Як міняти підшипники маточини


Ступичні підшипники - дуже важливі елементи підвіски автомобіля. Вони зазвичай розташовані всередині маточини, під гальмівним диском або барабаном. При їзді ці підшипники забезпечують плавне обертання коліс автомобіля. Якщо під час руху чуєте ударів або періодичне постукування, або на панелі загорівся вогник АБС, - значить, можливо, прийшов час замінити підшипники ступиці. Ви можете заощадити чимало грошей, якщо не поїдете в майстерню, а справите ремонт самостійно. Але будьте дуже уважні - підшипники, незважаючи на невеликий розмір, відіграють величезну роль. Читайте далі, і ви дізнаєтеся, як проводиться заміна ступичні підшипників.

Кроки


 1. Попередження: всі автомобілі різні. Нижчеперелічені інструкції - це лише загальні, принципові вказівки; вони не є точним керівництвом по ремонту якогось конкретного автомобіля. Якщо в процесі або після закінчення роботи ви зіткнулися з сумнівами або утрудненнями, то варто звернутись за допомогою в автомайстерню. Таким чином ви позбавите себе від подальших втрат часу, нервів і, в довгостроковій перспективі, - грошей.

 2. Як міняти підшипники маточини
 3. Поставте автомобіль на рівну поверхню. До заміни ступичні підшипників, як і при будь-яких інших роботах з автомобілем, вам необхідно вжити всі обов'язкові запобіжні заходи для забезпечення власної безпеки. Найгірше, що може статися у разі - ваш автомобіль може раптово рушити з місця або похилий. Перед початком ремонту припаркуйтеся на рівному майданчику. Поставте селектор АКПП на паркінг (якщо коробка ручна - увімкніть першу швидкість або нейтраль) і задіюйте ручне гальмо.

 4. Як міняти підшипники маточини
 5. Підставте під колеса, на яких ви НЕ збираєтеся міняти підшипники, протівоподкатное черевики. Було б розумно для поліпшення стійкості зафіксувати колеса автомобіля міцними упорами. Звичайно ж, підкладати башмаки має сенс під колеса, з якими ви НЕ збираєтеся працювати, адже колесо з проблемною сторони перед зняттям буде вивішено. Наприклад, якщо ви збираєтеся міняти ступичні підшипники на передку, то башмаки треба підкласти під задні колеса, і навпаки - якщо роботи будуть проводитися з задніми колесами, то фіксувати потрібно передні.

 6. Як міняти підшипники маточини
 7. Послабте колісні гайки і поддомкратьте колесо. Для того щоб отримати повний доступ до всіх внутрішніх елементів, спочатку необхідно вивісити колесо, ступичний підшипник якого ви збираєтеся міняти. На щастя, для цих цілей переважна більшість автомобілів укомплектовано домкратами. Але перед тим як починати підйом, має сенс стронуть гайки колісним ключем, тому що зривати їх на вивішеному колесі набагато складніше. Після цього обережно поддомкратьте колесо. Якщо ваш домкрат не справляється, то купите в найближчому автомагазині підходящу заміну. Для отримання більш детальних інструкцій про те, як піднімати колесо на домкраті, прочитайте статтю «Як поміняти шину».
  • Щоб не допустити небезпечного зісковзування, перед підйомом переконайтеся, що лапа домкрата чітко зафіксована в посадковому місці, а його п'ята твердо стоїть на землі. Також дуже важливо, щоб домкрат під днищем автомобіля упирався в міцну металеву поверхню, тому що тендітні пластикові деталі типу молдингів миттєво зламаються під вагою машини.


  • Як міняти підшипники маточини
  • Відкрутіть гайки і зніміть колесо. Вже зрушені, колісні гайки повинні відкрутитися без утруднень. Складіть гайки в надійне місце, де вони не загубляться. Потім зніміть саме колесо; воно теж має зійти вільно.
   • Деякі автомобілісти воліють складати скорочення гайки в знятий колісний ковпак, перевернувши його подібно тарілки.


   • Як міняти підшипники маточини
   • Зніміть гальмівний супорт. Ключем з торцевою голівкою викрутити кріпильні болти гальмівного супорта. Потім за допомогою викрутки зніміть сам супорт.
    • Після зняття супорта не залишайте його бовтатися вільно, тому що може пошкодитися гальмівний шланг. Надійно зафіксуйте супорт в безпечному місці всередині арки колеса або примотати його туди шматком мотузки.


    • Зніміть пильовик гальмівного диска, шплінт і коронну гайку. У центрі гальмівного диска повинен знаходитися пильовик - маленький пластиковий або металевий ковпачок, що захищає кріплення гальмівного диска від попадання пилу і бруду. Відповідно для зняття диска потрібно спочатку демонтувати ковпачок і кріплення. Пильник зазвичай знімається так: його затискають колодками і злегка постукують по них молотком. Під ковпачком ви знайдете коронну гайку, зафіксовану шплінтом. Видаліть шплінт плоскогубцями або кусачками, потім відкрутіть коронну гайку, зніміть її разом з шайбою і сховайте.
     • Не забувайте прибирати всі ці маленькі, але дуже важливі деталі в яке-небудь надійне місце, де ви потім легко зможете їх знайти!


     • Як міняти підшипники маточини
     • Зніміть гальмівний диск. Упріться великим пальцем в маточину в центрі збірки. Міцно (але акуратно) вдарте по диску долонею іншої руки. Зовнішній підшипник маточини повинен послабитися або навіть випасти. Витягніть його, а потім зніміть і сам гальмівний диск.
      • Якщо гальмівний диск застряг, то можна трохи собі допомогти, постукавши по ньому гумовою киянкою. Якщо ви не плануєте використовувати даний гальмівний диск повторно, то можете скористатися звичайним молотком; однак майте ви увазі, що в такому випадку ви напевно пошкодите гальмівний диск.


      • Як міняти підшипники маточини
      • Відкрутіть болти кріплення маточини і зніміть її. Підшипник розташований всередині маточини, а кріпиться вона зазвичай декількома болтами, закрученими із зворотного боку. До них, як правило, досить важко підлізти, тому що головки розташовані в невеликій ніші між маточиною і аркою. Для того, щоб відкрутити і витягти болти маточини, вам, швидше за все, доведеться скористатися вузьким ключем і, можливо, монтуванням. Відкрутивши болти, зніміть маточину з цапфи.
       • Якщо ви придбали нову ступицю в зборі, то на цьому етапі ви можете встановити її, потім поставити на місце колесо - і все, робота завершена. Якщо ж вам потрібно встановити новий підшипник в стару маточину, то читайте далі.


       • Розберіть маточину. Для того щоб отримати доступ до підшипника, вам потрібно розібрати маточину. Вам належить ключем і / або молотком зняти зовнішню частину маточини (і механізм АБС, якщо він встановлений на вашому автомобілі). Потім за допомогою спеціального знімача потрібно буде витягти центральний болт. Після цього відкриється доступ до підшипника маточини.

       • Як міняти підшипники маточини
       • Вийміть обойми підшипника і очистіть поворотний кулак. Знімаючи обойми за допомогою лещат і молотка / напилка, ви однозначно зруйнуєте підшипник. Тому перед початком робіт вам необхідно запастися новим підшипником і тримати його під рукою. Після зняття обойм має сенс очистити поворотний кулак і посадочне місце всередині маточини.
        • Приготуйте багато ганчірок або дрантя, бо в цих місцях, як правило, багато відпрацьованої мастила і бруду.


        • Як міняти підшипники маточини
        • Встановіть новий підшипник. Встановіть новий підшипник в посадочне місце в ступиці. Запресуйте його кількома акуратними ударами молотка. Потім змастіть поверхню внутрішньої обойми підшипника і насадите її на поворотний кулак. Під час установки звертайте особливу увагу на відсутність перекосів обойм підшипника, точне попадання обойм на їх посадочні місця і наявність шайб і стопорних кілець з торців збірки.
         • Не шкодуйте мастила на підшипник. Її можна наносити рукою або спеціальним масельничкою для набивання підшипників. Щедро змащуйте зовнішні поверхні обойм і всі кільця ущільнювачів.


         • Як міняти підшипники маточини
         • Встановіть всі елементи в зворотному порядку. Тепер, коли ви замінили підшипник, все, що вам залишилося зробити - це встановити на місце всі зняті деталі і прикрутити колесо. Майте на увазі, що після установки гальмівного диска вам буде потрібно поставити новий зовнішній підшипник маточини. Встановіть маточину в зборі з поворотним кулаком назад на цапфу і прикрутіть кріпильні болти. Встановіть гальмівний диск і прикрутіть кріпильні болти. Встановіть новий добре змащений зовнішній підшипник маточини. Закрутіть і злегка затягніть коронну гайку і встановіть новий шплінт. Встановіть новий пильовик. Встановіть на місце гальмівний супорт з колодками і прикрутіть відповідні кріпильні болти. І, нарешті, встановіть на місце колесо і прикрутіть колісні гайки.
          • Після того, як ви закінчили, обережно опустіть машину з домкрата. Вітаємо - ви самостійно замінили підшипники маточини.


          Що вам знадобиться


          • Нова маточина в зборі або комплект нових підшипників маточини

          • Новий гальмівний диск (при бажанні)

          • Монтування

          • Домкрат

          • Набір торцевих головок

          • Ключ-тріскачка

          • Викрутка

          • Гумова киянка

          • Молоток (при бажанні)

          • Наждачний папір