключ з довгою ручкою, ви можете змастити гайку, а потім нагріти її, щоб полегшити відкручування.
      • Залежно від конструкції, можливо, вам доведеться від'єднати шарнір зверху гальмівного супорта, щоб дістатися до амортизатора. Дізнайтеся, чи потрібно це робити, вивчивши інструкцію до автомобіля. Відкручуйте гайки тим же способом, який описувався раніше, зберігайте окремо і намагайтеся не переплутати гайки, відкручені з різних місць.


      • Як замінити амортизатори
      • Зніміть амортизатор з верхнього і нижнього болтів. Зняття амортизаторів може виявитися складним завданням, особливо якщо амортизатори утримуються шпильками з кріпильними скобами, які вкрилися іржею. Порухайте амортизатор з боку в бік, і він зніметься легше.
       • Одна з типових проблем - це проворачивание гайки разом з амортизатором, коли ви намагаєтеся її відкрутити. Ви можете намагатися утримувати обертові частини плоскогубцями, поки намагаєтеся відкручувати, але це теж може виявитися складним. Існують спеціальні набори з знімача, який надягається поверх амортизатора, і спеціального ключа, їх можна купити в автомагазинах рублів за 400.

       • Гайку, яка прикипіла, можна спробувати відкрутити, постукуючи по ній гайковим ключем або молотком, але потрібно переконатися, що ви стукаєте саме по гайці. Не ризикуйте погнути болт, це призведе до того, що ви не зможете правильно встановити амортизатор. Нанесіть спеціальний засіб від іржі і почекайте. Скоро гайка піддасться.


       • Зніміть пружини, якщо збираєтеся їх повторно використовувати. Щоб зняти пружину, стисніть пружину, використовуючи спеціальний знімач, а не гвинтову струбцину, так як у випадку, якщо вона зіскочить, ви отримаєте травму. Стиснувши пружину, відкрутіть гайку, яка утримує упор.
        • Для установки старої пружини на новий амортизатор можна використовувати старий упор, при необхідності підігнавши його. Збірку потрібно проводити в зворотному порядку.

        • Для початківців механіків настійно рекомендується купувати вже зібрані амортизатори, якщо дозволяє бюджет. Це сильно спростить процес і зменшить ризик отримання травми.


        Частина 3 з 3: Установка нових амортизаторів

         Як замінити амортизатори
        1. Встановіть новий амортизатор на важіль підвіски. Вам, можливо, доведеться докласти зусилля, щоб посадити амортизатор на своє місце, і знадобиться допомога, щоб стиснути пружину і прикрутити амортизатор. Це тонка процедура, так що корисно мати помічника. На цьому етапі закручуйте гайки рукою.

        2. Знову приєднайте пристосування для амортизаторів. Вставте болти і затягніть їх від руки. Закрутіть утримують болти, які кріплять амортизатор до кузова.

        3. Дізнайтеся, з яким зусиллям потрібно затягувати болти в інструкції до автомобіля. Перш ніж ви вирішите все затягнути, уточніть зусилля, яке необхідно створити, щоб підвіска працювала безпечно.

        4. Як замінити амортизатори
        5. Повторіть для всіх трьох, що залишилися амортизаторів, якщо це необхідно. На більшості автомобілів підвіска зношується рівномірно, і якщо ви вирішили замінити один, то варто задуматися про заміну інших. Повторіть процедуру заміни амортизаторів, а потім встановіть колеса і затягніть болти.

        Поради

        • Амортизатори потрібно міняти приблизно кожні 120 000 км.

        • Змастіть різьби на амортизаторі WD-40, щоб старі гайки відкручувалися легше.

        Попередження

        • Це загальні вказівки по заміні амортизаторів. Прочитайте інструкцію по експлуатації або сервісну інструкцію до вашого автомобіля, щоб дізнатися подробиці, характерні для вашої моделі.

        Що вам знадобиться

        • Інструкція по експлуатації

        • Сервісна інструкцію

        • 4 нових амортизатора

        • Домкрати

        • Торцевий ключ

        • Біти до торця ключу

        • Ключ з тріскачкою

        • Гайкоріз

        • Розчинник іржі

        • Паяльна лампа