Як визначити, що в автомобілі пора міняти зчеплення


У всіх транспортних засобах з ручною коробкою передач мається диск зчеплення, який знаходиться між двигуном і трансмісією. За допомогою зчеплення проводиться перемикання швидкостей. Сам по собі диск зчеплення досить міцний, але з часом все одно доводиться робити заміну.

Кроки


    Як визначити, що в автомобілі пора міняти зчеплення
  1. Визначення симптомів зношеного зчеплення. Зазвичай це проявляється проскальзиваніем диска зчеплення, коли ви прискорюєтеся, обороти набираються швидше, ніж ви тиснете на педаль газу. Це відбувається незалежно від того натиснули ви на педаль зчеплення чи ні. В нормальному стані зчеплення перекриває двигун по відношенню до зчеплення і швидкість повинна чітко відповідати її зміні.

  2. Як визначити, що в автомобілі пора міняти зчеплення
  3. Переконайтеся в тому, що зчеплення дійсно несправне. Якщо у вашого автомобіля гідравлічна система зчеплення, то необхідно з неї випустити повітря. А якщо зчеплення має систему з'єднання тросом, то можливо проблема в зажатости троса, що не дозволяє зчепленню приймати повною мірою крутний момент від двигуна.

  4. Як визначити, що в автомобілі пора міняти зчеплення
  5. Міняти зчеплення необхідно якнайскоріше. Заміна зчеплення - досить трудомістка робота. Щоб дістати до зчеплення, необхідно зняти трансмісію. Якщо ви не досвідчений механік, то вирушайте до професіоналів в автосервіс.

Поради


  • Щоб знати напевно, зношене зчеплення чи ні, необхідно включити 3 або 4 передачу і на швидкості 50-60 км / год з натиснутих зчепленням сильно натиснути на педаль газу. Якщо двигун почне набирати обертів, а швидкість автомобіля не відповідатиме, то значить зчеплення зношене. Двигун буде видавати зайві обороти в результаті прослизання - слабкого контакту зчеплення з маховиком.

  • Не сідайте за кермо автомобіля зі зношеним зчепленням. В результаті зношеного зчеплення буде значна втрата потужності і збільшення витрати палива. Зношене зчеплення може остаточно зламатися в будь-який момент, в такому випадку не виключена ймовірність залишитися десь на узбіччі дороги.

  • Заміна зчеплення - це питання часу, оскільки є необхідність знімати трансмісію. Заміна зчеплення у авто з заднім приводом вважається більш простим ніж у автомобілів з переднім або повним приводами. В такому випадку, коли трансмісія вже знята, дуже добре мати можливість попрактикуватися з заміною зчеплення. У довгостроковій перспективі це може з економити вам гроші.