Як замінити гальмівні супорти автомобіля


Заміна супортів досить легкий процес, який вимагає спеціальних інструментів, для деяких автомобілів. Ці інструкції не більше ніж поради і вони не можуть замінити професійну роботу.

Кроки


  Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 1. Припаркуйте автомобіль на твердій і рівній місцевості. Кращим варіантом буде бетонна поверхня, так як коли ви підніміть автомобіль домкратом, він може просісти в асфальті в жаркий літній день. Це впливає на стійкість автомобіля і заподіює шкоду асфальту. Чи варто виконувати установку суппортов в тіні або ж під прямими променями сонця? Якщо ви робите це вперше, то установка супортів на дві сторони однієї осі займе кілька годин, тому плануйте відповідно.

 2. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 3. Визначте, яку сторону ви будете робити в першу чергу. Майте на увазі, що в наших інструкціях ми розповідатимемо в першу чергу про водійської стороні.

 4. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 5. Якщо ви працюєте з задніми супортами, переконайтеся, що автомобіль не перебувати на ручному гальмі.

 6. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 7. Підіпріть колеса спочатку з пасажирського боку автомобіля. Встановіть один упор перед переднім колесом, а другий упор за заднім колесом. Це допоможе уникнути розгойдування автомобіля як назад, так і вперед.

 8. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 9. Зніміть з коліс ковпаки і ступичні заглушки, щоб з'явився доступ до болтів або гайок колеса.

 10. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 11. Послабьте колісні болти або гайки не більше ніж на один оборот.

 12. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 13. Підніміть автомобіль. Використовуючи заводський домкрат, підійміть автомобіль, встановивши домкрат виключно в місцях призначені для цього заводом виробником.

 14. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 15. Використовуйте ремонтні опори, щоб підтримувати автомобіль в піднятому стані. Не намагайтеся почати працювати з автомобілем, який тримається виключно на домкраті. Якщо ви встановлюєте ремонтні опори під вісь, то робіть це якомога ближче до колеса. Чи не піддомкрачувати і не ставте автомобіль на ремонтні опори в місці розташування диференціалів.

 16. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 17. Перевірте і поправте положення підпірок коліс. Переконайтеся що вони розташовані щільно до коліс.

 18. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 19. Відкрутіть колісні болти або гайки і покладіть їх в ковпак колеса.

 20. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 21. Зніміть з автомобіля колесо.

 22. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 23. Відкрийте клапан прокачування гальмівної системи замкнутим кінцем ключа. Пам'ятайте, що вони зроблені з м'якого метала і можуть легко пошкодитися. Зніміть шланг, перемістивши його відразу в ємність, щоб гальмівна рідина стікала туди.

 24. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 25. За допомогою струбцин вдавите гальмівний поршень назад в супорт. Вдавлюйте доти, поки колодки не перестануть щільно притискатися до ротора. Коли ви вдавлює поршень назад в супорт, то з гальмівного шланга потече гальмівна рідина.

 26. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 27. За допомогою накидного ключа відкрутіть шланг в місці приєднання до супорта. Чи не викручуйте шланг більш ніж на пів обороту, щоб уникнути перекручування шланга. (На деяких автомобілях болт фіксує шланг на супорті. В цьому випадку шланг можна зняти і крок №16 можна пропустити.)

 28. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 29. Зніміть супорт з поворотного кулака за допомогою ключів або шестигранників, залежно від того, що потрібно. На задніх гальмівних дисках ручне гальмо знімається з супорта. Процедура зняття може відрізнятися в залежності від моделі автомобіля. Якщо автомобіль перебуває з піднятим ручним гальмом, то зняти супорт буде неможливо.

 30. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 31. Після того як ви від'єднали супорт від поворотного кулака, поверніть гальмівний супорт вліво, щоб відкрутити гальмівний шланг.

 32. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 33. На всякий випадок збережіть гальмівний супорт разом з болтом шланга.

 34. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 35. Візьміть супорт для потрібної сторони і осі автомобіля. Якщо різьблення для болта гальмівного шланга знаходиться зверху супорта після його установки, то супорт підібраний правильно. Якщо супорт неправильно поставлений або не з того боку, це призведе до потрапляння повітря в систему. Тримайте обидва супорта біля гальмівного диска так, як він буде встановлений, і закріпіть тільки той супорт, у якого є різьблення для гальмівного шланга.

 36. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 37. Перевірте гальмівні диски. Основна частина роботи пов'язана з гальмами це зняття і заміна гальмівних супортів і колодок. Не оглянути і не обслужити гальмівні диски тоді, коли у вас є безпосередній доступ до них, називається халатністю. Можливо, потрібно буде проточити гальмівні диски, щоб прибрати нерівності, тріщини і нерівномірну вироблення. Гальмівні диски після тривалих пробігів можуть придбати пористість, що призведе до збільшення гальмівного шляху. Якщо гальмівні диски занадто сильно зносилися або у них занадто великі вади, або на них з'явилася іржа, то їх слід замінити (іноді заміна дисків може коштувати зовсім небагато дорожче, ніж їх проточка, тому варто задуматися). Вартість проточки гальмівних дисків залежить від марки і моделі автомобіля і від сервісу, де ви це будете робити. Більшість сервісних станцій пропонують таку послугу як проточка дисків. В деяких країнах проточка занадто зношених тонких гальмівних дисків і їх установка на автомобіль є протизаконною, оскільки це небезпечно як для власника автомобіля, так і для інших учасників руху.

 38. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 39. 20Втисніть поршень гальмівного супорта і встановіть нові колодки в супорт (цей крок можна пропустити, якщо при демонтажі супорта ви використовували струбцину для вдавлення поршня).

 40. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 41. Підключіть гальмівний шланг до супорта з заміною мідних шайб, які йдуть в комплекті з супортами і встановіть всі разом поверх гальмівного диска.

 42. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 43. Закріпіть суппорт на поворотному кулаці в послідовності, зворотної процесу знімання супорта.

 44. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 45. Щільно прикрутіть шланг до супорта, але так, щоб не перетягнути.

 46. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 47. Встановіть зливний гвинт. Надіньте на нього прозору трубку, і опустіть її в порожню ємність на землі. Відпустіть затиснутий плоскогубцями або лещатами шланг.

 48. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 49. Відкрийте капот і подивіться на рівень гальмівної рідини в відповідному бачку. Долийте трохи рідини, щоб рівень не падав нижче мінімального.

 50. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 51. Далі, за допомогою помічника, прокачайте педаль гальма і врешті затисніть її в нижньому положення. Закрутіть зливний болт. Прокачайте 3 рази і затримайте педаль утиснутися вниз. Далі відкрутите зливний болт, щоб випустити з системи повітря, потім закрутіть знову. Повторюйте процедуру до тих пір, поки в системі не залишиться повітря. Слідкуйте за трубкою відведення гальмівної рідини. Закрутіть його тоді, коли через трубку піде чиста гальмівна рідина, без бульбашок. Зніміть трубку і приберіть ємність.

 52. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 53. Качайте педаль гальма з вимкненим двигуном, поки вона не стане пружною.

 54. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 55. Встановіть на місце колесо. Міцно тримайте колесо і рівномірно вставляйте його на маточину, після цього закрутіть болти або гайки. На цій стадії не обов'язково туго затягувати болти і гайки. Це можна зробити пізніше.

 56. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 57. Опустіть автомобіль. Коли опустіть автомобіль на землю, повністю затягніть гайки або колісні болти з відповідним застосуванням сили. Затягуйте болти і гайки в такому порядку, як ніби малюєте зірку. Не затягуйте їх по колу, одну за одною.

 58. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 59. 30Заповніть бачок гальмівної рідини до необхідного рівня, закрутіть кришку і закрийте капот. Якщо ви розлили або бризнули гальмівною рідиною на лакофарбове покриття автомобіля, негайно витріть ганчіркою і промийте водою. Гальмівна рідина може дуже швидко пошкодити лакофарбове покриття.

 60. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 61. Повторіть ті ж маніпуляції і з пасажирського боку автомобіля.

 62. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 63. Тест драйв. Перевірте працездатність гальмової системи на маленькій швидкості на ділянці дороги, де не буде людей і житлових будівель.

 64. Як замінити гальмівні супорти автомобіля
 65. Повторно затягніть болти і гайки на колесах і встановіть ковпаки.

Поради


 • Якщо ви не можете досягти стійкого потоку гальмівної рідини зі зливного болта то вам доведеться робити все вручну.

 • Робота з гальмівною системою описана вище (стосується тільки колодок і суппортов) не усуне проблему пульсуючою педалі гальма. Пульсування або віддача педалі гальма це ознака "поведених" гальмівних дисків. Поведений гальмівний диск слід замінити або проточити на токарному верстаті.

 • Майте на увазі, що обслуговувати гальма потрібно не по сторонам, а по осях. Стан гальм на одному колесі, як правило, відповідає стану гальм на колесі з іншого боку. Якщо на одному колесі виявився дефект, несправність або поломка, то гальма колеса з іншого боку, швидше за все в ідентичному стані.

 • Різні види матеріалу з якого зроблені гальмівні колодки (напівметалеві, керамічні і так далі) доступні майже для всіх моделей автомобілів. Залежно від матеріалу виробництва колодок, різниться і сама ціна. Коли будете порівнювати ціни на гальмівні колодки від різних виробників, переконайтеся, що матеріал, з якого зроблені колодки, однаковий. Уникайте найдешевших колодок, якщо тільки ви не готуєте автомобіль до продажу, так як вони зношуються набагато швидше. Середня і вища цінова категорії - кращий вибір для вашого автомобіля, якщо ви збираєтеся продовжувати його експлуатувати.

 • Використовуйте тільки свіжу гальмівну рідину. Якщо резервуар з гальмівною рідиною був відкритий раніше, то він міг увібрати в себе вологу і при затоці її в ваш автомобіль, вона може привести до утворення корозії металевих деталей.

 • Передні гальма виробляють близько 70% гальмівної сили у більшості автомобілів. Це значить, що коли ви вдруге будете міняти передні колодки, то найімовірніше потрібно буде поміняти і задні.

Попередження

 • Якщо якась із наведених операцій вам не знайома або непосильна, то рекомендуємо знайти професійні інструкції.

 • Не використовуйте повторно стару гальмівну рідину.

 • Не згинайте і не стискайте гальмівний шланг. Це може привести до його пошкодження або розриву.

 • Ніколи не працюйте під автомобілем, який стоїть на домкраті.

Що вам знадобиться

 • Домкрат

 • Ремонтні опори

 • Гайковий ключ і балонний ключ для коліс

 • Противідкатні опори для коліс

 • Набір гайкових ключів

 • Шестигранні викрутки

 • Струбцина для вдавлення поршнів

 • Велика плоска викрутка.

 • Лещата або плоскогубці

 • Очищувач елементів гальмівної системи

 • Ганчірки

 • Пневматичний ключ для гайок

 • Гальмівна рідина

 • Чистий трубка для зливного болта (довжиною близько 60 см)

 • Ємність для зливу старої гальмівної рідини (пластикова пляшка від води з кришкою)