Як замінити лобове скло


Ця стаття описує основні техніки і принципи установки автомобільного скла, допомагає читачеві зорієнтуватися на ринку автомобільних стекол і зробити обґрунтований вибір з компаній, що займаються заміною стекол. Ця стаття викладає процес заміни лобового скла, але її не можна розглядати як посібник чи інструкцію по заміні. Лобове скло - частина системи пасивної безпеки автомобіля, і воно має встановлюватися тільки професіоналами. Через широке різноманіття різних моделей і виробників, в цій статті висвітлено процес установки стекол лише в загальних рисах.

Кроки


  Як замінити лобове скло
 1. Придбайте нове лобове скло, відповідне до вашої моделі. Ви зможете придбати нове лобове скло або купити його на авторазборке, в будь-якому випадку, переконайтеся у відсутності тріщин і відколів, перш ніж розплатитися з продавцем. Якщо ви збираєтеся перевезти нове скло в своєму автомобілі, використовуйте ковдри і простирадла, щоб захистити його від пошкоджень при транспортуванні. Якщо ви купили не нове лобове скло, то його належить підготувати до установки. Вам належить видалити з нього старий поліуретановий клей або зменшити його товщину приблизно на 1 мм. Це можна зробити пиляє рухом, використовуючи лезо.

 2. Як замінити лобове скло
 3. Обережно зніміть пластикові деталі і молдинги навколо скла. Чи не знімайте андапкі, на яких тримаються молдинги, ці андапкі найчастіше індивідуальні для кожного автомобіля. Ви зможете зняти молдинги швидше, не приділяючи уваги андапкам, але потім вам доведеться приклеювати все молдинги, якщо під рукою немає запасних. Ви заощадите не більше 10 хв, але заплатите кололо 300 р. за кожну андапку. Більшість молдингів виконує чисто естетичну функцію і представляє з себе смужку з пластмаси пару сантиметрів шириною. Вони ніяк не беруть участь в кріпленні вітрового скла, окрім як покращують зовнішній вигляд. Але деякі автомобілі мають надзвичайно складним кріпленням, що забезпечує надійну фіксацію молдингів щодо лобового скла.

 4. Як замінити лобове скло
 5. Зріжте клей між склом і ущільнювачем спеціальним ножем. Залежно від досвіду і наявності якісного інструменту, ця процедура може зайняти від 15 хв до години. Поліуретановий клей досить пластичний і в той же час забезпечує хороший контакт, його пластичність запобігає утворенню тріщин на склі в процесі трясіння на дорогах.
  • Проблемою цього способу є розтріскування старого скла, якщо при попередній установці скло було встановлено надто близько до ущільнювача так, що для ножа не знайшлося місця. Дуже часто змінні лобові стекла володіють такими розмірами, що після установки залишається всього пара міліметрів, і це не дозволяє нормально вставити ніж. Це призводить до того, що скло потрібно ламати, що в свою чергу призводить до утворення осколків. Часто осколки потрапляють в повітрозабірник вентилятора салону.

  • Лобове скло також можна вирізати з салону. У такому випадку можна скористатися ножем зі спеціальною рукояткою, яким буде зручно робити безліч ріжучих рухів. Багато професіоналів використовують спеціальний електроінструмент, але в цьому випадку є ризик пошкодити фарбу біля ущільнювача, хоча це і не є великою проблемою, якщо в комплект з клеєм йде спеціальний грунт. Цю операцію звичайно можна виконати гострим кухонним ножем, але це займе кілька годин і потребують багато зусиль.

  • Поліуретан зберігає міцність аж до тиску 1000 атм. З практикою ви зрозумієте: яке зусилля потрібно застосувати до ножа, щоб він різав і не ламався. Також ви зрозумієте: який довгі потрібно робити рези, щоб не пошкодити стелю та інші деталі салону. Все приходить з досвідом, і якщо не відволікатися, виходить досить швидко. Старий поліуретановий клей потрібно підрізати, щоб його товщина була близько 3 мм.


  • Як замінити лобове скло
  • Підготуйте ущільнювач. Очистіть ущільнювач за допомогою пензлика і води. Потім подрежьте поліуретан до товщини 3 мм. Використовуйте лезо. Всі області, в яких поліуретан відстав через іржу, потрібно зачистити до металла. Слід повністю позбавитися від корозії, потім заґрунтувати пошкоджені області.

  • Як замінити лобове скло
  • Нанесіть на скло спеціальний грунт для поліпшення адгезії з клеєм. Цей грунт підготує молекули по периметру задньої частини скла, яка буде стикатися з ущільнювачем, к реакції з молекулами клею. Якщо майстер буде стежки, проігнорує цей крок, і його не сильно буде хвилювати, що не вилетить у вас скло під час руху, - він пропустить цей крок. Після того, як грунт завдано, настав час наносити клей.

  • Як замінити лобове скло
  • Нанесіть поліуретан за допомогою спеціального пістолета. Найкраще новий поліуретан прихоплюється до старого поліуретану, але старий шар повинен бути чистим і знежиреним. Проблема, з якою багато стикаються, - це пил, сідає на ущільнювач до того як нанесений шар поліуретану. Цей пил піднімається в повітря вітром або, наприклад, проїжджаючими вантажівками. Звичайно, поліуретановий клей можна нанести і без спеціального пістолета, але тоді набагато складніше домогтися рівного шару і уникнути патьоків.

  • Як замінити лобове скло
  • Дуже обережно встановіть скло, по черзі прикладаючи сторони. Деякі автомобілі мають спеціальні тримачі, на які можна спершись скло. Не чіпайте поверхню скла, на яку нанесений грунт, - це знизить його ефективність і погіршить адгезію. Працюйте в гумових рукавицях, щоб не залишати жирних слідів від пальців.

  Попередження


  • Автор не несе відповідальності перед будь особливої ​​або компанією, яка заподіяла шкоду, безпосередньо чи опосередковано, керуючись матеріалами з даної статті або книг.