Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan


Наявність хороших гальм - запорука безпечного експлуатації вашого автомобіля. З плином часу гальмівні колодки зношуються, і їх треба міняти. Ви повинні стежити за статком гальмівних колодок і за перших ознак зносу замінювати їх, щоб автомобіль добре гальмував, а так само, щоб не пошкодити гальмівний диск. У цій статті ви ознайомитеся з тим, як міняти гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan.

Кроки


Метод 1 з 2: Передні гальмівні колодки (Дискові гальма)


  Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 1. Послабте гайки торцевим ключем, щоб зняти ковпаки з коліс (якщо це потрібно у вашій моделі ковпаків).

 2. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 3. Для того щоб автомобіль не покотився, коли ви піднімете його на домкраті, підкладіть під задні колеса гальмові башмаки або дерев'яні бруси.

 4. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 5. Підніміть ваш Caravan за допомогою домкрата. Підпірки слід розташувати в місцях, де двигун кріпиться до рами, або під передніми лонжеронами.

 6. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 7. За допомогою торцевого ключа відкрутіть гайки і зніміть колеса, а потім відкрутіть болти, які тримають супорти.

 8. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 9. Перевірте розміри болтів. Якщо вони різного розміру, запам'ятайте, де стояв якийсь. Покладіть їх там, де вони не загубляться, що б пізніше поставити на місце.

 10. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 11. Зніміть супорт з колодками з гальмівного диска. Іноді слід злегка розворушити деталі, щоб вони простіше знімалися.

 12. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 13. Щоб гальмівна лінія не ушкодилася під вагою супорта, його слід підвісити на пружину підвіски із допомогою струни, проводи або металевих вішаків для одягу.

 14. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 15. Дістаньте зовнішню гальмівну колодку з супорта. За допомогою викрутки зніміть всі фіксуючі шпильки. Дістаньте пружину з поршня на супорті, яка тримає внутрішню колодку.

 16. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 17. Скористайтеся струбциною і старої колодкою, упертой в поршень, щоб стиснути його. Повільно затягуйте затиск, поки повністю не стиснете поршень. На деяких нових моделях Dodge Caravan використовується інша система, для якої знадобиться спеціальний інструмент, щоб підкручувати поршень під час стиснення.

 18. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 19. Слід почистити від бруду поверхню адаптера там, де колодка стикається з супортом, і нанести тонкий шар силіконового мастила на очищену поверхню.

 20. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 21. Вивчіть поверхню гальмівного диска. Якщо на диску є вади, або він деформований, його слід замінити.

 22. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 23. Вставте нову внутрішню гальмівну колодку в поршень. Встановіть зовнішню колодку в супорт і переконайтеся, що фіксатори тримають колодки в правильному положенні.

 24. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 25. Від'єднайте супорт від пружини і поставте його на місце на гальмівному диску. Переконайтеся, що гальмівна лінія не перекручена і не перетиснена.

 26. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 27. Частина болта, на якій немає різьблення, варто змастити (виконайте це з кожним болтом супорта). Встановіть супорт в правильне положення і закрутіть болти.

 28. Як замінити гальмівні колодки на автомобілі Dodge Grand Caravan
 29. Поставте колесо на місце і закрутіть гайки динамометричним ключем, використовуючи послідовність зірки.

 30. Повторіть процес з іншого боку. Коли ви закінчите з заміною колодок, слід випустити повітря з гальмівної системи, починаючи з тієї сторони, яка якнайдалі від головного гальмівного циліндра.
  • Прокачивайте педаль гальма, поки ви не відчуєте опір. Якщо педаль повністю йде в підлогу, перевірте рівень гальмівної рідини. Якщо потрібно, долийте гальмівну рідину і повторіть процес випуску повітря.


  • Повторіть процес з усіма колесами. Можливо, вам доведеться випускати повітря і прокачувати гальма кілька разів, поки весь повітря не вийде.

  Метод 2 з 2: Пара слів про задніх гальмівних колодках

  1. На більшості автомобілів Dodge Grand Caravan ззаду встановлені барабанні гальма. Якщо у вас більш свіжа модель, на ній можуть бути встановлені дискові гальма. У цьому випадку користуйтеся інструкцією з першої частини.

  2. На більш старих моделях Caravan ззаду завжди встановлені барабанні гальма. Барабанні гальма дуже складні в обслуговуванні і вимагають спеціальних інструментів. Зверніться до кваліфікованого фахівця для їх обслуговування.

  Попередження

  • Повністю прочитайте інструкцію, перед тим як приступити до ремонту. Якщо ви не впевнені у своїх здібностях, що не приступайте до роботи. Краще надайте це фахівцеві.

  Що вам знадобиться

  • Домкрат і підпори

  • Гальмовий башмак або великий дерев'яний брус

  • Торцевої ключ з набором насадок

  • Динамометричний ключ і насадки

  • Струбцина

  • Струна, провід або плечики для одягу з дроту

  • Викрутка з плоским кінцем

  • Набір для заміни колодок

  • Металева щітка